Odpowiednio dobrany makijaż nie tylko zatuszuje niedoskonałości cery, rozświetli twarz albo przeciwnie – sprawi, by była jak muśnięta słońcem. Zdziałać może o wiele więcej, na przykład wyrównując proporcje, korygując asymetrie, poprawiając to, co w naszym wyglądzie odbiega od klasycznych kanonów.

Artykuł powstał we współpracy z ośrodkiem DEHAG Extra Białystok

Oczywiście jeżeli chcemy zbliżyć się do ideału, zamiast podkreślać i uwypuklać cechy nietypowe. Podpowiadamy, kiedy i czy warto wybrać się na kurs makijażu! Białystok, Warszawa, Poznań czy Wrocław – wszędzie są one rozchwytywane, ale czy słusznie?

Dlaczego warto wiedzieć jak malować oko?

W makijażu, tak jak i w wielu innych dziedzinach, tak naprawdę trudno wymyślić coś zupełnie nowego. Przynajmniej jeżeli chodzi o stosowanie kolorowych kosmetyków na co dzień, bo na wybiegach i pokazach zawsze znajdzie się coś szokującego. Nie na darmo jednak pewne zasady tworzą dzisiaj makijażowy kanon.

Doświadczenia zajmujących się malowaniem profesjonalnie, jak i samouków na naprawdę dobrym poziomie, pokazują, że pewne rzeczy po prostu działają najlepiej. W przypadku malowania oczu warto się ich trzymać. Tym bardziej, że efekty, jakie chcemy uzyskać, są w zasadzie uniwersalne.

W każdym makijażu i u każdej kobiety oczy powinny być duże, jasne, wyraziste. Oprawa ma podkreślać spojrzenie i dodawać blasku. Lśniące oczy, bez worków pod nimi, śladów zmęczenia, przygaszenia, o wyrazistym spojrzeniu świadczą o młodości. Podkreślanie ich makijażem może być subtelne, ale musi być obecne.

To bowiem oczy są najważniejsze w całej twarzy, to na nich koncentrujemy się przecież, kiedy z kimś rozmawiamy. Makijaż oczu powinien zawsze dążyć do idealnych proporcji, wydobycia spojrzenia i harmonii części twarzy pomiędzy sobą.

Korygować powinien więc wszystko to, co sprawia, że oczy skupiają na sobie uwagę nie zawsze w dobrym sensie. Szukając na przykład hasła: kurs makijażu Białystok, znaleźć możemy zarówno szkolenia zawodowe, jak i te dla osób, które po prostu chcą dowiedzieć się, jak same siebie powinny malować najlepiej w danym mieście, takie jak choćby to: http://www.dehagextra.pl/kursy/kurs-makijazu-i-wizazu.html.

O czym pamiętać, dobierając makijaż do kształtu oczu?

Idealny jest migdałowaty kształt oczu, usytuowany odpowiednio proporcjonalnie zarówno jeśli chodzi o odległość od nosa, jak i głębokość osadzenia. Wtedy można wykonać każdy makijaż i będzie on wyglądał dobrze. Najlepiej po prostu subtelnie podkreślić linię rzęs i brwi, bawić się można kolorem.

Oczy z opadającymi kącikami wyglądać mogą smutno, a przez to cała twarz wydaje się zmęczona. Warto więc stosować kreskę eyelinerem, która będzie wyciągnięta do góry w zewnętrznym kąciku.

Dobrze też, aby górna i dolna linia obramowująca oko nie spotykały się – warto pozostawić makijaż w tym miejscu „otwarty”, użyć można dodatkowo jasnej kredki lub cienia.

W przypadku oczu szeroko lub wąsko rozstawionych, skorygować to można doborem kolorów. Zastosowanie jasnej barwy optycznie powiększa daną przestrzeń, a ciemnej – zmniejsza. Warto więc dobrać je odpowiednio w wewnętrznym kąciku oka.

Natomiast w zewnętrznym przejście między cieniami nie powinno odwracać klasycznych zasad. Za to oczy wąsko osadzone można wyciągnąć, blendując ciemny, wyrazisty cień poza powiekę, sięgając nieco w stronę skroni.

Podobnie skorygujemy oczy osadzone głęboko – stawiając na jasne kolory na powiece – oraz płytko – przyciemniając bardziej niż przy klasycznym kształcie oka ruchomą część powieki.

Drobnych niuansów, zasad, jak malować oczy i które reguły można złamać, jest bardzo wiele. A makijaż jest sztuką, którą opanować można w praktyce. By poznać wszystkie tajniki i sztuczki, warto wybrać się na kurs wizażu. Białystok to miasto, w którym wiele salonów oferuje takie szkolenia. Warto udać się na takie, nawet dla samej siebie.

Szkolenia fryzjerskie i kursy makijażu – pomysły na pracę marzeń?

Wykonywanie makijaży to pasja, która dla wielu osób przekształciła się w sposób na życie. Zdobywane doświadczenie, najpierw na sobie, potem przeważnie na bliskich i koleżankach, warto jednak wzbogacić nauka.

To konieczne, gdy ma się w planach zajmować tą dziedziną zawodowo, Na kursie nauczyć się można nie tylko, jak używać kolorów. Ważne jest też, by znać typu skóry, umieć je ocenić i dobrać kosmetyki.

Wiedzieć, co robić, aby makijaż był trwały oraz zadbać o higieniczne i wygodne dla klientki jego wykonywanie. Podobnie jak szkolenia fryzjerskie, kursy wizażu cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Niekiedy taką ścieżkę dla siebie wybiegają kobiety, które pasję odkrywają już pracując w zupełnie innym zawodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ