Prywatne pobyty sanatoryjne zyskują coraz większą popularność przede wszystkim ze względu na zalety samodzielnego decydowania o wyborze miejsca i czasu turnusu. Sanatorium w ramach ubezpieczenia zdrowotnego nie jest obecnie opcją dla osób, potrzebujących natychmiastowej kuracji. Złożenie wniosku o pobyt w sanatorium oznacza długotrwałe oczekiwanie oraz niemożliwość ingerencji w wybór miejscowości uzdrowiskowej oraz obiektu, w niej usytuowanego.

Samodzielna organizacja pobytu w sanatorium nie jest zadaniem trudnym i czasochłonnym, jednak trzeba przygotować się na wydatek, związany z pobytem w ośrodku oraz korzystaniem z oferty zabiegów. W zależności od położenia, profilu specjalizacji oraz nowoczesności sprzętu medycznego, koszty pobytu mogą stanowić stałą lub indywidualnie dostosowana ofertę cenową.

Jak samodzielnie zarezerwować pobyt w ośrodku sanatoryjnym?

Sanatoria często znajdują się w urokliwych miejscowościach, wyróżniających się niezwykłymi walorami krajobrazowymi oraz bogactwem naturalnym, pozwalającym korzystać z uzdrowiskowych walorów miejscowości. Poszukiwanie ośrodka warto rozpocząć od zapoznania się z ofertą miejscowości uzdrowiskowych. Każdy ośrodek posiada obecnie stronę internetową, na której znaleźć można informacje, dotyczące oferty zabiegowej, usług dodatkowych, standardu wyposażenia pokoi zabiegowych praz noclegowych oraz informacje o wyżywieniu. Często przygotowuje się pakiety, które w prosty sposób określają ilość zabiegów, zakres wyżywienia oraz dodatkowe atrakcje, związane z pobytem w ośrodku. Można skorzystać z zakładki “Kontakt”, w której znajduje się numer telefonu. Rezerwacji dokonuje się telefonicznie.

Jak przebiega turnus rehabilitacyjny, zorganizowany samodzielnie?

Po przyjeździe do ośrodka najważniejsza będzie wizyta u lekarza, który określi rodzaj zabiegów, które będą najbardziej odpowiednie. Istotne jest również badanie fizykoterapeutyczne. Wybierając samodzielnie sanatorium, można skorzystać z oferty ekskluzywnych ośrodków, które poza wykwalifikowanym, doświadczonym personelem posiadają nowoczesny, zaawansowany sprzęt medyczny oraz komfortowe warunki noclegowe. Sanatorium Bristol w Busko-Zdroju oferuje noclegi w komfortowych pokojach w wysokim standardzie, zarówno w wersji podstawowej, poprzez luksusową, po pobyt w przestronnym apartamencie.

Rezerwując samodzielnie pobyt sanatoryjny, można wybrać miejsce, w którym poza regeneracją ciała, można skorzystać z uroków miejscowości oraz wypocząć w hotelowych strefach dodatkowych. Sauna, basen (zwłaszcza oczyszczany nanosrebrem), a dodatkowo nieodpłatny dostęp do Internetu i telewizji kablowej pozwolą zregenerować się i wypocząć, jak podczas urlopu.

Zalety samodzielnej organizacji pobytu w sanatorium

Przede wszystkim warto zacząć od czasu, bo czas, który chcemy przeznaczyć na regenerację sanatoryjną jest wybierany samodzielnie, a jedyne, do czego należy się dostosować, to dostępność miejsc w samodzielnie wybranym ośrodku. Po drugie miejsce – pojedź tam, gdzie chcesz pojechać, w miejsce, samodzielnie wybrane, zachwycające wystrojem, bogatą ofertą zabiegów, atrakcyjnymi pakietami oraz urokliwą okolicą. Po trzecie – własne decyzje. Samodzielnie zdecydujesz, ile zabiegów wykupisz, jak długo potrwa pobyt oraz czy skorzystasz z oferty sanatorium w pojedynkę, czy w towarzystwie. Pobyt w sanatorium można połączyć z regeneracją skóry i ciała, korzystając z zabiegów spa oraz kosmetycznych, jeżeli obiekt posiada taką ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ