Randki internetowe wśród młodych singli – jak oswoić zagrożenia i wydobyć szansę na miłość?

Młodzi ludzie zdążyli się już przyzwyczaić, że duża część ich życia toczy się w Internecie. Ci sami młodzi single pragną jednak podobnie jak nasze babcie, prawdziwego dotyku, pełnego ufności spojrzenia i ciepłego obejmującego nasz ramienia, czyli tego co może dać nam udana randka. O ile zakupy, bankowość, nawet szkoła i praca mogą istnieć głównie w internecie to uczucia i bliskość trudno w całości do niego przenieść. Dziś nie tylko przelotne flirty ale także związki na poważnie zaczynają się przez randki internetowe. Internet pomaga nie tylko w prozie życia, ale również w tej o wiele bardziej delikatnej sferze, jaką są uczucia. Motywuje, podnosi na duchu, jednoczy samotnych singl i faktycznie pomaga zawrzeć ciekawe znajomości wśród często nieśmiałych singli pragnących poznać dziewczynę/chłopaka. Sieć potrafi także zniwelować obawy przed randką oraz stres na samym pierwszym spotkaniu.

Randka z internetu – strach się bać?

Czy warto obawiać się randek internetowych i poznania miłości przez Internet? Czy bezmyślnie powielane opinie, że osoby szukające miłości poprzez serwisy randkowe to nieudacznicy lub zdesperowane singielki mają uzasadnienie? A co z argumentem, że „normalny” człowiek wyszedłby do ludzi i tam ogłosił, że poszukuje drugiej połowy, a nie zamykał się w czterech ścianach z laptopem na kolanach. No właśnie… Równie dobrze „normalny” człowiek powinien przecież wyjść do marketu i tam robić zakupy, a jeżeli nie znajdzie atrakcyjnego towaru w lokalnym sklepie, powinien jeździć po okolicznych miejscowościach, przepytywać znajomych i ogłaszać czego poszukuje. Oczywiście, ów „normalny” może tak zrobić, ale po co, skoro na popularnym serwisie aukcyjnym znajdzie to, czego szuka bez trudu i ofertę dopasuje do swoich oczekiwań? Zamiast tracić cenny czas na poszukiwania, spalać benzynę lub moknąć na przystanku czekając na autobus, może skoncentrować się na radości z wybierania prosto z kanapy i wygodnej dostawy do domu. Oczywiście randki internetowe mają tylko niektóre aspekty poszukiwań wspólne z supermarketem.  Chodzi o wygodę i dużą liczbę innych poszukujących. Reszta to delikatne uczucia i indywidualne plany każdego singla na przyszłość lub właśnie obawy i stres przed kolejną randką.

Opanuj bezstresowe poszukiwanie miłości:

Czy sieciowe korzyści można przełożyć na język miłości? Przede wszystkim randka internetowa pozwala przezwyciężyć stres towarzyszący poszukiwaniom i pierwszym spotkaniom. Kiedy już jesteś zdecydowany powiedzieć szukam dziewczyny lub oczywiście, w wersji dla młodych kobiet, szukam chłopaka, możesz zacząć swoją przygodę w serwisach randkowych. Pamiętaj jednak:

  • Zaplanuj bezpieczne randkowanie – wiesz już, gdzie rozpoczniesz swoje miłosne podboje? Poczytaj opinie na temat portali randkowych w Internecie. Warto zrobić to na wielu stronach, by mieć pewność, że opinie nie są manipulowane. Dowiedz się też, czy opinie pochodzą od osób, które naprawdę korzystały także z płatnych usług w danym serwisie. Uważnie przeczytaj regulamin, politykę prywatności serwisu. Jeżeli jest infolinia koniecznie zadzwoń i wyrób sobie swoje zdanie, czy serwis ten może ci pomóc znaleźć takiego partnera/ partnerke, o których marzysz. Telefon to najprostsza droga – masz kontakt z człowiekiem, którego możesz zapytać o wszystko. W końcu musisz się tam czuć bezpiecznie i komfortowo.
  • Szukaj partnera mądrze – wybierz serwis z profesjonalnym testem dopasowania stworzonym przez specjalistę. Gry i psychozabawy będą być może miłą rozrywką, ale nie zapewnią Ci dopasowania, ani nie zagwarantują osób, które faktycznie chcesz poznać, bo zgadzają się z Tobą w kwestii osobowości, priorytetów, tolerancji czy życiowych wartości. Dobrze zastanów się również, jakie są granice Twojej tolerancji i zaznacz je w kryteriach doboru ofert – to sprawi, że przedstawieni kandydaci będą dla Ciebie idealni również pod względem Twoich wytycznych, a Ty spokojnie pozwolisz swojemu sercu zabić da jednego z nich
  • Pokonaj strach przed błędami – wiele osób boi się podejść do nieznajomej dziewczyny, chłopala i zacząć rozmawiać. Boimy się nieznanego i tego, jak taka osoba zareaguje. Część z nas boi się zaproponować znajomość w jakikolwiek sposób. W dobrym serwisie możesz zrobić to anonimowo – nic nie tracisz w przypadku odrzucenia czy braku reakcji. Ale może okazać się, że to właśnie tej osobie przypadniesz do gustu i sam zdecydujesz, kiedy wymienicie się danymi kontaktowymi lub umówicie na spotkanie w realu. Stres towarzyszący Ci zwykle na randce również możesz pokonać idąć za fachowymi poradami z części poradnikowej.
  • Nie bój się doświadczyć odrzucenia – może się zdarzyć, że na początku poszukiwań zdarzy się osoba, która po krótkiej znajomości i wymianie wiadomości powie “nie”. Czy jest to jednak naprawdę tak straszne? Uśmiechnij się. Ty też masz prawo tak zareagować. W końcu nie musicie sobie przypaść do gustu, a było to dla Ciebie ciekawe doświadczenie. Strach przed odrzuceniem nie powinien więc istnieć w Twojej głowie. To tylko kolejny krok, który zbliża Cię do poznania tej miłości, która przeznaczona jest właśnie Tobie.
  • Podejdź do randki na luzie – przecież znacie się już jakiś czas, wymieniliście sporo wiadomości, może rozmawialiście przez telefon. Boisz się, że nie będzie o czym rozmawiać? Kontynuuj jeden z tematów, na które chętnie pisaliście do siebie maile. To pomoże przełamać lody. Wybierz strój, w którym będziesz czuł/ czuła się swobodnie, pójdźcie w znane i lubiane przez Was oboje miejsce. Stosuj techniki relaksacyjne – przed randką włącz sobie odcinek ulubionego serialu, posłuchaj ulubionej muzyki, wpraw się w dobry nastrój. Jeśli obawiasz się, że randka może się nie udać, stwórz sobie „awaryjne wyjście” – umów się z przyjaciółką lub przyjacielem na „niespodziewany telefon”.
  • Przestań idealizować swoją dziewczynę/ chłopaka, których znasz tylko z internetu – i patrzeć na twoją randkę przez różowe okulary. Ona lub on, to taki sam człowiek, jak każdy i tak samo odczuwa stres przed randką, tak samo zależy mu/ jej żeby świetnie wypaść i tak samo może popełniać błędy na randce. Pamiętaj, że on/ona nie jest egzaminatorem, a Ty jesteś świetną osobą, wartościową i atrakcyjną, która zasługuje na wspaniałego partnera, chłopaka, dziewczynę.

Młodzi single są otwarci na nowe technologie ale wymagają najwyższej jakości usług

Jako młodzi ludzie bez oporów korzystamy ze wszelkich nowinek, zdobyczy techniki i nowoczesnych rozwiązań. Nic dziwnego, że mamy zaufanie również do znanych serwisów randkowych lub matrymonialnych. Jesteśmy jednak także pokoleniem bardzo wymagającym i potrafiącym oceniać i wybierać. Randki internetowe to dziś najczęstszy sposób poznawania nowej miłości – tak naprawdę sposób pozwalający na komfortowe i bezpieczne poznanie osoby, która spełni nasze marzenia, ale pod warunkiem, że świadomie i mądrze wybierzemy profesjonalistów, którzy nam w tym pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ