Leczymy hemoroidy

Osoby mające problemy związane ze schorzeniem naczyń krwionośnych, bardzo często uskarżają się na ból oraz charakterystyczny ucisk, który utrudnia między innymi normalne funkcjonowanie. Oczywiście nieleczone schorzenia, mogą nas ostatecznie doprowadzić do hemoroidów i tworzące się guzki krwawnicze odbytu z czasem mogą nam utrudnić możliwość siedzenia. Żylaki tego typu należy wyleczyć jak najszybciej i możemy to zrobić, na wiele różnych sposobów.

Ostatecznie najlepiej jest się ich pozbyć za pomocą jednego prostego zabiegu chirurgicznego, dzięki czemu nie powracają. W początkowym stadium choroby jednak odradza się jakiekolwiek działanie związanie z wycinaniem, a stosuje się głównie leczenie farmakologiczne. W taki sposób lekarz jest w stanie określić, czy rzeczywiście ma do czynienia z początkiem choroby hemoroidalnej.

Hemoroidy nie są przyjemne dla człowieka

Należy pamiętać, że żylaki tworzące się w okolicach odbytu mogą być przyczyną silnego bólu pieczenia, a nawet krwawienia, jeśli dostatecznie mocno je podrażnimy. Istnieje wiele łagodnych metod, pozwalających na zmniejszenie się hemoroidów i dlatego powinniśmy najpierw skorzystać z takich metod, a dopiero w ostateczności zdecydować się na zabieg, jeśli każdy inny sposób zawiedzie. Ból powoduje głównie przekrwienie żył, które znajdują się blisko odbytu. W wielu przypadkach taki stan rzeczy może uświadczyć kobieta będąca w ciąży lub mająca silne zaparcia, co ma duży związek z wysiłkiem fizycznym, gdy próbuje się oddać stolec. Siedzenie w jednej pozycji nie jest też dobre dla człowieka, ponieważ może to powodować duży ucisk na żyły znajdujące się blisko odbytu i przez to też mogą powstawać hemoroidy.

Jak powinno podchodzić się do hemoroidów?

Przede wszystkim na samym początku trzeba zmienić swoje upodobania żywieniowe. Dieta w przypadku hemoroidów jest podstawą, zwłaszcza że w tym czasie powinniśmy spożywać o wiele więcej wody niż normalnie. Należy również przestać spożywać ostre przyprawy, a nawet unikać alkoholu czy mocnej kawy. Jeśli wybieramy leczenie farmakologiczne, to powinniśmy skupić się przede wszystkim na lekach przeciwzapalnych i przeczyszczających. W ten sposób można też wykorzystać dodatkowe leki, które zapewnią nam lepszą motorykę jelit.Jeśli leczymy widoczne hemoroidy, to dobrze jest zastosować odpowiednie maści antyseptyczne, co pozwala zapobiec infekcji, a jednocześnie wpływa na uśmierzenie bólu. Oczywiście leczenie farmakologiczne to tylko jeden z etapów, ponieważ leki powinniśmy wspierać dodatkowo z suplementami diety, które zawierają flawonoidy, pozwalające zwiększyć napięcie naczyń, a jednocześnie zwiększają one wytrzymałość żył na uszkodzenia.

Jak wygląda zabieg?

Jeśli decydujemy się na leczenie chirurgiczne żylaków, to pamiętajmy, że ostatecznie podczas takiego zabiegu jest wymagana krótka hospitalizacja pacjenta. Na szczęście nie jest to szczególnie długa absencja. Bardzo często, zamiast wycinać hemoroidy, lekarz decyduje się na ich podwiązanie, dzięki czemu w wielu przypadkach odpadają one samoistnie. Przy hemoroidach można również z powodzenie stosować krioterapię, która pozwala na usunięcie hemoroidów za pomocą zimna. We współczesnych czasach istnieje dzisiaj wiele metod mało inwazyjnych, które pozwalają nam z powodzeniem radzić sobie z hemoroidami. Warto zauważyć, że hemoroidy można wyleczyć, nie jesteśmy na nie skazani, pełne wyleczenie jest możliwe, musimy jedynie postępować według zasad. Tylko w taki sposób możemy pozostać zdrowi i wolni od podobnych problemów z żyłami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij