Randki z sieci – tak bezpiecznie i bezstresowo znajdziesz partnera

Randki internetowe wśród młodych singli – jak oswoić zagrożenia i wydobyć szansę na miłość?

Młodzi ludzie zdążyli się już przyzwyczaić, że duża część ich życia toczy się w Internecie. Ci sami młodzi single pragną jednak podobnie jak nasze babcie, prawdziwego dotyku, pełnego ufności spojrzenia i ciepłego obejmującego nasz ramienia, czyli tego co może dać nam udana randka. O ile zakupy, bankowość, nawet szkoła i praca mogą istnieć głównie w internecie to uczucia i bliskość trudno w całości do niego przenieść. Dziś nie tylko przelotne flirty ale także związki na poważnie zaczynają się przez randki internetowe. Internet pomaga nie tylko w prozie życia, ale również w tej o wiele bardziej delikatnej sferze, jaką są uczucia. Motywuje, podnosi na duchu, jednoczy samotnych singl i faktycznie pomaga zawrzeć ciekawe znajomości wśród często nieśmiałych singli pragnących poznać dziewczynę/chłopaka. Sieć potrafi także zniwelować obawy przed randką oraz stres na samym pierwszym spotkaniu.

Randka z internetu – strach się bać?

Czy warto obawiać się randek internetowych i poznania miłości przez Internet? Czy bezmyślnie powielane opinie, że osoby szukające miłości poprzez serwisy randkowe to nieudacznicy lub zdesperowane singielki mają uzasadnienie? A co z argumentem, że „normalny” człowiek wyszedłby do ludzi i tam ogłosił, że poszukuje drugiej połowy, a nie zamykał się w czterech ścianach z laptopem na kolanach. No właśnie… Równie dobrze „normalny” człowiek powinien przecież wyjść do marketu i tam robić zakupy, a jeżeli nie znajdzie atrakcyjnego towaru w lokalnym sklepie, powinien jeździć po okolicznych miejscowościach, przepytywać znajomych i ogłaszać czego poszukuje. Oczywiście, ów „normalny” może tak zrobić, ale po co, skoro na popularnym serwisie aukcyjnym znajdzie to, czego szuka bez trudu i ofertę dopasuje do swoich oczekiwań? Zamiast tracić cenny czas na poszukiwania, spalać benzynę lub moknąć na przystanku czekając na autobus, może skoncentrować się na radości z wybierania prosto z kanapy i wygodnej dostawy do domu. Oczywiście randki internetowe mają tylko niektóre aspekty poszukiwań wspólne z supermarketem.  Chodzi o wygodę i dużą liczbę innych poszukujących. Reszta to delikatne uczucia i indywidualne plany każdego singla na przyszłość lub właśnie obawy i stres przed kolejną randką.

Opanuj bezstresowe poszukiwanie miłości:

Czy sieciowe korzyści można przełożyć na język miłości? Przede wszystkim randka internetowa pozwala przezwyciężyć stres towarzyszący poszukiwaniom i pierwszym spotkaniom. Kiedy już jesteś zdecydowany powiedzieć szukam dziewczyny lub oczywiście, w wersji dla młodych kobiet, szukam chłopaka, możesz zacząć swoją przygodę w serwisach randkowych. Pamiętaj jednak:

  • Zaplanuj bezpieczne randkowanie – wiesz już, gdzie rozpoczniesz swoje miłosne podboje? Poczytaj opinie na temat portali randkowych w Internecie. Warto zrobić to na wielu stronach, by mieć pewność, że opinie nie są manipulowane. Dowiedz się też, czy opinie pochodzą od osób, które naprawdę korzystały także z płatnych usług w danym serwisie. Uważnie przeczytaj regulamin, politykę prywatności serwisu. Jeżeli jest infolinia koniecznie zadzwoń i wyrób sobie swoje zdanie, czy serwis ten może ci pomóc znaleźć takiego partnera/ partnerke, o których marzysz. Telefon to najprostsza droga – masz kontakt z człowiekiem, którego możesz zapytać o wszystko. W końcu musisz się tam czuć bezpiecznie i komfortowo.
  • Szukaj partnera mądrze – wybierz serwis z profesjonalnym testem dopasowania stworzonym przez specjalistę. Gry i psychozabawy będą być może miłą rozrywką, ale nie zapewnią Ci dopasowania, ani nie zagwarantują osób, które faktycznie chcesz poznać, bo zgadzają się z Tobą w kwestii osobowości, priorytetów, tolerancji czy życiowych wartości. Dobrze zastanów się również, jakie są granice Twojej tolerancji i zaznacz je w kryteriach doboru ofert – to sprawi, że przedstawieni kandydaci będą dla Ciebie idealni również pod względem Twoich wytycznych, a Ty spokojnie pozwolisz swojemu sercu zabić da jednego z nich
  • Pokonaj strach przed błędami – wiele osób boi się podejść do nieznajomej dziewczyny, chłopala i zacząć rozmawiać. Boimy się nieznanego i tego, jak taka osoba zareaguje. Część z nas boi się zaproponować znajomość w jakikolwiek sposób. W dobrym serwisie możesz zrobić to anonimowo – nic nie tracisz w przypadku odrzucenia czy braku reakcji. Ale może okazać się, że to właśnie tej osobie przypadniesz do gustu i sam zdecydujesz, kiedy wymienicie się danymi kontaktowymi lub umówicie na spotkanie w realu. Stres towarzyszący Ci zwykle na randce również możesz pokonać idąć za fachowymi poradami z części poradnikowej.
  • Nie bój się doświadczyć odrzucenia – może się zdarzyć, że na początku poszukiwań zdarzy się osoba, która po krótkiej znajomości i wymianie wiadomości powie „nie”. Czy jest to jednak naprawdę tak straszne? Uśmiechnij się. Ty też masz prawo tak zareagować. W końcu nie musicie sobie przypaść do gustu, a było to dla Ciebie ciekawe doświadczenie. Strach przed odrzuceniem nie powinien więc istnieć w Twojej głowie. To tylko kolejny krok, który zbliża Cię do poznania tej miłości, która przeznaczona jest właśnie Tobie.
  • Podejdź do randki na luzie – przecież znacie się już jakiś czas, wymieniliście sporo wiadomości, może rozmawialiście przez telefon. Boisz się, że nie będzie o czym rozmawiać? Kontynuuj jeden z tematów, na które chętnie pisaliście do siebie maile. To pomoże przełamać lody. Wybierz strój, w którym będziesz czuł/ czuła się swobodnie, pójdźcie w znane i lubiane przez Was oboje miejsce. Stosuj techniki relaksacyjne – przed randką włącz sobie odcinek ulubionego serialu, posłuchaj ulubionej muzyki, wpraw się w dobry nastrój. Jeśli obawiasz się, że randka może się nie udać, stwórz sobie „awaryjne wyjście” – umów się z przyjaciółką lub przyjacielem na „niespodziewany telefon”.
  • Przestań idealizować swoją dziewczynę/ chłopaka, których znasz tylko z internetu – i patrzeć na twoją randkę przez różowe okulary. Ona lub on, to taki sam człowiek, jak każdy i tak samo odczuwa stres przed randką, tak samo zależy mu/ jej żeby świetnie wypaść i tak samo może popełniać błędy na randce. Pamiętaj, że on/ona nie jest egzaminatorem, a Ty jesteś świetną osobą, wartościową i atrakcyjną, która zasługuje na wspaniałego partnera, chłopaka, dziewczynę.

Młodzi single są otwarci na nowe technologie ale wymagają najwyższej jakości usług

Jako młodzi ludzie bez oporów korzystamy ze wszelkich nowinek, zdobyczy techniki i nowoczesnych rozwiązań. Nic dziwnego, że mamy zaufanie również do znanych serwisów randkowych lub matrymonialnych. Jesteśmy jednak także pokoleniem bardzo wymagającym i potrafiącym oceniać i wybierać. Randki internetowe to dziś najczęstszy sposób poznawania nowej miłości – tak naprawdę sposób pozwalający na komfortowe i bezpieczne poznanie osoby, która spełni nasze marzenia, ale pod warunkiem, że świadomie i mądrze wybierzemy profesjonalistów, którzy nam w tym pomogą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij