Dlaczego warto pić syrop imbirowy?

Imbir to niezwykle aromatyczna przyprawa, powszechnie stosowana w wielu kuchniach świata. Imbir można spożywać w wersji świeżej albo sproszkowanej, która ma nieco łagodniejszy smak. Są także syropy na bazie imbiru, które bardzo ożywiają smak przeróżnych potraw.

Jak powstaje imbirowy syrop?

Do zrobienia syropu imbirowego potrzebny jest świeży korzeń tej rośliny. Imbir kroi się na małe kawałki albo ściera na tarce, i następnie zalewa gorącą wodą, tak by powstał aromatyczny napar. Imbir ma bardzo intensywny smak, dlatego dodaje się do niego jeszcze sok z cytryny oraz miód albo goździki, jeśli syrop ma być bardziej korzenny.

Jeśli kupujemy syrop w sklepie, koniecznie trzeba sprawdzić na etykiecie skład produktu, tak by mieć pewność, że faktycznie powstał on na bazie świeżego imbiru. Syropy od Eterno mają tylko naturalne składniki i żadnych sztucznych konserwantów, a jeśli dla kogoś sok z imbiru wydaje się zbyt wyrazisty w smaku, warto sięgnąć po przetwory z dodatkiem owoców, na przykład soku z pomarańczy albo słodkich malin.

Jakie właściwości ma syrop z imbiru?

Imbir rozgrzewa, dlatego to idealny produkt na chłodne, zimowe wieczory. Wystarczy jednak dodać do niego chłodną wodę i orzeźwiającą cytrynę, by powstał smaczny napój gaszący pragnienie podczas upałów. Prócz tego imbirowy syrop ma szereg prozdrowotnych właściwości. Pomaga między innymi na przeziębienia i infekcje wirusowe, łagodzi ból mięśni i stawów, działa przeciwzapalnie. Jest dobry na problemy z trawieniem i łagodzi mdłości, dlaczego osoby z chorobą lokomocyjną powinny go spożywać przed podróżą.

Imbirowy sok dobrze wpływa na układ krążenia, obniża poziom cholesterolu, zapobiega tworzeniu się skrzepów w naczyniach krwionośnych. Łagodzi bóle głowy oraz bóle menstruacyjne, do tego ma działanie odświeżające, stąd obecność imbiru na przykład w płynach do płukania ust czy chłodzących żelach do stóp.

Jak można wykorzystać syrop z imbiru?

Niewielką ilość syropu imbirowego można dodać do wypieków, co nada im bardziej korzenny, wytrawny smak. Imbirowy sok pasuje także do słodkich lodów i budyniów, urozmaica smak herbaty oraz kawy, a jeszcze lepiej nadaje się jako dodatek do piwa oraz innych alkoholowych drinków. Można też pić go rozcieńczonego wodą, z dodatkiem plasterków cytryny albo pomarańczy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij