Uważasz, że crossfit to sport dla mięśniaków, którzy chcą nabrać masy mięśniowej? Nie widzisz tam siebie w kobiecym stroju sportowym? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, dlaczego crossfit jest właśnie dla ciebie. Zatem, dlaczego warto trenować crossfit, by w pocie czoła rzeźbić sylwetkę skoro można iść na lżejszy aerobic?

Intensywny trening zwiększa wydzielanie endorfiny

Crossfit to trening, którego podstawą jest duża liczba powtórzeń i wykorzystanie ciężaru własnego ciała. Wymaga sporej wytrzymałości i kondycji. Każdy trening jest nastawiony na maksymalne poświęcenie dla sportu w krótkim czasie. Taki trening trwa maksymalnie godzinę, lecz najczęściej oscyluje w granicach 30-40 minut. W związku z szalenie intensywnym tempem, w krótkim czasie poprawia samopoczucie i generuje wydzielanie hormonów szczęścia.

Wysoka skuteczność zajęć

Duża intensywność zajęć oznacza duże efekty. Ćwiczenia spalają ogrom kalorii, zaś pojedynczy trening to nie lada wyzwanie nawet dla zaawansowanego zawodnika. W crossficie nie ma czasu na odpoczynek i swobodne rozmowy przy stacjonarnym rowerku, lecz dzięki temu szybciej tracisz kilogramy i równomiernie rzeźbisz ciało.

Skutecznie uzależnia

Im większy wysiłek, tym większa satysfakcja po jego ukończeniu. Crossfit nie tylko wpływa na atrakcyjność naszej sylwetki, ale także redukuje codzienny stres. Trening wzmacnia mięśnie i charakter osoby trenującej. Co więcej, regularny wysiłek sprawia, że lepiej organizujemy sobie dzień i efektywnie układamy plan dnia. A szybkie efekty jeszcze bardziej motywują do działania.

Sport dobry dla wszystkich

W crossficie nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Chociaż część osób może nie czuć się na siłach, szybki efekt i dodatkowa motywacja grupa sprawia, że dyscyplinę można łatwo pokochać. W końcu, gdy już kupimy karnet na pierwszy miesiąc, nie będziemy chcieli zostać w tyle. A po 30 dniach będziemy już fanami tej aktywności.

Crossfit nie jest drogi

Wszystkie niezbędne sprzęty znajdziemy na siłowni. Potrzebujemy wyłącznie porządnych butów, rękawiczek do dźwigania hantli i drążków oraz koszulki i spodenek odprowadzających wilgoć. Taki strój niczym się nie różni od tego, wykorzystywanego na tradycyjnym fitnessie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ