W jakich sytuacjach hurtownia odmawia sprzedaży?

Odmawianie sprzedaży niektórych produktów niektórym klientom to w naszym kraju wykroczenie. Nie można wykluczać żadnych klientów, wszyscy muszą mieć równy dostęp do produktów. Tym nie mniej, istnieją pewne wyjątki, kiedy to hurtownia internetowa, czy też sklep, mogą odmówić sprzedania towaru zgodnie z prawem.

Rezerwacja towaru

Jedna z sytuacji, w której hurtownia internetowa może nie sprzedać produktu ma miejsce wtedy, gdy jest on już dla kogoś zarezerwowany. Jednakże, muszą zostać spełnione pewne warunki, ażeby faktycznie rezerwacja odbyła się zgodnie z prawem.

Przede wszystkim, jeśli przykładowo hurtownia z damskim obuwiem odmawia klientowi sprzedaży konkretnego modelu butów, gdyż, model ten jest już zarezerwowany przez innego klienta, na jej stronie internetowej musi znaleźć się stosowna informacja.

Innymi słowy, hurtownia z damskim obuwiem, taka jak Sosimply, musi w otwarty sposób poinformować o rezerwacji klientów, jak i potencjalnych klientów. Informacja musi być na tyle jasna i oczywista, że nie będzie wymagała zadawania dodatkowych pytań.

Osoby nieuprawnione do kupna

Jak się okazuje, zawsze można odmówić sprzedaży również wtedy, gdy osoba próbująca zakupić jakiś produkt nie jest do tego uprawniona. Dlatego też, hurtownia internetowa może, a właściwie nawet musi odmówić sprzedaży produktów jeśli klientami są osoby niepełnoletnie, a produktem alkohol czy też tytoń. Podobnie, broń palną czy też amunicję do niej mogą kupić jedynie osoby, które posiadają odpowiednie zezwolenie na posiadanie takiej broni.

Pod żadnym pozorem nie wolno ukrywać towarów

Czasami, nieuczciwe hurtownie czy sklepy chowają towary, ażeby nie musieć odmawiać sprzedaży klientom. Jednakże, to również jest zakazane i karane przez polskie prawo.

Po co w ogóle hurtownia miałaby ukrywać towar? Wydaje się, że chociażby wtedy mogą ukrywać towar, gdy chcą go sprzedać jakimś swoim znajomym. Ponadto, często może to mieć miejsce, jeśli za towar ktoś chce zapłacić więcej, niż wynosi cena ustalona przez hurtownię.

Warto zauważyć, że jeśli ktoś chce zapłacić więcej, to oczywiście ma do tego pełne prawo. Tym nie mniej, jeśli są chętni do kupna towaru po cenie, jaką początkowo ustaliła hurtownia, produkt również musi zostać im sprzedany. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z wykroczeniem.

Podawanie fałszywych danych osobowych

Jak się okazuje, hurtownia damskiego obuwia, jak również każda inna hurtownia internetowa, oraz hurtownia naziemna, oraz wszystkie sklepy, mogą odmówić sprzedaży klientom, którzy posługują się nieprawdziwymi danymi osobowymi.

Jak się bowiem okazuje, posługiwanie się nie swoimi danymi jest niezgodne z prawem. Sprzedawca natomiast może odmówić sprzedaży towaru każdemu, kto działa niezgodnie z prawem. Niewątpliwie, próba niezgodnego z prawem nabycia jakiś towarów jest wystarczającym argumentem za tym, aby tej sprzedaży po prostu odmówić.

Wydaje się, że warto dobrze znać swoje prawa, ażeby nie dać się oszukać czy to przez sklep, czy też przez hurtownię internetową. Należy pamiętać, że w gruncie rzeczy to praktycznie zawsze hurtownia z damskim obuwiem musi sprzedać nam buty, które ma na stanie, jeśli tylko sobie tego zażyczymy. Czasami hurtownie wykorzystują niewiedzę klientów i odmawiają sprzedaży pewnych towarów, choć nie są do tego uprawnione.

Warto jednak pamiętać, że tak na prawdę odmowa sprzedaży w sklepie i hurtowni to rzadkość. Przecież hurtownia i sklep czerpią korzyści z tego, że sprzedają nam swoje produkty. Tak na prawdę tylko w specyficznych sytuacjach im się to nie opłaca.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij