Sposoby na połączenie stali ze szkłem – budujemy dom

Sposoby na połączenie stali ze szkłem – budujemy dom

Domy budowane w sposób nowoczesny diametralnie różnią się od tych, które zostały wybudowane sposobem staroświeckim. Przykładem tutaj jest miasto stołeczne Warszawa. Spotkamy tutaj przedwojenne, często zaniedbane i przeznaczone do rozbiórki kamienice, jak i bardzo nowoczesne, przeszklone i bogato wyposażone wieżowce. Często te dwa budynki stoją w niewielkiej odległość, co stwarza swego rodzaju kontrast.

Jednym z rozwiązań, który stosuje się w budownictwie nowoczesnym, jest montaż szklanych balustrad. W tym tekście dowiesz się między innymi: jakie są najlepsze sposoby montażu takiej balustrady oraz jaki jest przedział cenowy tych produktów.

Gdzie kupić elementy do balustrad?

Tego rodzaju produkt będzie na pewno dostępny w wielu sklepach na terenie Polski, które posiadają w swojej ofercie artykuły budownicze, jak choćby w tym: http://gigastal.pl/. W sklepie często jest zatrudniona również wykwalifikowana kadra, która odpowie chętnie na wszelkie pytania i pomoże w wyborze odpowiednich elementów.

Jeśli uważasz, że taka pomoc nie jest ci potrzebna, to elementy do balustrad możesz kupić samodzielnie w jednym ze sklepów internetowych. Jest to rozwiązanie o tyle praktyczne, że niektóre elementy będą posiadały niższą cenę o tych, które w swojej ofercie posiada sklep stacjonarny.

Jakie wyróżniamy akcesoria do balustrad?

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, jednak tutaj przedstawimy te najważniejsze. W przypadku balustrad szklanych świetnym rozwiązaniem będzie kupno uchwytu do szkła, który jak sama nazwa wskazuje, ustabilizuje element szklany balustrady stabilnie w pozycji pionowej.

Ten element jest szczególnie ważny, gdyż szklane elementy balustrady, w przypadku upadku z dużej wysokości, mogą bardzo łatwo ulec zniszczeniu. Nie mówiąc już oz zagrożeniu, które wtedy stwarzają dla przechodniów znajdujących się na dole.

Akcesoria do balustrad to także słupki. Jest to chyba najbardziej podstawowy element każdej balustrady. Słupki służą do łączenia ze sobą poszczególnych części balustrady. Najczęściej są wykonane ze stali. Przy czym podczas kupna takiego słupka, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wytrzymałość.

To od tego elementu zależy wytrzymałość całej konstrukcji podczas silnego wiatru. Wyróżniamy również takie elementy jak uchwyty punktowe, które również mogą okazać się pomocne w montażu balustrady.

Daszki szklane systemowe – podstawy użytkowania

Tego rodzaju rozwiązanie jest również domeną współczesnej architektury. W wiekach poprzednich rolę wejścia przedniego pełniły zdobione nawy, w których często mogliśmy ujrzeć płaskorzeźby, będące nierzadko prawdziwym dziełem sztuki. Nie sposób nie wspomnieć w tym momencie na przykład Teatru Wielkiego w Warszawie oraz wielu innych budynków. Do tego rodzaju wejść często stosowano również system kolumn podtrzymujących, które często pełniły rolę zdobniczą, tak jak miało to miejsce a antyku oraz renesansie.

Dziś, tego rodzaju rozwiązania zostały wyparte przez bardziej nowoczesne i praktyczne rozwiązania takie właśnie jak daszki szklane systemowe. Tego rodzaju rozwiązanie najlepiej pasuje do bardziej nowoczesnych budynków, dlatego nie zaleca się montażu w przypadku budynków staroświeckich, gdyż odbierze to obiektowi estetykę i będzie powodowało kontrast.

W przypadku daszka szklanego powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na sposób mocowania daszka z góry, ponieważ jest to element, który najbardziej wpływa na bezpieczeństwo osób pod nim przechodzących. W razie upadku stanowi on śmiertelne zagrożenie dla osób trzecich znajdujących się pod szklanym dachem.

Balustrady nierdzewne. Elementy, o których powinieneś pamiętać

Tutaj sprawa ma się podobnie, jak w przypadku balustrad tradycyjnych. Wszystko, co będzie ci potrzebne do montażu takiej balustrady to różnego rodzaju łączniki, w zależności od własnych potrzeb oraz rodzaju balustrady, a także wytrzymałe słupki, służące do łączenia ze sobą poszczególnych elementów balustrady. Nierdzewność oraz odporność na upływ czasu, to odróżnia balustrady nierdzewne. Elementy do nich nie różnią się jednak w znacznym stopniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij