Gdzie możemy zrobić najtańsze zakupy spożywcze?

We współczesnych czasach, powstaje coraz więcej sklepów, które starają się wmówić klientowi, że właśnie w danym miejscu będziemy w stanie zrobić, zakupy swojego życia. Oczywiście jest to jedynie chwyt reklamowy, ponieważ większość sklepów mija się zwyczajnie z prawdą. W momencie, gdy kupujemy coś tańszego, nie oznacza, że trafiliśmy na coś lepszego.

Przykładem mogą być płatki, które pomimo faktu niższej ceny nie posiadają tylu ważnych składników odżywczych. Czasem więc oszczędność mija się z celem. Tego typu zjawisko potwierdza się dokładnie w momencie, gdy zdecydujemy się kupić rybę w puszcze. Tańsze produkty zazwyczaj posiadają więcej wody niż faktycznej ryby, która jest strasznie poszatkowana.

Musimy więc wiedzieć, co kupujemy to podstawa. Czasem promocja wydaje się tylko korzystna dla klienta, ale na papierze w rzeczywistości produkt nie jest tańszy, windowana jest jedynie cena. Jeśli więc coś nie jest tańsze to, po co mamy przepłacać za pro   dukty wątpliwej jakości.

Biedronka, czy ceny są niskie?

Dzisiaj zakupy w Biedronce z pewnością nie mogą należeć do tanich, ponieważ dyskont podniósł ceny wielu produktów, które dawniej kosztowały wręcz grosze. Owszem dalej w niektórych działach w sklepie możemy znaleźć bardzo tanie artykuły spożywcze, ale nie ma ich już tak dużo, jak dawniej.

Jest to głównie wina zmiany strategicznego modelu firmy, który od jakiegoś czasu bardziej skupia się na jakości towaru niż cenie. Nie zawsze jednak cena przekłada się na jakość i tu konsument musi mieć świadomość, tego, co kupuje. Jeśli nie podoba nam się Biedronka, to zawsze możemy iść do konkurencji, która często oferuje nie tylko lepszą jakość produktu, ale i cenę.

Gdzie warto robić zakupy?

Odpowiedź na to pytanie może być różna w zależności od tego, co chcemy w danej chwili kupić. Przede wszystkim warto przejść się po wielu sklepach i porównać sobie ceny danych produktów. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, gdzie tak naprawdę, opłaca nam się robić zakupy. W takich wypadkach dobrze jest spisać sobie wszystkie dane a dopiero potem wybrać się na zakupy. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy, które wydalibyśmy i nie byłby to dla nas dobry wydatek.

Market to dobre miejsce?

Sklepy wielkopowierzchniowe, czyli markety to właśnie tam sieci handlowe mogą sobie pozwolić na największe obniżki dla swoich klientów. Owszem nie zawsze jest to najwyższa jakość produktu, ale to zależy, od tego, co kupujemy. Zawsze inny produkt możemy kupić w drugim sklepie a oszczędność i tak będzie duża.

Dzisiaj zdecydowanym liderem wśród supermarketów pozostaje Auchan i nic nie wskazuje na to, abyśmy mogli kupić gdzieś taniej wszystkie niezbędne produkty spożywcze, potrzebne do życia. Co najważniejsze nawet W Kauflandzie zrobimy tańsze zakupy niż w Biedronce, ponieważ dyskonty i delikatesy są droższe i to można odczuć, gdy liczymy wydane przez nas pieniądze.

Jeśli szukamy porównania, to wystarczy policzyć, że za koszyk produktów w Auchan zapłacimy około 41 złotych, gdy w Biedronce, za te same produkty, zapłacimy około 60 złotych. W ten sposób bardzo łatwo zauważyć różnicę. Tak więc porównując, sami widzimy, jaka jest przepaść, między współczesnym dyskontem a prawdziwym supermarketem. Nie oznacza to, że niektórych towarów nie kupimy tam taniej.

Czasem zdarzają się ciekawe i korzystne promocje dla klienta, ale jest to dzisiaj rzadkość i jako świadomy konsument musimy o tym wiedzieć. W tak trudnych czasach każda oszczędność jest na wagę złota nic dziwnego, że tak dużą wagę przykładamy do oszczędzania. Pamiętajmy tylko w ten sposób, unikniemy niekorzystnych dla nas, spekulacji cenowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij