Marynarki, butonierki inne dodatki

Należy pamiętać, że w modzie naprawdę wiele rzeczy zmienia się, jak i powraca do korzeni. Ogólny styl ubierania jest na tyle zróżnicowany, że bardzo łatwo dzisiaj dobrać własny w pełni unikalny strój, dopasowany do naszych własnych preferencji. Nie należy się bać możliwości wyboru, ponieważ w ten sposób jesteśmy realnie w stanie wykorzystać wiele pomysłów z pożytkiem dla siebie.

Oczywiście marynarki zawsze stanowią ważniejsza część naszej garderoby, ponieważ kojarzymy je z bardzo dostojnym stylem, nadającym się głównie na bankiety czy też inne ważne uroczystości. Oczywiście facet w elegancko wyglądającej marynarce, to mistrzostwo stylu, ponieważ świadczy to głównie o dobrym guście takiej osoby.

Wizerunkowo dobra marynarka jest w stanie wyglądać obłędnie, na tle innych bardziej codziennych kreacji, Na pewno nie można sklasyfikować marynarki i przypisać ją do ubrania dziennego, ponieważ jest to kreacja typowo galowa lub wieczorowa w zależności od sytuacji, w której dana kreacja jest wykorzystywana.

Należy pamiętać, że oprócz samej marynarki bardzo ważnym elementem tak dobrze dobranego stroju są dodatki, ponieważ dodają one jeszcze większej różnorodności. Pamiętajmy, że nawet w przy dodatkach, musimy zachować wyczucie smaku, dlatego też subtelne rozwiązania, są w tym wypadku najlepszym wyjściem.

Butonierka podkreślenie elegancji

Czasem dodatek zastosowany w marynarce nie musi być duży. Butonierka to bardzo rozważne podejście do stylu, ponieważ taka ozdobna dziurka, zawsze umieszczona jest w lewej klapie marynarki. Wiele osób ma problem z rozpoznaniem dodatku, ponieważ sama butonierka jest bardzo podobna do poszetki, czyli delikatnej ozdobnej chustki, którą bardzo często wkłada się w takie miejsce, gdyż podkreśla to przede wszystkim elegancje mężczyzny.
Oczywiście sama butonierka ma koło 3 cm szerokości, więc nie jest to szczególnie duże rozcięcie, ale mimo wszystko bardzo charakterystyczne i widoczne z daleka. W wielu tańszych marynarkach element ten również występuje, ale tak naprawdę to tylko niewielka ozdoba, ponieważ tylko najlepsze marynarki mogą się poszczycić odpowiednio rozciętą dziurką, która jest zazwyczaj ręcznie obszyta, dla podkreślenia pewnego stylu, który jest dzisiaj nie do podrobienia.

Czy butonierka ma wymiar praktyczny?

Tak naprawdę, jeśli skupiać się na praktycznym wykorzystaniu butonierki, to nie posiada ona dzisiaj szczególnie znaczącej roli. Czasy się zmieniły, a wraz z upływem lat fason tego typu kreacji zmienił się w takim stopniu, że jest to jedynie pozostałość, po dawnych elementach.
Każdy jednak może na swój własny sposób, wykorzystać taką małą dziurkę wkładając tam drobną rzecz, a nawet kwiatka co sprawia, że kobieta jest w stanie docenić taki gest, który podkreślony jest w tym przypadku solidnie wyglądającą marynarką. Dawne marynarki z lat międzywojennych, również posiadały takie ozdoby, tylko wtedy tego typu dodatki, były dostępne dla bardziej eleganckiej części społeczeństwa, dzisiaj ma to wymiar bardziej ogólny, przez co każdy może sobie pozwolić na elegancki dodatek.

Inne możliwości

Pamiętajmy, że dodatkiem nie musi być tylko kwiatek. W butonierce marynarki jesteśmy w stanie zastosować różnego rodzaju, spinki, węzełki, przypinki oraz inne mniejsze dodatki, które pomimo wszystko pozwolą nam się wyróżnić z tłumu.
To tylko kilka rozwiązań, z których rzeczywiście możemy skorzystać, istnieje wiele innych możliwości, które pokazują nam, że tego typu dodatki mogą być bardzo interesujące dla każdego modnego mężczyzny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij