Jak zrobić makijaż oczu?

Makijaż, odkąd powstał, miał za zadanie zdobić, podkreślać naturalne piękno kobiet przy jednoczesnym maskowaniu ewentualnych niedoskonałości. Jednak, jak wiadomo, niewłaściwie wykonany potrafi narobić więcej szkód niż pożytku. Szczególnie makijaż oczu, który, zazwyczaj, jako pierwszy rzuca się w oczy. Zobaczmy zatem, jak zrobić makijaż oczu właściwie, uwydatniając swoje piękno, a czego unikać, by nie przysporzyć sobie problemów.

Dopasuj makijaż oczu do pory dnia i okazji!

Pamiętaj, by makijaż codzienny był raczej stonowany, delikatny, wręcz naturalny. Taki rodzaj makijażu zawsze pozostaje w modzie. Używaj zatem naturalnych, niezbyt intensywnych kolorów. Jeżeli używasz kredki zrób delikatną kreskę, ewentualnie ciemniejszą rozetrzyj. Poszaleć natomiast możesz z makijażem wieczorowym. Mocno zaakcentowane, wyraźnie podkreślone oczy będą w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Świetnie sprawdzą się tu błyszczące cienie, mocne kreski, mega podkręcający tusz do rzęs, czy coraz popularniejsze sztuczne rzęsy.

makijaż na dzień

Dopasuj makijaż oczu do ich kształtu!

Jeżeli masz blisko osadzone oczy oddal je optycznie przez narysowanie kreski od połowy oka i przeciągnij na zewnątrz. Na wewnętrzny kącik oka nałóż jasny cień, a na zewnętrzny- ciemny i skieruj go w stronę skroni.

Dla oczu osadzonych szeroko idealny będzie ciemny cień zastosowany wewnątrz kącików oczu. Dodatkowo cień w wewnętrznym kąciku nałóż wyżej niż ten w zewnętrznym.

Oczy wypukłe wymagają wyłącznie ciemnych cieni. W tym przypadku świetnie sprawdzi się położenie koloru na dolnej powiece na przykład kredką i delikatne jej roztarcie.

Natomiast posiadaczki małych oczu powinny używać jasnych cieni (na wieczorne wyjścia idealne będą cienie błyszczące), a kreska powinna być zrobiona od połowy oka.

Dopasuj makijaż oczu do ich kształtu

Utrwal makijaż!

To niezwykle istotny etap makijażu, nie tylko oczu. Od niego zależy, bowiem, jak długo nasz makijaż się utrzyma. Dlatego też pamiętaj, by jeszcze przed nałożeniem makijażu odpowiednio nawilżyć skórę, z następnie zastosować odpowiednie podkłady (bazy) pod makijaż, zwłaszcza na powieki. Pomaluj rzęsy tuszem wodoodpornym, a po wykonaniu makijażu zastosuj utrwalacz i … nie dotykaj twarzy.

Stosuj kosmetyki dobrej jakości!

Decydując się na makijaż oczu pamiętaj, by wybierać kosmetyki dobrej jakości. Takie, które nas nie uczulą, ale równocześnie takie, które przez cały dzień (czy noc) utrzymają się na oku, a nie spłyną po kilku godzinach bądź jeszcze szybciej.

kosmetyki do makijażu oczu

Reasumując… Jak zrobić makijaż oczu?

Te kilka trików i rad z pewnością nadadzą Twoim oczom nowego blasku, a Ty będziesz mogła cieszyć się trwałym i idealnym makijażem przez cały dzień bądź noc.
Powodzenia!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij