Kiedy w pełni docenia się znaczenie odpowiedniego wykończenia i urządzania mieszkania, z dużym sentymentem myśli się o materiałach naturalnych. Są piękne, ekologiczne i czynią atmosferę w domu przyjemną i wyjątkową.

Artykuł powstał we współpracy z firmą W. Awruk

Drewno to ciepły materiał, dlatego taka podłoga uczyni wnętrze bardziej zacisznym i przytulnym. Wystarczy o nią dbać, a długo pozostanie piękna. Jeśli wybierze się odpowiedni gatunek drewna, to można taką mieć wszędzie, są jednak pomieszczenia, w których sprawdza się ona najlepiej.

Reprezentacyjność i ciepło w salonie dzięki pięknej podłodze

W każdym domu i mieszkaniu jest pokój dzienny. To w nim cała rodzina przebywa w ciągu dnia najczęściej. To jest także miejsce świętowania różnych uroczystości i spotykania się ze znajomymi. Musi być więc ono reprezentacyjne. Co nada mu tej cechy lepiej niż naturalny, piękny materiał na podłodze? Atrakcyjna propozycja drewnianych podłóg z Białegostoku firmy W. Awruk w odniesieniu do tego wnętrza jest więc najbardziej kusząca.

Pokój dzienny stanie się miejscem pięknym i reprezentacyjnym. Nie zabraknie mu także domowego ciepła. Będzie można obyć się i bez dywanów, czyli oszczędzić sobie nieco pracy przy sprzątaniu, bo taka podłoga ociepla wnętrze, a już szczególnie, jeśli wybierze się odcienie miodowe albo ciemniejsze.

Na podłogę położyć można deski, panele drewniane albo parkiet. Pierwszy i drugi typ kładzie się łatwo i szybko. Dłużej się schodzi z położeniem parkietu, ale za to można użyć deszczułek w dwóch kolorach i stworzyć piękny wzór na podłodze. Wtedy także będzie ona ocieplać wnętrze i takiej to już tym bardziej nie tylko nie trzeba, ale nawet szkoda by było zakrywać dywanem.

Przyjemny klimat w pokoju dziecięcym i w sypialni

Ciepło i piękno drewnianej podłogi może także uczynić wspanialszymi i inne wnętrza, jeśli tylko się ją wybierze. Doskonale sprawdzi się ona w sypialni oraz w pokojach dzieci. Doceni się tutaj nie tylko jej urok, ale także wprowadzenie zaciszności. Jest ona zapewniona zarówno pod względem wizualnym, jak i fizycznym.

Deski podłogowe czy innego rodzaju podłogi drewniane to dobry wybór, jeśli chce się wyciszyć wnętrze. W pokojach, w których się przebywa w ciągu dnia i śpi ważne jest, by panował zdrowy klimat, a drewno go wprowadza. Będzie w nich przyjemnie, a atmosfera wnętrza będzie odbierana jako przyjazna. Tak jest zawsze, kiedy są w otoczeniu naturalne materiały.

W jakich jeszcze pomieszczeniach sprawdzi się drewno na podłodze?

Jadalnia, biblioteczka oraz domowy gabinet to kolejne wnętrza, w których sprawdzi się taka podłoga. Wszystkie wymienione wyżej zalety będą miały duże znaczenie w ich aranżacji. Powinny być one ciepłe, zaciszne, przyjazne i piękne.

Reprezentacyjność, jakiej mogą nabyć dzięki desce czy parkietowi, też się przyda. Zaciszność przede wszystkim doceni się w biblioteczce, to miejsce, gdzie przyjemnie jest odciąć się od otoczenia. Natomiast reprezentacyjność szczególnie doceni się w jadalni. Jadalnia zwykle przylega do salonu i razem tworzą część dzienną.

Jeśli nie ma na nią oddzielnego wnętrza, to część jadalna znajduje się w salonie. Jej odrębność można zaznaczyć kładąc na pewnym obszarze nieco inną podłogę. Drewniane podłogi mogą także znaleźć się w przedpokoju.

By cieszyć się trwałością podłogi

Jedną z zalet wyboru właśnie takiej jest jej trwałość. Gdyby trochę podniszczyła się jej powierzchnia, można ją cyklinować i zrobić nowe wykończenie z lakieru, wosku albo oleju. Chcąc uniknąć zarysowań i uszkodzeń mechanicznych, należy zwracać uwagę na twardość drewna. Im twardsze, tym bardziej wytrzymała podłoga. W takich miejscach, jak pokój dzienny czy hol wiele się będzie po niej chodzić, więc nie może być ona z miękkich gatunków drewna.

Takie można natomiast wybrać do sypialni. To pokój, w którym podłogi nie eksploatuje się za wiele i nie chodzi się w niej w butach. Jeśli wybiera się parkiet, to koniecznie zadbać trzeba, by został on dobrze położony. Musi być równa powierzchnia i trzeba zlecić tę pracę komuś, kto będzie umiał go położyć. Wtedy podłoga będzie trwała.
 

1 KOMENTARZ

  1. Trwałość podłogi drewnianej jest bardzo ważna, poza tym warto zabezpieczać podłogę, ja mam deske z artcore i już zaraz po położeniu zdecydowałam sie na wosk, żeby drewno wytrzymało jak najdłużej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ