Czego definitywnie nie powinien mieć męski zegarek

Zegarek bywa nazywany najbardziej klasyczną częścią męskiej garderoby. Rzeczywiście, w czasach komórek i smartfonów funkcją zegarka nie jest już odmierzanie czasu. Można powiedzieć, że męskie zegarki spełniają obecnie funkcje dekoratywne, jednakże, tak samo jak w przypadku innych elementów prawdziwie męskiej garderoby, jest to dekoratywność dość specyficzna.

Nie każdy fason zegarka wypada nosić mężczyźnie. To samo tyczy się rozmaitych funkcji oraz „bajerów“, w jakie bardzo często wyposażane są nowoczesne zegarki męski.

Jaki powinien być zegarek współczesnego mężczyzny?

Wydaje się, że najważniejszym błędem jest traktowanie zegarka męskiego jak kolejnego „gadżetu“. W ten sposób oceniamy wartość zegarka według ilości funkcji i rozwiązań, jakie nam oferuje. Tymczasem zegarki męskie Hugo Boss mają być przede wszystkim swoistą wizytówką mężczyzny. Nie jest to ani gadżet, ani zabawka, tylko jeden z najważniejszych elementów męskiego stylu.

W związku z tym prostą drogą dochodzimy do konkluzji, że dobry męski zegarek powinien być gustowny, elegancki, ale jednocześnie raczej prosty. „Elegancka prostota“ to najlepsze hasło, jakie można tutaj zaproponować. Należy wybierać zegarki utrzymane w chłodnej, stonowanej kolorystyce. Przed zakupem należy również sprawdzić, czy metalowe bransolety nie działają na nas uczulająco.

Czego kategorycznie nie powinien mieć męski zegarek?

Niestety, moda na styl hipsterski albo tzw. swag zatacza coraz szersze kręgi. Producenci rozmaitych akcesoriów starają się odpowiadać na istniejący popyt i wprowadzają na rynek coraz to kolejne ekstrawaganckie bajery. Dotyczy to również zegarków. Oczywiście, w przypadku nastolatka zegarek z niebieską albo czerwoną tarczą nie wygląda jeszcze tak źle. Jednak w przypadku dorosłego mężczyzny efekt jest w najlepszym razie komiczny.

To samo odnosi się do zegarków wyposażonych w zbyt dużą kopertę, na której obok samej tarczy zegarka mieszczą się jeszcze dwa lub trzy ekraniki z jakimiś elektronicznymi cyferkami(niekiedy te cyferki na dodatek nie wyświetlają się na biało, tylko na czerwono, niebiesko lub fioletowo, co stanowi już prawdziwy dramat).

Zdarzają się również zegarki, które łączą w sobie klasyczną elegancję z odrobiną ekstrawaganckiej nowoczesności. W takich przypadkach obok klasycznej tarczy zegarka mamy na przykład mały ekranik z mini przyciskami, przez co wygląda na to, jakbyśmy nosili na ręce mały komputer. Należy sobie uświadomić, że, jeśli chodzi o takie akcesoria, jak zegarki męski esprit, to liczy się przede wszystkim klasyczna, prosta elegancja. Wielki wybór różnych modeli znajdziemy choćby pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/esprit.

Jeżeli zegarek posiada zbyt wiele „bajerów“, to przestaje być atrybutem naszej elegancji, a staje się gadżetem. Poza tym, czy naprawdę potrzebujemy, aby zegarek informował nas o tym, jaki jest dzień tygodnia albo jaka jest temperatura? Zegarek eleganckiego mężczyzny powinien być wyposażony w mechanizm nakręcany(nie elektroniczną baterią ani, tym bardziej, baterię słoneczną). Koperta zegarka powinna być owalna i dobrze dopasowana do rozmiaru dłoni. 

Co jeszcze warto wiedzieć przy wyborze zegarka?

Wybierając zegarki męskie Diesel, należy pamiętać, że jeden zegarek to dla eleganckiego mężczyzny zbyt mało. Powinniśmy posiadać co najmniej trzy różne zegarki, przeznaczone na różne okazje: zegarek wizytowy, wieczorowy oraz uniwersalny, czyli taki, który nosimy na codzień, w zwykłych, nieformalnych sytuacjach. Oczywiście, najbardziej gustownym spośród tych trzech zegarków powinien być zegarek wieczorowy: musi pasować do eleganckie garnituru a także do biżuterii naszej kobiety. Aby dobrać odpowiedni model, możemy zapoznać się z choćby z ofertą sklepu E-watches.

Kupując zegarek najlepiej jest wybierać tylko sprzęt pochodzący od renomowanych producentów. Rzecz jasna, nie muszą to być od razu najdroższe marki, ale trzeba pamiętać, że renoma producenta zegarków nie bierze się znikąd. Szkiełko zegarka nie powinno być wykonane z plastiku, tylko ze szkła szafirowe.

Ewentualnie, jeśli chcemy nieco „przyciąć“ biznes możemy zdecydować się na szkło mineralne, które również wykazuje się dobrymi parametrami jeśli chodzi o solidność i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij