Zakup wyprawki dla noworodka, to jedno z najprzyjemniejszych zajęć w trakcie ciąży. Przyszłe mamy kompletują ubranka- od śpioszków, przez body, po różnego rodzaju czapeczki czy rajstopki. Tatusiowie szukają najlepszego wózka, łóżeczka i fotelika samochodowego. Trzeba również pamiętać o akcesoriach i kosmetykach do kąpieli oraz pielęgnacji noworodka.

Nie wolno zapominać także o takich dodatkach jak pościel, kocyki dla dziecka https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_KOCYKI-1445.html , rożek lub otulacz. Wszystkie te rzeczy pomogą maluchowi spać w wygodzie i komforcie. Wybór odpowiedniego materacyka również jest ważny. Musi być odpowiednio twardy, jednak pociecha nie może się w niego zapadać. W pierwszych miesiącach życia kołderka raczej się nie przyda. Dziecko i tak będzie się czuło lepiej w rożku, otulaczu lub śpiworku. Do tego można zakupić ze dwa bawełniane prześcieradełka. Kocyki też powinny być z bawełny, minimum dwa- jeden cienki do przykrywania w domu, drugi grubszy na spacery.

Przewijak i wanienka to niezbędne akcesoria, o których przyszli rodzice muszą pamiętać. Przewijak może być wolnostojący lub nakładany na łóżeczko. Wanienka powinna być duża i prosta. Dzieci szybko rosną, więc taki model będzie spełniał swoją funkcję przez długi czas.
Godna uwagi jest chusta dla niemowlaka https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_CHUSTY-1416.html , której można używać od pierwszych dni po porodzie. Dostępne są modele przeznaczone tylko do karmienia oraz takie, w których można nosić dzieci. Jest to świetne rozwiązanie dla maluszków, które potrzebują ciągłej bliskości. Malec jest przytulony cały czas do mamy, a mama ma wolne ręce, co pozwala jej na wykonywanie innych czynności.

Z niektórymi zakupami warto się wstrzymać. Laktator czy smoczek to rzeczy, które można nabyć już po porodzie, jeśli w ogóle będą potrzebne. Podobnie jest z butelkami do karmienia. Być może okaże się, że dziecko chce pić mleko jedynie z piersi. Po co więc narażać się na niepotrzebny wydatek. Niania elektryczna bądź monitor oddechu to dość spory wydatek. Przyszli rodzice powinni więc zastanowić się, czy sprzęty te będą im niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ