Zegarek na prezent dla mężczyzny. Jaki wybrać, z bransoletą czy paskiem?

Bardzo trudno jest wybrać odpowiedni prezent dla bliskich osób. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, iż dany upominek okaże się nietrafiony. Mężczyznom najczęściej ofiarowuje się perfumy, czy książki. Jednak zapach podlega indywidualnym preferencjom i jeśli nie zna się konkretnej marki oraz rodzaju to lepiej jest zrezygnować z tego typu upominku.

Z książką wiąże się ryzyko tego, iż okaże się zbędna, bo osoba, której sprawiamy prezent zdążyła ją już przeczytać. Dlatego też warto pomyśleć nad tym, by obdarować mężczyznę czymś ponadczasowym, praktycznym, a jednocześnie estetycznym i pasującym do gustu danej osoby. Idealnym rozwiązaniem jest zegarek. Każdy mężczyzna będzie zadowolony z tego prezentu i na pewno będzie nosił go na swojej ręce. Jest wiele różnych rodzajów zegarków. To jaki należy wybrać jest uzależnione od gustu, ale także trybu życia danej osoby.

Podstawowe rodzaje zegarków

Najczęściej spotykanymi typami zegarków są: sportowe oraz eleganckie. Ten pierwszy typ jest dobrym wyborem dla osób wysportowanych, korzystających z różnego typu aktywności fizycznych. Są stworzone z materiałów, które zapewniają im trwałość oraz odporność na uderzenia, wstrząsy. Zegarki męskie tego rodzaju są zazwyczaj elektroniczne. Część z nich pozwala na sprawdzanie pulsu, mierzenie przebytych odległości. Posiadają też funkcje stopera. Są wygodne i wykonane w różnych stylistykach. Jednak nie nadają się one do biura, pracy, oficjalnych spotkań. Jeśli decydujemy się na kupno takiego rodzaju prezentu to musimy być pewni, iż przyda się on osobie obdarowanej. Dużo bezpieczniejszą opcją, która znacznie zmniejsza ryzyko zakupu nietrafionego prezentu jest wybór zegarka eleganckiego. On sprawdzi się w każdej sytuacji. Czy to podczas realizacji codziennych planów i obowiązków, czy też spotkań biznesowych, na oficjalnych wystąpieniach. Tego typu zegarki bardzo dobrze pasują do prawie każdego stroju, a posiadanie takiego na własność na pewno uszczęśliwi każdego mężczyznę. Dostępne są typy klasyczne- z tarczą i wskazówkami oraz elektroniczne. Ten pierwszy rodzaj wygląda na ręce o wiele bardziej profesjonalnie, ale jest również praktyczniejszy. Na standardowej tarczy godzina jest zawsze dobrze widoczna, nie przeszkadza temu odbijające się od niej światło. Jednak zegarki elektroniczne posiadają więcej funkcji, na przykład możliwość ustawienia budzika. To, jaki rodzaj wybierzemy zależy od jego przeznaczenia oraz funduszy osoby, która dany prezent sprawia.

Z paskiem czy bransoletą?

Dużym problemem jest wybór między paskiem, a bransoletą. Są modele zegarków, do których można zamontować oba typy, jest więc możliwość dokupienia paska, czy bransolety później. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki model zegarka bardziej odpowiada osobie obdarowywanej to dobrze jest wybrać taki właśnie typ zegarka. Powszechnie uważa się, że zegarki na paskach są znacznie wygodniejsze, a te na bransoletach wręcz przeciwnie. Ostatnio jednak wraca moda na męskie zegarki z bransoletami, gdzie owe bransolety traktowane są jak dzieła sztuki. Wykonywane z niezwykłą precyzją z trwałych i wytrzymałych materiałów spowodują, że każdy mężczyzna poczuje się dobrze mając taki na własność. Uważa się także, że zegarki z bransoletą są o wiele bardziej eleganckie. Jednak wszystko zależy od tego jaki rodzaj paska się wybierze. Można również zdecydować się na ciekawe połączenie jakim jest zakupienie zegarka na pasku, jednak z zapięciem bransoletowym. Standardowe skórzane, klasyczne paski są równie eleganckie, co bransolety. Warto jednak zauważyć, że w zegarkach z bransoletą dużo częściej można spotkać się z tym, iż szkiełko jest stworzone z trwalszych materiałów, odpornych na zarysowania, na przykład ze szkła szafirowego, bądź (już gorszej jakości, ale wciąż będącego w czołówce dobrych materiałów) szkła mineralnego. Zdecydowanie odradza się kupowanie zegarków ze szkiełkami wykonanymi z materiałów mało odpornych na zarysowania, czy też stłuczenia, jak plastik. Na dobrym zegarku nie warto oszczędzać. Tym bardziej jeśli ma być to prezent. Eleganckie męskie zegarki nie należą do najtańszych, jednak jest to długoterminowa inwestycja.

Jakiego zegarka nie kupować?

Zdecydowanie złym wyjściem jest kupno podróbki markowego produktu, tym bardziej jeśli zegarek jest prezentem. Najczęściej o wiele tańsze podróbki są wykonane ze złych materiałów. Być może na pierwszy rzut oka różnica jest niezauważalna, jednak widać to po pewnym czasie użytkowania. Jeśli chcemy podarować komuś zegarek, a nie stać nas na markowy to lepiej kupić taki, który będzie pochodził od mniej znanego producenta, który jednak nie stosuje tanich zamienników materiałów. Na cenę tego produktu niezwykle silnie wpływa to, czy dana firma jest znana. Z łatwością jednak można wyszukać produkt o wiele tańszy, a podobnej jakości. Jeśli jednak kupujemy zegarek firmowy to warto zrobić to osobiście w sklepie, lub jeśli chcemy zaoszczędzić można zrobić to online.Trzeba jednak pamiętać o tym, by zrobić to bezpośrednio ze strony producenta, albo też zaufanego sprzedawcy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij