Dlaczego warto trenować crossfit?

Uważasz, że crossfit to sport dla mięśniaków, którzy chcą nabrać masy mięśniowej? Nie widzisz tam siebie w kobiecym stroju sportowym? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, dlaczego crossfit jest właśnie dla ciebie. Zatem, dlaczego warto trenować crossfit, by w pocie czoła rzeźbić sylwetkę skoro można iść na lżejszy aerobic?

Intensywny trening zwiększa wydzielanie endorfiny

Crossfit to trening, którego podstawą jest duża liczba powtórzeń i wykorzystanie ciężaru własnego ciała. Wymaga sporej wytrzymałości i kondycji. Każdy trening jest nastawiony na maksymalne poświęcenie dla sportu w krótkim czasie. Taki trening trwa maksymalnie godzinę, lecz najczęściej oscyluje w granicach 30-40 minut. W związku z szalenie intensywnym tempem, w krótkim czasie poprawia samopoczucie i generuje wydzielanie hormonów szczęścia.

Wysoka skuteczność zajęć

Duża intensywność zajęć oznacza duże efekty. Ćwiczenia spalają ogrom kalorii, zaś pojedynczy trening to nie lada wyzwanie nawet dla zaawansowanego zawodnika. W crossficie nie ma czasu na odpoczynek i swobodne rozmowy przy stacjonarnym rowerku, lecz dzięki temu szybciej tracisz kilogramy i równomiernie rzeźbisz ciało.

Skutecznie uzależnia

Im większy wysiłek, tym większa satysfakcja po jego ukończeniu. Crossfit nie tylko wpływa na atrakcyjność naszej sylwetki, ale także redukuje codzienny stres. Trening wzmacnia mięśnie i charakter osoby trenującej. Co więcej, regularny wysiłek sprawia, że lepiej organizujemy sobie dzień i efektywnie układamy plan dnia. A szybkie efekty jeszcze bardziej motywują do działania.

Sport dobry dla wszystkich

W crossficie nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Chociaż część osób może nie czuć się na siłach, szybki efekt i dodatkowa motywacja grupa sprawia, że dyscyplinę można łatwo pokochać. W końcu, gdy już kupimy karnet na pierwszy miesiąc, nie będziemy chcieli zostać w tyle. A po 30 dniach będziemy już fanami tej aktywności.

Crossfit nie jest drogi

Wszystkie niezbędne sprzęty znajdziemy na siłowni. Potrzebujemy wyłącznie porządnych butów, rękawiczek do dźwigania hantli i drążków oraz koszulki i spodenek odprowadzających wilgoć. Taki strój niczym się nie różni od tego, wykorzystywanego na tradycyjnym fitnessie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij