W jakich pomieszczeniach korzystnie jest mieć drewnianą podłogę?

Kiedy w pełni docenia się znaczenie odpowiedniego wykończenia i urządzania mieszkania, z dużym sentymentem myśli się o materiałach naturalnych. Są piękne, ekologiczne i czynią atmosferę w domu przyjemną i wyjątkową.

Artykuł powstał we współpracy z firmą W. Awruk

Drewno to ciepły materiał, dlatego taka podłoga uczyni wnętrze bardziej zacisznym i przytulnym. Wystarczy o nią dbać, a długo pozostanie piękna. Jeśli wybierze się odpowiedni gatunek drewna, to można taką mieć wszędzie, są jednak pomieszczenia, w których sprawdza się ona najlepiej.

Reprezentacyjność i ciepło w salonie dzięki pięknej podłodze

W każdym domu i mieszkaniu jest pokój dzienny. To w nim cała rodzina przebywa w ciągu dnia najczęściej. To jest także miejsce świętowania różnych uroczystości i spotykania się ze znajomymi. Musi być więc ono reprezentacyjne. Co nada mu tej cechy lepiej niż naturalny, piękny materiał na podłodze? Atrakcyjna propozycja drewnianych podłóg z Białegostoku firmy W. Awruk w odniesieniu do tego wnętrza jest więc najbardziej kusząca.

Pokój dzienny stanie się miejscem pięknym i reprezentacyjnym. Nie zabraknie mu także domowego ciepła. Będzie można obyć się i bez dywanów, czyli oszczędzić sobie nieco pracy przy sprzątaniu, bo taka podłoga ociepla wnętrze, a już szczególnie, jeśli wybierze się odcienie miodowe albo ciemniejsze.

Na podłogę położyć można deski, panele drewniane albo parkiet. Pierwszy i drugi typ kładzie się łatwo i szybko. Dłużej się schodzi z położeniem parkietu, ale za to można użyć deszczułek w dwóch kolorach i stworzyć piękny wzór na podłodze. Wtedy także będzie ona ocieplać wnętrze i takiej to już tym bardziej nie tylko nie trzeba, ale nawet szkoda by było zakrywać dywanem.

Przyjemny klimat w pokoju dziecięcym i w sypialni

Ciepło i piękno drewnianej podłogi może także uczynić wspanialszymi i inne wnętrza, jeśli tylko się ją wybierze. Doskonale sprawdzi się ona w sypialni oraz w pokojach dzieci. Doceni się tutaj nie tylko jej urok, ale także wprowadzenie zaciszności. Jest ona zapewniona zarówno pod względem wizualnym, jak i fizycznym.

Deski podłogowe czy innego rodzaju podłogi drewniane to dobry wybór, jeśli chce się wyciszyć wnętrze. W pokojach, w których się przebywa w ciągu dnia i śpi ważne jest, by panował zdrowy klimat, a drewno go wprowadza. Będzie w nich przyjemnie, a atmosfera wnętrza będzie odbierana jako przyjazna. Tak jest zawsze, kiedy są w otoczeniu naturalne materiały.

W jakich jeszcze pomieszczeniach sprawdzi się drewno na podłodze?

Jadalnia, biblioteczka oraz domowy gabinet to kolejne wnętrza, w których sprawdzi się taka podłoga. Wszystkie wymienione wyżej zalety będą miały duże znaczenie w ich aranżacji. Powinny być one ciepłe, zaciszne, przyjazne i piękne.

Reprezentacyjność, jakiej mogą nabyć dzięki desce czy parkietowi, też się przyda. Zaciszność przede wszystkim doceni się w biblioteczce, to miejsce, gdzie przyjemnie jest odciąć się od otoczenia. Natomiast reprezentacyjność szczególnie doceni się w jadalni. Jadalnia zwykle przylega do salonu i razem tworzą część dzienną.

Jeśli nie ma na nią oddzielnego wnętrza, to część jadalna znajduje się w salonie. Jej odrębność można zaznaczyć kładąc na pewnym obszarze nieco inną podłogę. Drewniane podłogi mogą także znaleźć się w przedpokoju.

By cieszyć się trwałością podłogi

Jedną z zalet wyboru właśnie takiej jest jej trwałość. Gdyby trochę podniszczyła się jej powierzchnia, można ją cyklinować i zrobić nowe wykończenie z lakieru, wosku albo oleju. Chcąc uniknąć zarysowań i uszkodzeń mechanicznych, należy zwracać uwagę na twardość drewna. Im twardsze, tym bardziej wytrzymała podłoga. W takich miejscach, jak pokój dzienny czy hol wiele się będzie po niej chodzić, więc nie może być ona z miękkich gatunków drewna.

Takie można natomiast wybrać do sypialni. To pokój, w którym podłogi nie eksploatuje się za wiele i nie chodzi się w niej w butach. Jeśli wybiera się parkiet, to koniecznie zadbać trzeba, by został on dobrze położony. Musi być równa powierzchnia i trzeba zlecić tę pracę komuś, kto będzie umiał go położyć. Wtedy podłoga będzie trwała.
 

1 comment

  1. ladyshining 10 grudnia, 2016 at 11:04 Odpowiedz

    Trwałość podłogi drewnianej jest bardzo ważna, poza tym warto zabezpieczać podłogę, ja mam deske z artcore i już zaraz po położeniu zdecydowałam sie na wosk, żeby drewno wytrzymało jak najdłużej

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij