Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje

Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje?

Jeśli sport to Twoje hobby i chcesz wciąż pokonywać swoje limity na tym polu, zakup smartwatcha może być dobrym pomysłem. Dowiedz się, jakie funkcje takich zegarków mogą być potrzebne sportowym freakom!

Monitorowanie wysiłku fizycznego – jakie masz możliwości?

Najbardziej podstawową funkcją smartwatchy jest kontrola reakcji Twojego ciała na aktywność fizyczną, której się poddajesz. Wśród najważniejszych opcji, które Ci to umożliwiają, warto wymienić:

– pulsometr – mierzy Twoje tętno przez cały czas trwania treningu, informując Cię o tym, kiedy było najwyższe. W ten sposób możesz również wykryć różne choroby układu krążenia;

– elektrokardiograf – funkcja spotykana chociażby w Apple Watch. Dzięki niej dowiesz się, jak pracuje Twoje serce w ciągu dnia i sprawdzisz m.in. regularność jego bicia i wszelkie odstępstwa od normy mogące być oznaką arytmii;

– licznik kalorii – łatwo dowiesz się, ile kalorii udało Ci się spalić podczas ostatniego treningu i czy możesz sobie pozwolić na małą nagrodę za wysiłek.

Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje

Monitorowanie snu i odpoczynku – dlaczego to takie ważne?

Czasem zdolność Twojego organizmu zależy od tego, czy jesteś odpowiednio wypoczęty. Czy można jednak jakoś sprawdzić efektywność odpoczynku? Okazuje się, że tak – i to właśnie smartwatche dają Ci taką możliwość. Zegarki te po prostu badają parametry pracy Twojego ciała w czasie snu. Sprawdzając Twój puls i inne faktory w czasie snu, urządzenie będzie w stanie ocenić, czy Twój odpoczynek był wystarczający czy też nie do końca – a ta wiedza pozwoli Ci nie tylko poprawić jakość snu w przyszłości, lecz również przyszłe wyniki sportowe. W końcu sen to klucz do wszystkiego.

Sportowe statystyki zawsze pod ręką

Zależy Ci na tym, by być coraz lepszym w tym, co robisz? Świetnie – dobry zegarek sportowy zadba o to, abyś mógł zrealizować to marzenie. Jak to możliwe? Smartwatch będzie zbierać sukcesywnie wszystkie Twoje osiągi w taki sposób, byś miał do nich stały dostęp. Dzięki temu w dowolnej chwili będziesz mógł sprawdzić, czy Twój dzisiejszy wynik jest najlepszy czy też wcześniej byłeś w lepszej formie – a to też pewna forma motywacji do działania.

Zegarek sportowy dla aktywnych – jakie powinien posiadać funkcje

Co jeszcze może się przydać?

To jednak nie wszystko, co potrafią sportowe zegarki dzisiejszych czasów. Wśród godnych wymienienia funkcji są również:

– motywator treningowy – zegarek rozpozna czas, w którym nie zażywałeś aktywności fizycznej, i przypomni Ci o tym, że czas rozruszać kości. Taka motywacja od razu dostarczy Ci energii do dalszych sportowych zmagań;

– GPS – dzięki niemu będziesz mógł dokładnie sprawić przebytą trasę i zaplanować kolejną, jeszcze dłuższą. To funkcja niezbędna dla biegaczy;

– wirtualny trener – będzie komentować Twoje poczynania na siłowni zupełnie tak jak prawdziwy couch. Wystarczy tylko ustawić cel, a urządzenie zadba, byś go osiągnął – i to w jak najkrótszym czasie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij