Kiedy warto ćwiczyć w gorsecie? Jak działają gorsety do ćwiczeń?

Od wielu lat poszukujemy sprawdzonych sposobów, które pozwolą nam na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Niektóre z nich są szkodliwe dla zdrowia, a niektóre wręcz przeciwnie – działają na nie dobrze. Coraz częściej decydujemy się na gorsety do ćwiczeń w celu uzyskania pożądanych efektów. Warto wiedzieć jak działają i kiedy warto je nosić, by móc zaobserwować pozytywny wpływ na figurę.

Jak działa gorset do ćwiczeń?

Gorsety od bardzo długiego czasu wybierane są przez panie, które borykają się z wystającym brzuszkiem oraz tzw. boczkami. Pozwalają one na ekspresowe wysmuklenie oraz wygładzenie tych partii ciała. Dodatkowo bardzo często stosowane są jako element stroju do ćwiczeń. Wielu paniom bardzo trudno jest wytrenować brzuch podczas treningów. Używają one gorsetu w celu szybszego obkurczenia mięśni brzucha. Jest to szczególnie przydatne podczas odchudzania oraz powrotu do formy po ciąży. Pozostając w temacie regeneracji po porodzie, warto podkreślić, że noszenie gorsetu pozwala zwalczyć rozstęp mięśni prostych brzucha, do którego może dojść na skutek ciąży. Ponadto gorsety do ćwiczeń marki Just Beck sprawiają, że skóra jest bardziej napięta i jędrna. Warto podkreślić, że dzięki temu elementowi garderoby możliwe jest trwałe wysmuklenie talii, poprzez hamownie nadmiernego rozrostu mięśni skośnych brzucha. Podczas ćwiczeń w gorsecie wydłużają się, co przyczynia się do bardziej wyraźnego zarysowania wcięcia.

Czy warto ćwiczyć w gorsecie?

Jak można zauważyć wyżej, noszenie gorsetu podczas ćwiczeń korzystnie wpływa na kobiecą sylwetkę. Warto jednak pokreślić, że zależy do od indywidualnych cech orgazmu, rodzaju wykonywanych ćwiczeń oraz typu gorsetu. Należy zaznaczyć, że do jego prawidłowego działania konieczne jest regularne wykonywanie określonych ćwiczeń. Noszenie gorsetu treningowego nie może być zamiennikiem ćwiczeń oraz trzymania diety. Co ważne, trening w gorsecie nie przyczynia się do szybszej utraty wagi. Nie będzie on bardziej efektywny pod kątem spalanych kalorii oraz utraty tkanki tłuszczowej z okolic brzucha – warto to zaznaczyć, by obalić krążące w Internecie mity. Pot pojawiający się na skutek noszenia gorsetu to woda, nie ma to żadnego wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto należy podkreślić, że ten element garderoby może być świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które z powodu nadmiaru kilogramów wstydzą się wybrać na siłownię. Gorset sprawi, że ciało będzie wyglądać smuklej w obcisłym stroju. Najlepiej sprawdzi się podczas ćwiczeń aerobowych oraz cardio. Warto zaznaczyć raz jeszcze – gorset może być jedynie pomocą w uzyskaniu idealnej sylwetki, nie zastąpi regularnych treningów oraz racjonalnej diety. Decydując się na zakup gorsetu do ćwiczeń i wykonywaniu w nim treningów warto pamiętać, że może mieć wpływ na osłabienie mięśni wokół kręgosłupa. Wynika to z „wyręczania” ich w celu zachowania prawidłowej postawy ciała. Z tego powodu trenując w gorsecie, nie należy zapominać o wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców.

Przeciwwskazania do ćwiczenia w gorsecie

Choć gorset do ćwiczeń może dać niesamowite efekty, warto pamiętać, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jednym z wielu przeciwwskazań do noszenia go w czasie treningu jest ciąża. Dodatkowo niewskazane jest używanie go przez kobiety w czasie miesiączki. Gorset nie powinien być noszony przez osoby z chorobami układu pokarmowego (refluksem, wrzodami) oraz cukrzycą. Ponadto nie należy nosić go, gdy krępuje ruchy podczas wykonywania danego ćwiczenia lub zmniejsza wydolność oddechową w czasie treningu. W przypadku pojawienia się wątpliwości co do noszenia gorsetu do ćwiczeń, warto zasięgnąć porady lekarza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij