Jaką biżuterię i zegarek powinien nosić nastoletni chłopak?

Zegarki i biżuteria stanowią centrum zainteresowania wielu kobiet, także tych nastoletnich, które zazwyczaj wybierają pierścionki, kolczyki i bransoletki z kolorowymi kryształami Swarovskiego czy syntetycznymi perłami. Co może znaleźć dla siebie w natłoku różowych kolczyków, pierścionków i naszyjników z perłami nastoletni chłopak?

Zegarki męskie zawsze na czasie

Choć od wielu lat toczą się spory o to, czy zegarek stanowi część męskiej biżuterii, to nie ulega wątpliwości, że bez względu na wiek większość chłopców i mężczyzn nosi zegarki. Jaki zegarek powinien nosić chłopiec? Zależy to przede wszystkim od zainteresowań przyszłego użytkownika. W przeciwieństwie do zegarków dla dorosłych mężczyzn, w przypadku zegarków dla chłopców raczej niewskazane jest wybieranie zegarka klasycznego na skórzanym pasku, który będzie się kojarzyć z elegancją. Zegarki dla chłopców powinny być zegarkami o sportowym charakterze, mogą zaskakiwać swoją kolorystyką, ale równie dobre będą modele wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym czy granatowym. Na rynku są dostępne zarówno zegarki z klasycznymi tarczami, jak i zegarki w pełni elektroniczne, a ich wybór może być podyktowany jedynie względami praktycznymi. Nastolatkom może przypaść do gustu zegarek na stalowej czy srebrnej bransolecie, jednak nawet oni niechętnie będą sięgać po zegarki z metalu w kolorze złotym.

Wisiorki i biżuteria personalizowana

Sklep internetowy http://www.e-watches.pl/bizuteria-meska udostępnia najpopularniejsze modele biżuterii męskiej. Panowie, bez względu na wiek, mogą nosić charakterystyczne bransolety z metalu lub też mogą się zdecydować na naszyjniki z przywieszkami. Mogą to być zarówno łańcuszki, które uzupełnia krzyżyk, jak i skórzane rzemienie, które zdobi personalizowana przywieszka. Na popularności zyskują również męskie bransolety, najczęściej wykonane w całości ze srebra lub stali lub też łączące w sobie piękno klasycznego metalu, połączonego z dodatkami skórzanymi czy drewnianymi. Bardzo często męskie bransoletki wykonywane są w całości ze skóry, a ich jedyną ozdobą są efektowne zapięcia, które można ozdobić od wewnątrz dodatkowym wygrawerowanym napisem. Ważnym atrybutem męskości, także w przypadku nastolatków, stają się spinki do mankietów oraz efektowne spinki do krawatu.

Biżuteria inspirowana zainteresowaniami

Nastolatek zwykle ma dosyć precyzyjnie określony gust muzyczny, ma również swoich idoli, na których się wzoruje. Tę wiedzę warto wykorzystywać kupując mu biżuterię, której styl będzie odzwierciedlać jego zainteresowania muzyczne, artystyczne czy sportowe. Jeśli jego pasja jest efektem pojawienia się gadżetów nawiązujących do obejrzanego właśnie filmu, wówczas warto wybrać zegarek czy jakiś dodatek w postaci bransoletki, który będzie nawiązywać do biżuterii noszonej przez bohaterów. W przypadku wielu idoli, zarówno pojawiających się w sporcie, jak i w show biznesie, dla ich fanów ważne jest noszenie podobnych ubrań, dodatków i biżuterii. I tak fan muzyki rockowej na pewno się ucieszy z szerokich bransoletek, wykonanych ze stali szlachetnej lub stanowiących skórzane misterne kompozycje, jak i charakterystycznych naszyjników. Od lat popularne są wśród nastolatków metalowe nieśmiertelniki, na których mogą się pojawić wygrawerowane dane osobowe czy adres. Modne jest również noszenie stosunkowo cienkich łańcuszków z zawieszkami, przy czym zawieszką może być zarówno medalik czy krzyżyk, jak i kamień w oprawie z metalu szlachetnego. Coraz częściej takie zawieszki mogą być personalizowane. Niektóre salony jubilerskie grawerują na nich wskazane daty, imiona, a nawet odciski palców.

W przypadku biżuterii dla chłopców, także tych wkraczających w dorosłość, wskazana jest oszczędność formy oraz jej ilości. Wiadomo, że część męska raczej niechętnie podchodzi do różnego rodzaju pierścionków czy obrączek. Najczęściej młodzi mężczyźni wybierają zegarki, przy czym ich forma musi się niejako z góry kojarzyć z męskim stylem, niektórzy sięgają po bransoletki, przy czym zwykle są to fani określonego stylu muzycznego czy osoby, które taki rodzaj biżuterii podejrzały u swojego idola. Jeśli biżuteria ogranicza się do łańcuszka, to zwykle jest to łańcuszek z zawieszką kojarzącą się z wyznaniem, stąd też przeważają krzyżyki, rzadziej obecne są klasyczne medaliki. Inne rodzaje zawieszek kojarzone są raczej z biżuterią dla dziewcząt. Nawet spinki do mankietów czy spinki do krawatu, na które mogą się zgodzić chłopcy ubierając się w garnitur, powinna cechować prostota formy oraz kolorystyki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij