Aktualnie wiele mężczyzn stara się jeszcze lepiej zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Modna okazuje się broda i dlatego decydują się na jej zapuszczenie. Ale warto wspomnieć o tym, że to nie wszystko. Należy przecież zadbać o jej właściwe ogolenie i dalszą pielęgnację. Tylko to sprawia, że taka broda prezentuje się na naszej twarzy naprawdę ciekawie. Dodatkowo na samym początku zapuszczania brody musimy radzić sobie z uczuciem drapania i uczucia nieświeżości. Dzieje się tak, ponieważ rosną nam na twarzy coraz dłuższe włosy i również skóra twarzy musi się do tego coraz bardziej przyzwyczaić. Później uczymy się jeszcze dbać o czyszczenie twarzy i brody, dzięki czemu uczucie nieświeżości i inne niedogodności odchodzą już w przeszłość.

Zapuszczamy brodę – kilka wskazówek

zapuszczamy brodę kilka wskazówek

Kiedy decydujemy się na zapuszczenie brody, to powinniśmy być do tego kroku odpowiednio przygotowani. Jedynie to sprawi, że poradzimy sobie z negatywnymi wypowiedziami na temat naszej przyszłej brody bądź aktualnego zarostu. Nie chcemy się zniechęcać, nawet gdy wypowiadają się tak nasi bliscy krewni i przyjaciele. Naszym celem jest zapuszczenie brody i później jej pielęgnacja. Gdy nie golimy się przez kilka tygodni, to powinniśmy wybrać się do specjalisty od golenia. Znajdują się oni w tak zwanym Barber Shop, których coraz więcej pojawia się również w naszym kraju. Zapewne będziemy zadowoleni z oferty, którą nam przedstawi.

Wizyta w Barber Shop

wizyta w barber shop aby dbać o brodę

Posiadamy już wystarczająco długi zarost na twarzy i dlatego dobrze jest pojawić się w Barber Shop-ie. Tutaj będziemy mogli usiąść na wygodnym fotelu, a następnie mieć styczność z prawdziwym specjalistą od dbania o brodę, zarost i jej strzyżenie. Duży podziw wzbudzą w nas ciekawe ilustracje, które pojawiają się w takim miejscu. Przedstawiają one, jak pięknie można wyglądać dzięki dobrze przystrzyżonej i pielęgnowanej brodzie. Na pewno okażą się dla nas bardzo zachęcające.

Etap 1 – przystrzyżenie brody

Nasz zarost nie rozwijał się tak, jak należy, więc dobrze jest taką pierwszą brodę dokładnie przystrzyc. Odbywa się to za pomocą trymera, w jego obsługiwaniu fryzjer brody specjalizuje się bardzo dobrze. Możemy więc w pełni zaufać, że zadba o skrócenie i nadanie naszej brodzie odpowiedniego charakteru.

Etap 2 – dopieszczenie detali

Każda broda wygląda inaczej i zapewne chcielibyśmy dzięki niej zaprezentować się w jeszcze lepszy sposób. W tym celu dobrze jest skorzystać z pewnych propozycji na piękną brodę. Taka propozycja fryzjera jest zazwyczaj indywidualna, dopasowana do twarzy klienta, jak i innych parametrów. Fryzjer brody dba o to wyznaczenie linii brody, jak i dalsze prace kosmetyczne.

W salonie Barber Shop możemy poczuć się naprawdę wyjątkowo. Wynika to przede wszystkim z pięknego miejsca, towarzystwa specjalistów, ciekawej muzyki i męsko pachnących kosmetyków. Również wygodny fotel sprawia, że prace związane z naszą brodą, traktujemy jako prawdziwy relaks.

Etap 3 – golenie

Golenie brody odbywa się za pomocą brzytwy z wymiennymi ostrzami (tylko taka jest dopuszczona przez prawo). W ramach przygotowania do golenia nakłada się na brodę i twarz odpowiedni płyn. Posiada on często ciekawy zapach i konsystencję. Po tym płynie nakłada się jeszcze olejek. I dopiero po po chwili zawija się taki cały zarost w gorący ręcznik. Następnie nakłada się mydło do golenia, a czasami piankę. Takie przygotowania sprawiają, że golenie przebiega bezboleśnie i bez żadnych zacięć.

Etap 4 – ostateczna pielęgnacja brody

Aby uzyskać jak najlepszy efekt po goleniu, stosuje się jeszcze kolońską wodę i dodatkowe płyny. Dzięki temu broda uzyskuje nawilżenie, zmiękczenie i uzyskuje ciekawy zapach.

Warto wybrać się do Barber Shop-u

barber shop zalety

Wizyta w Barber Shop-ie to prawdziwa ulga dla każdego mężczyzny. Właśnie tutaj można cieszyć się odpowiednią męską atmosferą, towarzystwem, a czasami ciszą.

Warto jeszcze poznać cenne wskazówki od Barbera (fryzjera brody) na temat codziennej pielęgnacji brody. Możliwe, że poleci nam konkretne kosmetyki, w które od razu będziemy mogli się zaopatrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ