Dlaczego warto znać angielski?

W polskich szkołach od wielu lat w programie jest nauczanie angielskiego, jednak wiele młodych osób często nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo przydaje się znajomość tego języka. Jest wiele sytuacji, które pokazują, jak niezwykle potrzebna jest ta umiejętność w otaczającej nas rzeczywistości.

Dobra praca

Chcąc uzyskać dobrą pracę, trzeba pamiętać, że pracodawcy niezwykle często patrzą na poziom znajomości języka angielskiego, zarówno w mowie jak i w piśmie. Dzieje się tak dlatego, że na polskim rynku jest coraz więcej międzynarodowych firm, a polskie przedsiębiorstwa prowadzą handel zagraniczny. Od zatrudnianych osób wymaga się kontaktu z pracownikami z innych krajów nie tylko podczas konferencji, ale również na co dzień, przy wykorzystaniu poczty e-mail lub telefonów.  Nawet decydując się na pracę na stanowisku sprzedawcy w centrum handlowym w dużym mieście, trzeba mieć przynajmniej podstawową znajomość angielskiego, by móc obsługiwać klientów obcojęzycznych, których jest w Polsce coraz więcej.

Podróże i kontakt z obcokrajowcami

Rozwój transportu pozwala na komfortowe podróżowanie nawet do najdalszych zakątków globu. Chcąc zwiedzać świat dobrze jest być w stanie komunikować się z mieszkańcami państwa, do którego się wybieramy. Dobra znajomość języka angielskiego pozwala uniknąć trudności związanych z załatwianiem formalności na lotniskach czy w hotelach. Co więcej, w większości miejsc, zwłaszcza w Europie, bez problemu można dogadać się po angielsku w sklepie, restauracji, na dyskotece czy nawet na plaży. Dzięki temu nie tylko poruszanie po obcym kraju jest łatwiejsze. Można też poznać wielu ciekawych obcokrajowców i utrzymywać z nimi kontakt nawet po powrocie, korzystając na przykład z międzynarodowych serwisów społecznościowych.

Jak poprawić umiejętności językowe?

Jest wiele metod dzięki którym można podszkolić się pod względem znajomości języków. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały szkoły językowe. Uczęszczając regularnie na zajęcia można znacznie podnieść umiejętności, zwłaszcza w mówieniu czy rozumieniu ze słuchu, z czym wiele osób ma problem. Lekcje przeważnie odbywają się popołudniami, więc nie koliduje to z pracą zawodową. Organizuje się je w małych grupach, przez co nauka jest bardziej komfortowa i przynosi lepsze rezultaty.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij