Egzotyczne wakacje – czarter na Karaibach

Egzotyczne wakacje – czarter na Karaibach

Wakacje są czasem odpoczynku, jednak osoby, które dopiero rozpoczynają swój wakacyjny wyjazd, z drżeniem śledzą prognozę pogody. Deszczowa pogoda i silne wiatry mogą skutecznie zniwelować całą przyjemność z wakacji. Nie sposób plażować przy nieodpowiedniej pogodzie, a nie każdy lubi długie spacery brzegiem morza. W górach sytuacja ma się podobnie. Często z powodu złych warunków atmosferycznych niemożliwe jest zdobycie szczytów wielu górskich szlaków. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na nudę w trakcie niepogody na wakacjach?

Czarter jachtów na Karaibach

Dobrym pomysłem,w przypadku silnych opadów deszczu w Polsce, jest po prostu zmiana kierunku podróży. Które z nich są teraz najbardziej popularne? Oczywiście ciężko wybrać te najlepsze, jednak interesującą ofertę posiada wiele kurortów, które znajdują się na Karaibach. Jest to miejsce, gdzie przez cały rok możemy liczyć na przepiękną pogodę. Tym, co przyciąga również licznie turystów do tego miejsca, to bujna roślinność – także pod powierzchnią wody. Powierzchnia wsyp to prawdziwy las deszczowy – bujny i niezwykle zielony. W wielu ośrodkach wypoczynkowych spotkać można czarter jachtów. Umożliwia on wypożyczenie jednego z przepięknych jachtów i wypłynięcie w długi rejs po nieznanych morzach – zupełnie jak piraci w wiekach poprzednich.

Czartery jachtów – sposób na nudę dla całej rodziny

Przy wyborze firmy, która zajmuje się czarterem jachtów, nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ wiele innych czynników decyduje o komforcie całego rejsu. Jakie to czynniki? Pierwszym krokiem do sprawnego czarterowania jachtu jest oszacowanie budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jacht. Wyznaczona kwota będzie określała wiek jachtu, klasę, wielkość oraz wyposażenie jachtu, na który maksymalnie możemy sobie pozwolić. Ponadto w grę wchodzą również takie czynnik jak wiek załogi jachtu oraz mnogość atrakcji na pokładzie, ponieważ dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, sam rejs może okazać się niewystarczającą atrakcją. Na pokładzie wielu jednostek znajdują się dyplomowani animatorzy, którzy zapewnią naszym dzieciom rozrywkę i sprawią, że rejs będzie dla nich miłym wspomnieniem. Niektóry czartery jachtów posiadają nawet specjalne strony internetowe, na których możemy samodzielnie określić własne preferencje co do rejsu.

Czarter jachtu a preferencje co do uprawianej żeglugi

Żegluga dzieli się na kilka kategorii, a każda z nich cechuje się inną dynamiką rejsu oraz warunkami bytowania. Pierwszą z nich jest żegluga sportowa. Jest to najbardziej dynamiczna żegluga, ale wymaga od załogi sporego doświadczenia, a często także sprawności fizycznej. Jachty w tym przypadku są smukłe i stworzone wprost do rozwijania bardzo dużych prędkości. Tutaj jednak warunki przebywania na pokładzie nie można w żadnym wypadku określić jako dobre. Na pokładach tych jednostek często brakuje toalety, a kabiny są wspólne. Mimo wszystko rejs tego rodzaju jachtem jest szansą na przeżycie niepowtarzalnej przygody. Czarter jachtu w tym wypadku możemy wymagać od osoby, która chciałaby wypłynąć w rejs, nieco większych nakładów finansowych, jednak jest to inwestycja w wspomnienia, a tych nikt nam nie odbierze.

Jakie są inne rodzaje żeglugi jachtem?

Jednym z najbardziej optymalnych rodzajów jachtów dla zwykłego turysty, to te, które są przystosowane do rejsów hotelowych. Dlatego warto zapytać w kurorcie, w którym aktualnie przebywamy, tego rodzaju czarter jachtu. Karaiby są miejscem, gdzie ilość tego rodzaju usług jest wręcz porażająca. Jachty klasy hotelowej są bogato wyposażone, jednak nie rozwijają zbyt dużych prędkości. Są to bardziej okręty przystosowane do pobytu w porcie, niż do długich rejsów. Poznamy je po ogromnym rozmiarze oraz licznej załodze, która dba o komfort pasażerów. Niestety do wad pobytu na takim jachcie należą koszty. Oferta jachtów hotelowych przystosowano jest do osób bardzo wymagających. Ich tańszym odpowiednikiem są jachty turystyczne. Jak sugeruje sama nazwa – jachty przystosowane do turystyki. Potrafią rozwinąć prędkość, która pozwala na sprawne przemieszczanie się między wyspami ,a w niektórych przypadkach nawet państwami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij