Ten kto daje też odbiera – upominki dla gości weselnych

Obecnie na weselach coraz częściej możemy spotkać miły zwyczaj obdarowywania gości weselnych przez Państwa Młodych. W ten sposób nowożeńcy wyrażają podziękowanie za przybycie, podarunki oraz wspólną zabawę w tym szczególnym dniu. Upominki dla gości weselnych nie muszą wcale wiązać się z wielkimi kosztami – tak naprawdę już same spersonalizowane zaproszenia ślubne nierzadko stają się miłym akcentem.

Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie tych dodatków, możemy zakupić je w sklepie, zamówić w Internecie, na przykład poprzez tę stronkę: https://slubi.pl/firmy/upominki-dla-gosci-weselnych/, bądź wykonać samodzielnie. Niebanalny pomysł i piękne wykonanie z pewnością ucieszą wszystkich gości. Poniżej kilka propozycji, w jaki sposób można uhonorować zaproszonych krewnych i przyjaciół.

1. Winietki na stołach

Ozdobne kartoniki z informacjami są niezbędne, by goście mogli odnaleźć swoje miejsca przy stole. Ponadto sprawdzają się znakomicie, kiedy obok siebie siedzi kilka osób, które nie znały się wcześniej – umożliwią bowiem zapoznanie się i ewentualne dyskretne zerknięcie na imię sąsiada bądź sąsiadki. Możemy wykorzystać fakt, że do każdego gościa przypisana jest jedna winietka i dzięki temu zapisać na nich kilka słów oraz załączyć prezent.

Jeżeli planujemy duże wesele i mamy problem z wykonaniem indywidualnych podziękowań, wystarczy okolicznościowy napis, np. „Ślub Ani i Adama, 26.06.2016”. Do winietek możemy dołączyć na przykład nasze fotografie: Państwo Młodzi mogą zdecydować się na szybką sesję narzeczeńską lub wykonanie pięknego zdjęcia przed ślubem, a następnie umieszczenie odbitek przy nakryciach na stole.

Możemy także pokusić się o wywołanie zdjęcia u fotografa i przygotowanie odbitej z samej ceremonii ślubnej, by wręczyć je gościom np. po oczepinach. Do winietek możemy załączyć także wszelkie drobiazgi wykonane ręcznie bądź zakupione, jak chociażby niewielkie paczuszki z kawą czy słodycze.

2. Zrób to sam – prezent z sercem

Jeśli decydujemy się na własnoręczne wykonanie upominków, czeka nas nie lada wyzwanie. Jeśli jednak mamy czas, umiejętności i możliwość wykonania takich drobiazgów własnoręcznie, będą one tym cenniejsze dla gości. Narzeczeni mogą spędzić kilka godzin w kuchni i przygotować piękne zestawy, jak chociażby fiolki z oliwą czy maleńkie słoiczki z powidłami. Wystarczy odpowiednio wcześniej zakupić szklane opakowania oraz zastanowić się, w jaki sposób je wypełnić. Oliwę możemy ozdobić gałązkami świeżych ziół lub przyprawami i ozdobić buteleczki lub fiolki, dodając okolicznościowy napis.

Jeśli Państwo Młodzi mają trochę więcej zdolności kulinarnych, mogą pokusić się o wykonanie przetworów w małych słoiczkach lub domowych nalewek. W Internecie znaleźć można wiele ciekawych i prostych przepisów na likiery, powidła czy marmolady. Następnie wystarczą zwykłe słoiki bądź butelki, do których samodzielnie możemy wykonać ozdoby. Pamiętajmy, by przetwory zawekować, aby zachowały świeżość na dłużej.

3. Eleganckie słodkie upominki

Jeżeli wesele przewidziane jest na ponad setkę gości lub zwyczajnie nie mamy możliwości przygotowania własnoręcznie podarunków możemy skorzystać z oferty wielu sklepów z dodatkami weselnymi i zamówić spersonalizowane prezenty, takie jak kawa, słoiczki miodu, czekoladki lub praliny. To rozwiązanie nieco kosztowniejsze, ale dające gwarancję jakości.

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych możliwości kulinarnych bądź artystycznych, a chcemy uhonorować naszych gości elegancko i z klasą, możemy zamówić niewielkie paczuszki z kawą i etykietami, które mogą zastąpić winietki bądź praliny z okolicznościowym napisem. Na jesienne wieczory możemy też zainwestować w maleńkie słoiczki aromatycznych miodów, zaś zimą – postawić na zdobione pierniczki.

Przed wykonaniem zamówienia warto przeliczyć dokładnie gości, by nie mieć później problemów z ewentualnym brakiem podarunków oraz nie zamawiać ich na ostatnią chwilę.
Drobne upominki sprawią, że wspomnienie dobrej zabawy pozostanie na dłużej oraz iż nasi goście weselni poczują się docenieni. Warto zatem włożyć trochę wysiłku i serca w ich obmyślenie oraz wykonanie.

Artykuł powstał dzięki pomocy portalu ślubnego Slubi.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij