Jak dbać o brodę

Jak dbać o brodę?

Aktualnie wiele mężczyzn stara się jeszcze lepiej zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Modna okazuje się broda i dlatego decydują się na jej zapuszczenie. Ale warto wspomnieć o tym, że to nie wszystko. Należy przecież zadbać o jej właściwe ogolenie i dalszą pielęgnację. Tylko to sprawia, że taka broda prezentuje się na naszej twarzy naprawdę ciekawie. Dodatkowo na samym początku zapuszczania brody musimy radzić sobie z uczuciem drapania i uczucia nieświeżości. Dzieje się tak, ponieważ rosną nam na twarzy coraz dłuższe włosy i również skóra twarzy musi się do tego coraz bardziej przyzwyczaić. Później uczymy się jeszcze dbać o czyszczenie twarzy i brody, dzięki czemu uczucie nieświeżości i inne niedogodności odchodzą już w przeszłość.

Zapuszczamy brodę – kilka wskazówek

zapuszczamy brodę kilka wskazówek

Kiedy decydujemy się na zapuszczenie brody, to powinniśmy być do tego kroku odpowiednio przygotowani. Jedynie to sprawi, że poradzimy sobie z negatywnymi wypowiedziami na temat naszej przyszłej brody bądź aktualnego zarostu. Nie chcemy się zniechęcać, nawet gdy wypowiadają się tak nasi bliscy krewni i przyjaciele. Naszym celem jest zapuszczenie brody i później jej pielęgnacja. Gdy nie golimy się przez kilka tygodni, to powinniśmy wybrać się do specjalisty od golenia. Znajdują się oni w tak zwanym Barber Shop, których coraz więcej pojawia się również w naszym kraju. Zapewne będziemy zadowoleni z oferty, którą nam przedstawi.

Wizyta w Barber Shop

wizyta w barber shop aby dbać o brodę

Posiadamy już wystarczająco długi zarost na twarzy i dlatego dobrze jest pojawić się w Barber Shop-ie. Tutaj będziemy mogli usiąść na wygodnym fotelu, a następnie mieć styczność z prawdziwym specjalistą od dbania o brodę, zarost i jej strzyżenie. Duży podziw wzbudzą w nas ciekawe ilustracje, które pojawiają się w takim miejscu. Przedstawiają one, jak pięknie można wyglądać dzięki dobrze przystrzyżonej i pielęgnowanej brodzie. Na pewno okażą się dla nas bardzo zachęcające.

Etap 1 – przystrzyżenie brody

Nasz zarost nie rozwijał się tak, jak należy, więc dobrze jest taką pierwszą brodę dokładnie przystrzyc. Odbywa się to za pomocą trymera, w jego obsługiwaniu fryzjer brody specjalizuje się bardzo dobrze. Możemy więc w pełni zaufać, że zadba o skrócenie i nadanie naszej brodzie odpowiedniego charakteru.

Etap 2 – dopieszczenie detali

Każda broda wygląda inaczej i zapewne chcielibyśmy dzięki niej zaprezentować się w jeszcze lepszy sposób. W tym celu dobrze jest skorzystać z pewnych propozycji na piękną brodę. Taka propozycja fryzjera jest zazwyczaj indywidualna, dopasowana do twarzy klienta, jak i innych parametrów. Fryzjer brody dba o to wyznaczenie linii brody, jak i dalsze prace kosmetyczne.

W salonie Barber Shop możemy poczuć się naprawdę wyjątkowo. Wynika to przede wszystkim z pięknego miejsca, towarzystwa specjalistów, ciekawej muzyki i męsko pachnących kosmetyków. Również wygodny fotel sprawia, że prace związane z naszą brodą, traktujemy jako prawdziwy relaks.

Etap 3 – golenie

Golenie brody odbywa się za pomocą brzytwy z wymiennymi ostrzami (tylko taka jest dopuszczona przez prawo). W ramach przygotowania do golenia nakłada się na brodę i twarz odpowiedni płyn. Posiada on często ciekawy zapach i konsystencję. Po tym płynie nakłada się jeszcze olejek. I dopiero po po chwili zawija się taki cały zarost w gorący ręcznik. Następnie nakłada się mydło do golenia, a czasami piankę. Takie przygotowania sprawiają, że golenie przebiega bezboleśnie i bez żadnych zacięć.

Etap 4 – ostateczna pielęgnacja brody

Aby uzyskać jak najlepszy efekt po goleniu, stosuje się jeszcze kolońską wodę i dodatkowe płyny. Dzięki temu broda uzyskuje nawilżenie, zmiękczenie i uzyskuje ciekawy zapach.

Warto wybrać się do Barber Shop-u

barber shop zalety

Wizyta w Barber Shop-ie to prawdziwa ulga dla każdego mężczyzny. Właśnie tutaj można cieszyć się odpowiednią męską atmosferą, towarzystwem, a czasami ciszą.

Warto jeszcze poznać cenne wskazówki od Barbera (fryzjera brody) na temat codziennej pielęgnacji brody. Możliwe, że poleci nam konkretne kosmetyki, w które od razu będziemy mogli się zaopatrzyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij