Wózki dla aktywnych rodziców

Wózki dziecięce spacerowe stanowią bardzo ważny element podstawowego wyposażenia młodych rodziców. Muszą oni bowiem zabierać swoje pociechy na spacery, ponieważ dzięki temu u maluchów nie tylko poprawi się odporność, ale także będą mogły poznawać i podziwiać otaczający ich świat. Jednakże sklep z dla dzieci oferuje tak wiele ofert, że niekiedy ciężko wybrać ten idealny model.

Jeżeli ktoś nie ma jasno sprecyzowanych wymagań co do wózka, najprawdopodobniej będzie błądzić pomiędzy propozycjami, szukać pomocy na rozmaitych forach internetowych, pytać o zdanie znajomych, rodzinę lub sprzedawcę. Zazwyczaj też w takiej sytuacji wybiera się najlepsze, najładniejsze, a także, co się z tym wiąże – najdroższe wózki dziecięce spacerowe albo foteliki samochodowe. Problem pojawia się także wtedy, kiedy rodzice (lub tylko jedna połówka) kocha uprawiać sport i nie chce z niego z rezygnować, nawet wówczas, kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny. W takiej sytuacji druga strona może mieć pretensje, że niewystarczająco zajmuje się potomkiem. Jest na to jednak sposób! Otóż, sklep z dla niemowląt w swojej ofercie posiada wózki dziecięce do biegania. Co to jednak jest, jak z tego korzystać i co najważniejsze – jaki model wybrać, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu maluchowi?

Czym są wózki dziecięce do biegania?

Jest to pewna odmiana tradycyjnego typu. Posiadają zwykle trzy kółka, dwa z tyłu, po bokach, jedno z przodu ustawione na środku. Istnieją nawet wózki dziecięce bliźniacze, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców posiadających dwójkę dzieci (niekoniecznie muszą to być bliźniaki). Zdecydowana większość takich wózków posiada hamulec ręczny. Dlatego, trzeba dokładnie się przyjrzeć czy na pewno zabezpieczy on dziecko podczas jazdy i będzie wystarczająco stabilny. Jeśli jest taka możliwość, można pójść do sklepu i przetestować określone wózki, poruszać je i sprawdzić czy nie są wywrotne. Jest to niezwykle ważna cecha, ponieważ kiedy zwiększa się prędkość (co jest całkowicie naturalne podczas biegania lub jazdy na rolkach), a podłoże staje się nierówne, to równowaga i stabilność mogą zostać zachwiane. Aby więc nie dopuścić do ewentualnego przewrócenia się wózka, warto wcześniej dokładnie go przetestować, a także sprawdzić jakość oraz testy bezpieczeństwa, jakie przeszedł. Najlepsze foteliki samochodowe również muszą mieć odpowiednie certyfikaty i przejść różne testy.

Wózki dla aktywnych rodziców

Wózek trzeba dopasowywać do indywidualnych potrzeb

Każdy rodzic pragnie, aby sprzęty takie jak foteliki samochodowe czy na przykład wózki dziecięce bliźniacze były w jak najlepszym stanie oraz wykonane zostały z najlepszej jakości materiałów. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wiąże się to z wydawaniem kolosalnych sum pieniędzy. Aby uniknąć późniejszego rozczarowania, warto przed zakupem dokładnie się zastanowić w jakich sytuacjach będzie się wózek używać, a także jakie jego cechy najbardziej się przydadzą. Jeżeli jest się osobą, która często podróżuje, kluczowe znaczenie będzie miała funkcja składania wózka, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca i wszedł bez problemu do bagażnika samochodu, do pociągu czy nawet autobusu. Sklep z dla dzieci posiada wiele składanych odmian, które charakteryzuje nie tylko łatwość montażu oraz demontażu, ale także lekkość, co jest bardzo istotnym aspektem podczas przenoszenia wózka.

Wózki dla aktywnych i nie tylko

Bardzo często wózki biegowe są wykorzystywane także podczas poruszania się na rolkach. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę na to, aby wózek był odpowiednio zbudowany, aby można go było bez żadnych problemów prowadzić podczas jazdy. Dlatego musi być wyposażony w hamulec ręczny. Jest to tym bardziej ważne, że o ile podczas chodzenia czy nawet biegania, nie osiąga się znacznych prędkości, to jednak rolki mogą ją nadać i będzie trudniej zapanować nad wózkiem. Co ciekawe, takie wózki nie będą się sprawdzać wyłącznie podczas szybkiego poruszania się z dzieckiem. Równie dobrze można ich używać wychodząc na spacer. Sprawdzą się na nierównych nawierzchniach, ponieważ ich kółka amortyzują większość wstrząsów. Sklep z dla niemowląt zadbał również o antywstrząsowe, najlepsze foteliki samochodowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij