Jeśli sport to Twoje hobby i chcesz wciąż pokonywać swoje limity na tym polu, zakup smartwatcha może być dobrym pomysłem. Dowiedz się, jakie funkcje takich zegarków mogą być potrzebne sportowym freakom!

Monitorowanie wysiłku fizycznego – jakie masz możliwości?

Najbardziej podstawową funkcją smartwatchy jest kontrola reakcji Twojego ciała na aktywność fizyczną, której się poddajesz. Wśród najważniejszych opcji, które Ci to umożliwiają, warto wymienić:

– pulsometr – mierzy Twoje tętno przez cały czas trwania treningu, informując Cię o tym, kiedy było najwyższe. W ten sposób możesz również wykryć różne choroby układu krążenia;

– elektrokardiograf – funkcja spotykana chociażby w Apple Watch. Dzięki niej dowiesz się, jak pracuje Twoje serce w ciągu dnia i sprawdzisz m.in. regularność jego bicia i wszelkie odstępstwa od normy mogące być oznaką arytmii;

– licznik kalorii – łatwo dowiesz się, ile kalorii udało Ci się spalić podczas ostatniego treningu i czy możesz sobie pozwolić na małą nagrodę za wysiłek.

Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje

Monitorowanie snu i odpoczynku – dlaczego to takie ważne?

Czasem zdolność Twojego organizmu zależy od tego, czy jesteś odpowiednio wypoczęty. Czy można jednak jakoś sprawdzić efektywność odpoczynku? Okazuje się, że tak – i to właśnie smartwatche dają Ci taką możliwość. Zegarki te po prostu badają parametry pracy Twojego ciała w czasie snu. Sprawdzając Twój puls i inne faktory w czasie snu, urządzenie będzie w stanie ocenić, czy Twój odpoczynek był wystarczający czy też nie do końca – a ta wiedza pozwoli Ci nie tylko poprawić jakość snu w przyszłości, lecz również przyszłe wyniki sportowe. W końcu sen to klucz do wszystkiego.

Sportowe statystyki zawsze pod ręką

Zależy Ci na tym, by być coraz lepszym w tym, co robisz? Świetnie – dobry zegarek sportowy zadba o to, abyś mógł zrealizować to marzenie. Jak to możliwe? Smartwatch będzie zbierać sukcesywnie wszystkie Twoje osiągi w taki sposób, byś miał do nich stały dostęp. Dzięki temu w dowolnej chwili będziesz mógł sprawdzić, czy Twój dzisiejszy wynik jest najlepszy czy też wcześniej byłeś w lepszej formie – a to też pewna forma motywacji do działania.

Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje

Co jeszcze może się przydać?

To jednak nie wszystko, co potrafią sportowe zegarki dzisiejszych czasów. Wśród godnych wymienienia funkcji są również:

– motywator treningowy – zegarek rozpozna czas, w którym nie zażywałeś aktywności fizycznej, i przypomni Ci o tym, że czas rozruszać kości. Taka motywacja od razu dostarczy Ci energii do dalszych sportowych zmagań;

– GPS – dzięki niemu będziesz mógł dokładnie sprawić przebytą trasę i zaplanować kolejną, jeszcze dłuższą. To funkcja niezbędna dla biegaczy;

– wirtualny trener – będzie komentować Twoje poczynania na siłowni zupełnie tak jak prawdziwy couch. Wystarczy tylko ustawić cel, a urządzenie zadba, byś go osiągnął – i to w jak najkrótszym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ