Świat seksu ma wiele oblicz – i te subtelne, pełne czułości, i znacznie odważniejsze, a zarazem namiętne. Masz ochotę zanurzyć się w ten bardziej pikantny? Doskonały pomysł! Poszerzanie erotycznych horyzontów to najlepsze lekarstwo na nudę w sypialnię oraz sposób na odkrycie zupełnie nowego wymiaru rozkoszy. Pytanie jednak: jak wejść do świata BDSM?

BDSM, czyli co?

BDSM to akronim od angielskich określeń związanych z praktykami seksualnymi. Są to:

  • bondage&discipline, czyli krępowanie i dyscyplina,
  • domination&submission – dominacja i uległość,
  • sadism & masochism – sadyzm i masochizm.

Odnosi się więc do sfery, w której dochodzi do swoistego przekazania „władzy” przez uległą stronę tej dominującej. Jedna z nich kontroluje przebieg gry, a druga poddaje się takiemu scenariuszowi. Ale uwaga! Nie oznacza to, że BDSM jest formą molestowania seksualnego czy wymuszania przez jednego z kochanków czegoś, czego druga strona nie chce. Wszystkie gry odbywają się za obopólną zgodą partnerów, nierzadko po wcześniejszym szczegółowym ustaleniu planu działania.

Pamiętaj też, że z uwagi na bardzo szerokie spektrum praktyk erotycznych, które obejmuje BDSM, zabawa w tym stylu wcale nie musi (choć może) oznaczać eksperymentowania z bólem, ekstremalnego wiązania czy bardzo ostrego seksu. Wręcz przeciwnie! Scenariusz z nutą BDSM może obejmować np. delikatne skrępowanie jednego z partnerów przy pomocy wstążki, zasłonięcie mu oczu i pieszczoty przy pomocy piórka albo wykonywanie przez uległą stronę erotycznych poleceń. Jedynymi granicami są wyobraźnia kochanków oraz wzajemnie stawiane sobie w sypialni granice.

Jak wejść do świata BDSM

Jak zacząć przygodę z BDSM?

Zdarza Ci się fantazjować o zdominowaniu ukochanej osoby? A może chcesz oddać kontrolę lub w sypialni lub kręcą Cię klapsy? To znak, że warto skierować się w tę stronę. Podstawa to rozmowa z ukochaną osobą o swoich marzeniach. Aby się ziściły – potrzebujesz „wspólnika”! Jak to zrobić? Albo po prostu porozmawiaj z Nią lub z Nim o tym, co marzy Wam się w łóżku, albo… zadziałaj i zaprezentuj jej kilka akcesoriów, z których masz ochotę skorzystać podczas upojnego wieczoru we dwoje. Jakich?

Na początek postaw na „bezpieczną klasykę”, a zatem np. na zabawki takie jak:

  • kajdanki erotyczne – pamiętaj, że są one w 100% bezpieczne, ponieważ mają zamontowane specjalne „zamki bezpieczeństwa”, co oznacza, że osoba skrępowana może się sama uwolnić, jeśli zechce,
  • opaska na oczy – wyłączenie tego zmysłu z gry budzi ekscytację, zwłaszcza u osoby, która tego wieczoru jest uległa. Dominujący może wprowadzić do gry element zaskoczenia, a doznania doświadczane innymi zmysłami będą bardziej intensywne,
  • piórko do łaskotania – taka pieszczota może się zamienić w „słodką torturę”,
  • kostki do gry erotycznej – takie, które wskazują, jakie pieszczoty ma wykonać jedna z osób.

Jeśli w planach jest również odrobina zabawy z nutką bólu w tle, dobrym uzupełnieniem dla dłoni podczas dawania klapsów będzie specjalna packa. A to oczywiście dopiero początek możliwości. Najlepiej, jeśli zajrzysz do dobrego sex shopu on-line, np. na SexShop112.pl i przejrzysz dostępne akcesoria BDSM. Wybierz te, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Na początek lepiej zamówić jeden-dwa i sprawdzić wspólnie z partnerem, czy czujecie się komfortowo przy realizacji ostrzejszych scenariuszów. Jeśli tak – zawsze będziecie się mogli posunąć z eksperymentem o krok dalej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ