Jak wejść do świata BDSM

Jak wejść do świata BDSM?

Świat seksu ma wiele oblicz – i te subtelne, pełne czułości, i znacznie odważniejsze, a zarazem namiętne. Masz ochotę zanurzyć się w ten bardziej pikantny? Doskonały pomysł! Poszerzanie erotycznych horyzontów to najlepsze lekarstwo na nudę w sypialnię oraz sposób na odkrycie zupełnie nowego wymiaru rozkoszy. Pytanie jednak: jak wejść do świata BDSM?

BDSM, czyli co?

BDSM to akronim od angielskich określeń związanych z praktykami seksualnymi. Są to:

  • bondage&discipline, czyli krępowanie i dyscyplina,
  • domination&submission – dominacja i uległość,
  • sadism & masochism – sadyzm i masochizm.

Odnosi się więc do sfery, w której dochodzi do swoistego przekazania „władzy” przez uległą stronę tej dominującej. Jedna z nich kontroluje przebieg gry, a druga poddaje się takiemu scenariuszowi. Ale uwaga! Nie oznacza to, że BDSM jest formą molestowania seksualnego czy wymuszania przez jednego z kochanków czegoś, czego druga strona nie chce. Wszystkie gry odbywają się za obopólną zgodą partnerów, nierzadko po wcześniejszym szczegółowym ustaleniu planu działania.

Pamiętaj też, że z uwagi na bardzo szerokie spektrum praktyk erotycznych, które obejmuje BDSM, zabawa w tym stylu wcale nie musi (choć może) oznaczać eksperymentowania z bólem, ekstremalnego wiązania czy bardzo ostrego seksu. Wręcz przeciwnie! Scenariusz z nutą BDSM może obejmować np. delikatne skrępowanie jednego z partnerów przy pomocy wstążki, zasłonięcie mu oczu i pieszczoty przy pomocy piórka albo wykonywanie przez uległą stronę erotycznych poleceń. Jedynymi granicami są wyobraźnia kochanków oraz wzajemnie stawiane sobie w sypialni granice.

Jak wejść do świata BDSM

Jak zacząć przygodę z BDSM?

Zdarza Ci się fantazjować o zdominowaniu ukochanej osoby? A może chcesz oddać kontrolę lub w sypialni lub kręcą Cię klapsy? To znak, że warto skierować się w tę stronę. Podstawa to rozmowa z ukochaną osobą o swoich marzeniach. Aby się ziściły – potrzebujesz „wspólnika”! Jak to zrobić? Albo po prostu porozmawiaj z Nią lub z Nim o tym, co marzy Wam się w łóżku, albo… zadziałaj i zaprezentuj jej kilka akcesoriów, z których masz ochotę skorzystać podczas upojnego wieczoru we dwoje. Jakich?

Na początek postaw na „bezpieczną klasykę”, a zatem np. na zabawki takie jak:

  • kajdanki erotyczne – pamiętaj, że są one w 100% bezpieczne, ponieważ mają zamontowane specjalne „zamki bezpieczeństwa”, co oznacza, że osoba skrępowana może się sama uwolnić, jeśli zechce,
  • opaska na oczy – wyłączenie tego zmysłu z gry budzi ekscytację, zwłaszcza u osoby, która tego wieczoru jest uległa. Dominujący może wprowadzić do gry element zaskoczenia, a doznania doświadczane innymi zmysłami będą bardziej intensywne,
  • piórko do łaskotania – taka pieszczota może się zamienić w „słodką torturę”,
  • kostki do gry erotycznej – takie, które wskazują, jakie pieszczoty ma wykonać jedna z osób.

Jeśli w planach jest również odrobina zabawy z nutką bólu w tle, dobrym uzupełnieniem dla dłoni podczas dawania klapsów będzie specjalna packa. A to oczywiście dopiero początek możliwości. Najlepiej, jeśli zajrzysz do dobrego sex shopu on-line, np. na SexShop112.pl i przejrzysz dostępne akcesoria BDSM. Wybierz te, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Na początek lepiej zamówić jeden-dwa i sprawdzić wspólnie z partnerem, czy czujecie się komfortowo przy realizacji ostrzejszych scenariuszów. Jeśli tak – zawsze będziecie się mogli posunąć z eksperymentem o krok dalej!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij