Najlepsza pomoc drogowa

Wypadek drogowy, kolizja czy awaria samochodu to zdarzenia, których nikt nie chce doświadczyć. Mogą się one jednak zdarzyć każdemu, dlatego warto się na nie odpowiednio przygotować. Jak? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią pomoc drogową i mieć przy sobie jej numer. Ten artykuł podpowie, jak spośród wielu firm wybrać tę najlepszą, na co zwrócić uwagę i jak zachować się w czasie zdarzenia drogowego.

Wybór pomocy drogowej

Rynek pełen jest różnego rodzaju firm, które oferują swoje usługi w przypadku stłuczki lub awarii samochodu. Nie jest więc łatwo wybrać solidną i dobrą pomoc drogową. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rekomendacje – zwykle lepsze są opinie przyjaciół i znajomych niż PR w Internecie. Kolejną ważną rzeczą jest sprzęt. Duża jego liczba pozwala na przeprowadzanie kilku akcji w tym samym czasie oraz wykonanie nawet bardzo skomplikowanych interwencji. Profesjonaliści powinni bowiem poradzić sobie nawet z wydobyciem niedziałającego samochodu z podziemnego parkingu lub odholowaniem auta z zablokowanymi kołami. Priorytetową rzeczą jest jednak dostępność pomocy drogowej. Ważne jest, aby firma działała całą dobę, każdego dnia tygodnia, również w okresie świątecznym. Bo kto chciałby utknąć w drodze na wigilijną kolację na nieznanej drodze, bez możliwości pomocy? I w końcu oferta – jeden z ważniejszych elementów przy wyborze odpowiedniej pomocy drogowej. Każda firma powinna zwierać w ofercie lawetę, swój warsztat samochodowy oraz parking. Najlepsze firmy posiadają również możliwość naprawy usterki na miejscu, o ile jest to możliwe. Porównując różne oferty w sieci, warto zwrócić uwagę również na ceny oraz obszar działania pomocy. Jeżeli nie zapomnisz sprawdzić tych wszystkim elementów, na pewno wybierzesz najlepszą opcję. Warto wtedy zapisać sobie numer telefonu i mieć go zawsze przy sobie, ponieważ w przypadku awarii lub kolizji, nie będziesz miał czasu ani ochoty na szukanie najlepszej firmy. 

Zachowanie w czasie zdarzenia drogowego

W przypadku stłuczki lub po prostu awarii auta, ważne jest, aby odpowiednio się zachować. Przede wszystkim należy na początku zawiadomić pomoc drogową, np. http://anhol.pl/, a następnie odpowiednio oświetlić i zabezpieczyć samochód. Nie można zapomnieć o włączeniu świateł awaryjnych oraz pozostawieniu pojazdu na światłach postojowych. Następnie należy oświetlić auto również w środku oraz ustawić trójkąt ostrzegawczy, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Następnie należy czekać na wezwaną pomoc drogową w bezpieczniej odległości, najlepiej po drugiej stronie barierki oddzielającej jezdnię od pasa zieleni. W ten sposób każda niespodziewana sytuacja na drodze, będzie nieco mniej nieprzyjemna. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij