Strzyżenie psów-lukratywna gałąź fryzjerstwa

Niewątpliwie, w ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało w Polsce wiele zawodów, o których wcześniej nikt tu nawet nie słyszał. Wszystko przez to, że ostatnie lata były czasem, w którym Polska równała do krajów zachodnich poprzez ściąganie z nich mody na różne rzeczy. Między innymi zawodem, który stał się, a właściwie dopiero staje się popularny w Polsce jest psi fryzjer.

Usługi fryzjerskie dla psów

Jak się okazuje, oferta salonów fryzjerskich dla psów zawiera nie tylko strzyżenie. Nie jest to nic zaskakującego, gdyż przecież również w większości salonów fryzjerskich dla ludzi możemy skorzystać z wielu innych usług fryzjerskich poza strzyżeniem.

Dlatego też, fryzjerzy, których zajęciem jest fryzjerstwo psów zajmują się między innymi ich kąpaniem. Rzecz jasna, podczas takiego kąpania dodawane są różnego rodzaju odżywki do psiej sierści, które zapewniają jej zdrowie oraz zapewniają, że sierść dobrze wygląda. Ponadto, zadaniem psiego fryzjera jest między innymi porządne rozczesanie psiej sierści.

Jak zostać psim fryzjerem – szkolenia fryzjerskie

Oczywiście, ażeby nauczyć się strzyżenia psów, oraz aby dostać na ów strzyżenie zgodę trzeba ukończyć odpowiednie kursy fryzjerskie. Sprawą oczywistą jest, że zupełnie inne są to szkolenia niż te, przeznaczone dla przyszłych fryzjerów zajmujących się ludzkimi włosami. Praca psiego fryzjera jest bowiem zupełnie inna i wymaga posiadania innych umiejętności.

Trzy stopnie specjalizacji

Jak się okazuje, szkolenia fryzjerskie dzieli się na kursy fryzjerskie pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. Na początku, kiedy nie posiada się jeszcze żadnego skończonego kursu należy przejść kurs na poziomie pierwszym. Dopiero po jego zaliczeniu można przejść do kursu na drugim poziomie, a następnie na poziomie trzecim.

Dla fryzjera, który ukończy kurs trzeciego stopnia psie fryzjerstwo zdaje się już nie mieć żadnych tajemnic. Jednakże, również wielu fryzjerów, którzy ukończyli zaledwie kurs pierwszego stopnia potrafi dobrze zadbać o psią sierść.

Kursy fryzjerskie dla psich fryzjerów – czas trwania i koszty

Jeśli chodzi o szkolenia fryzjerskie okazuje się, iż przeważnie nie są one zbyt długie. Oczywiście, czas trwania kursu uzależniony jest od tego, kto ów kurs przeprowadza. Tym nie mniej, szkolenia fryzjerskie nie trwają zwykle dłużej niż cztery tygodnie. Czasami można również trafić na kursy, które kończą się już po tygodniu.

Jeśli zaś chodzi o koszty, jakie ponieść trzeba, jeśli chcemy uczęszczać na kursy fryzjerskie, również znacząco się one różnią, w zależności od tego, gdzie pójdziemy na kurs. Mało kiedy jednak cena kursu jest niższa niż dwa tysiące złotych. Warto jednak zauważyć, że zwykle nie przekracza również czterech tysięcy. Ponadto, zawsze warto mieć na uwadze, że usługi fryzjerskie dla psów również mają wysoką cenę. Dlatego też, wydatek na kursy fryzjerskie zwykle zwraca się bardzo szybko, jeśli po jego ukończeniu rozpoczynamy pracę jako psi fryzjer.

Najlepsze szkolenia fryzjerskie – jak je wybierać?

Fryzjerstwo psów wbrew opinii niektórych ludzi, nie jest wcale prostsze, niż zwykłe fryzjerstwo. Dlatego właśnie, wydaje się, iż lepiej jest wybierać kursy fryzjerskie, które trwają nieco dłużej niż tydzień. Oczywistym jest, że przeważnie, im dłuższy kurs, tym więcej on kosztuje. Jednakże, zdaje się, że skoro i tak decydujemy się na niemały wydatek związany z kursem warto dopłacić jeszcze trochę więcej, aby faktycznie czegoś się na ów kursie nauczyć.

Ponadto, kiedy wybieramy szkolenia fryzjerskie musimy dokładnie dowiedzieć się, ile zajęć praktycznych jest przewidzianych w ramach danego kursu. Oczywiście, im więcej ów zajęć, tym lepiej, gdyż fryzjerstwa najlepiej uczyć się właśnie poprzez praktykę. Teoria jest ważna, nie można jej pominąć, jednakże, ażeby zostać mistrzem, jeśli chodzi o usługi fryzjerskie, potrzeba bardzo wielu godzin praktyki.

Co robić na własną rękę?

Oprócz uczęszczania na kursy fryzjerskie, trzeba również szkolić się na własną rękę, ażeby zostać mistrzem fryzjerstwa. Warto przede wszystkim czytać książki traktujące o psim fryzjerstwie. Kursy fryzjerskie nie trwają na tyle długo, aby można na nich przyswoić całą konieczną do przyswojenia wiedzę. Ponadto, jak już wspomniano najlepsze kursy mają więcej godzin praktycznych niż teoretycznych.

Warto również pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem edukacji z psiego fryzjerstwa przypomnieć sobie nieco język angielski. Jest to ważne, gdyż jeśli chodzi o psie fryzjerstwo w zasadzie cała literatura fachowa napisana jest właśnie po angielsku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij