Unikajmy kąpieli w fontannie miejskiej

Lato w sierpniu potrafi wdać się każdemu we znaki, zwłaszcza jeśli trafiamy na jeden z najbardziej gorących tygodni w całym roku. Nic dziwnego, że nasze dzieci podobnie jak my sami potrzebujemy miejsca, gdzie będziemy mogli swobodnie się ochłodzić. Oczywiście nie możemy w żadnym wypadku zapominać, że nie wszystkie miejsca, jakie znajdziemy, się do tego nadają. Niestety dzieci często się nie słuchają i lubią wchodzić do fontanny czy też innego miejskiego strumienia, po to, aby złapać trochę ochłody.

Niestety sama fontanna, to nie jest najlepsze rozwiązanie dla dziecka, ponieważ może się to przełożyć na jego zdrowie. Warto zauważyć, że wiele osób decyduje się dziś na podobne zachowanie, ale niestety w warto zwrócić uwagę na brak czystości takiej wody. Z takiej fontanny korzystają nie tylko dzieci ubrane w pampersy, ale i bezpańskie psy, które również potrzebują odrobiny ochłody.

Zwierzęta roznoszą zarazki

Niestety zwierzęta, mogą być nosicielami różnych groźnych bakterii, które zostają, mimo wszystko w wodzie sprawiając, że staje się ona zanieczyszczona. W wielu przypadkach naukowcy potwierdzają, że takie zbiorniki mogą być siedliskiem dla bakterii e coli, gronkowca, czy nawet dla bakterii kałowych. Gronkowiec to śmiertelne zagrożenie dla małych dzieci. Warto zwrócić uwagę, że różnego rodzaju drobnoustroje z łatwością przenikają barierę ochronną organizmu dziecka, powodując w nim bardzo poważne szkody. Nie należy w żaden sposób lekceważyć takiego zagrożenia, ponieważ jest ono bardzo realne i może dotknąć każdego dziecka bez wyjątku.

Poważne choroby są faktem

Drobnoustroje, potrafią nawet wywołać zapalenie płuc i właśnie dlatego rodzice powinniśmy być świadomi zagrożenia zdrowia swojego dziecka i pilnować je w taki sposób, aby dziecko nie wchodziło do fontanny. Oczywiście fontanna nie musi być zanieczyszczona jedynie przez psy, ponieważ gołębie odchody również stanowią poważne zagrożenie. Takiej wody w żadnym wypadku nie wolno pić czy się w niej bawić. Zanieczyszczona woda może być mimo wszystko przezroczysta, dlatego taki widok nie oznacza, że jest to czysta woda i dlatego należy zachować większą ostrożność, ponieważ różnego rodzaju drobnoustroje i inne bakterie są w pobliżu. Woda często jest niewymieniana przez wiele tygodni, dlatego z łatwością staje się siedliskiem dla wielu drobnoustrojów. Należy pamiętać, że nie trudno się jest zatruć wodą z takiej fontanny, wystarczy tylko, że będzie ona skażona. Oczywiście w przypadku dziecka, zatrucie może wymagać hospitalizacji, ale i dorośli również narażeni są na podobne niebezpieczeństwa. Nie należy więc lekceważyć tego problemu, ponieważ może być on bardzo poważnym zagrożeniem, jakie na nas czyha. Oczywiście lepiej trzymać się z dala od fontanny i nie kusić losu. W ten sposób rodzice powinni pilnować swoich dzieci i nie pozwalać im na tego typu zabawy. Lepiej pozostać bezpiecznym i jednocześnie chronić malucha, przed podobnym niebezpieczeństwem.

Fontanna

Tak naprawdę nigdy nie wiemy, kto wchodził oraz co robił w fontannie. Wielokrotnie się zdarza, że można spotkać tam różne kawałki szkła, czy też inne plastiki, a nawet odchody zwierząt, które same w sobie również mogą przenosić wiele poważnych chorób, zagrażających człowiekowi. Należy więc skupić się na pilnowaniu dziecka i uczyć go, że do fontanny nie powinno się wchodzić. Tylko profilaktyka daje nam bezpieczeństwo i odpowiednio zdrowe życie. Lekarze w szczególności przestrzegają przed tym z pozoru niewidocznym zagrożeniem i powinniśmy wsłuchać się w ich porady.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij