Przekąski dla dzieci nie zawsze zdrowe

Oczywiście dzisiaj wybierając się do pierwszego lepszego sklepu, często udajemy się do działu z żywnością dla dzieci, po to, aby zakupić odpowiednie produkty. Niestety spoglądając na wiele z nich mamy nieodparte wrażenie, że znajdujemy się w dziale z artykułami składającymi się w większości ze składników chemicznych. Rożnego rodzaju emulgatory, skrobia modyfikowana, regulatory kwasowości, cukier w najróżniejszej znanej nam postaci oraz wiele innych składników, które na pewno nie uchodzą w żaden sposób za zdrowe.

Niestety większość rodziców, jakby nie miała o tym pojęcia, ponieważ codziennie na śniadanie serwują swoim dzieciom, taką prawdziwą bombę chemiczną, która z czasem zaczyna się w negatywny sposób przekładać na zdrowie takiego dziecka.

Kupujemy w pośpiechu

W wielu przypadkach, sprawa jest bardzo poważna, ponieważ wszystkie produkty kupujemy głównie z pośpiechu nie do końca świadomi, ile tak naprawdę chemii znajduje się w danym produkcie, Bardzo często wabikiem są piękne kolorowe opakowania i dodana sentencja dla dzieci, lub tylko dla dzieci co może wprowadzać nas umyślnie w błąd. Bardzo często takie produkty wyglądają przyjaźnie i wyszczególnione są zalety, ale o wadach nikt nie wspomina, a my rodzice po prostu dajemy się na to nabrać, zwłaszcza jeśli na opakowaniu widzimy uśmiechniętego smoczka czy też inne zwierzątko. Oczywiście w tym miejscu wypadałoby się po prostu zatrzymać i o wiele lepiej przyjrzeć się wielu produktom. W takim sposób bylibyśmy o wiele bardziej świadomi, ile produkt zawiera witamin, a ile pustych kalorii czy też ukrytej chemii, kryjącej się pod wieloma różnymi symbolami.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Bardzo często na śniadanie kupujemy naszemu dziecku krem czekoladowy, ponieważ dzieci uwielbiają tego typu produkty. Wydaje nam się, że nie ma tam nic złego w końcu mamy do czynienia z orzechami, które są zdrowe. Mało kto jednak wie, że w dużej mierze jednym z głównych składników takiego kremu jest olej palmowy, który może mieć rakotwórcze działanie. Należy zwrócić również uwagę, na jasno wyszczególnione proporcje olej palmowy 30% zawartości cukru ponad 50% a wspomniane orzechy mają około 10% w całym produkcie. To wyraźnie wskazuje na szkodliwość takiego jedzenia. Jeśli chcemy dziecko uchronić przed rakiem, to powinniśmy sięgać po takie masło orzechowe, które nie ma w sobie dodatku oleju, soli czy też innych cukrów. Istnieją produkty sporządzone w prawie 100% z orzechów i takie rzeczy są jak najbardziej zdrowe.

Napoje też nie są bezpieczne

Jeśli kupujemy dziecku coś do picia, to zwracajmy uwagę, czy produkt nie zawiera regulatora kwasowości, czy też syropu glukozowo-fruktozowego. Warto pamiętać, że takie produkty opierają się głównie na wodzie z dodatkiem dużych ilości cukru. Co więcej, cukier w tego typu produktach, może porównać do jednej puszki coli. Duży nadmiar cukru, zwłaszcza u dzieci prowadzi do poważnej cukrzycy, która jest chorobą trwającą przez całe życie i prowadzi do wielu różnych powikłań. Oprócz tego od cukru szybciej psują się zęby, a jednocześnie cukier mocno wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Należy więc się szczególnie wystrzegać takich produktów i sięgać jedynie po te, które zawierają 100% zawartości naturalnego soku. Pamiętajmy, że wybieranie zdrowych produktów dla dzieci, przekłada się na ich zdrowie i życie. Warto więc mieć świadomość tego, co kupujemy i czy jest to, aby na pewno zdrowe, dla naszego dziecka. Jeśli nasze dziecko czuje się źle, po spożyciu posiłku, to powinniśmy, wykluczyć go z codziennego menu w ten sposób chronimy dziecko.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij