Jak dopasować makijaż do kształtu oka?

Odpowiednio dobrany makijaż nie tylko zatuszuje niedoskonałości cery, rozświetli twarz albo przeciwnie – sprawi, by była jak muśnięta słońcem. Zdziałać może o wiele więcej, na przykład wyrównując proporcje, korygując asymetrie, poprawiając to, co w naszym wyglądzie odbiega od klasycznych kanonów.

Artykuł powstał we współpracy z ośrodkiem DEHAG Extra Białystok

Oczywiście jeżeli chcemy zbliżyć się do ideału, zamiast podkreślać i uwypuklać cechy nietypowe. Podpowiadamy, kiedy i czy warto wybrać się na kurs makijażu! Białystok, Warszawa, Poznań czy Wrocław – wszędzie są one rozchwytywane, ale czy słusznie?

Dlaczego warto wiedzieć jak malować oko?

W makijażu, tak jak i w wielu innych dziedzinach, tak naprawdę trudno wymyślić coś zupełnie nowego. Przynajmniej jeżeli chodzi o stosowanie kolorowych kosmetyków na co dzień, bo na wybiegach i pokazach zawsze znajdzie się coś szokującego. Nie na darmo jednak pewne zasady tworzą dzisiaj makijażowy kanon.

Doświadczenia zajmujących się malowaniem profesjonalnie, jak i samouków na naprawdę dobrym poziomie, pokazują, że pewne rzeczy po prostu działają najlepiej. W przypadku malowania oczu warto się ich trzymać. Tym bardziej, że efekty, jakie chcemy uzyskać, są w zasadzie uniwersalne.

W każdym makijażu i u każdej kobiety oczy powinny być duże, jasne, wyraziste. Oprawa ma podkreślać spojrzenie i dodawać blasku. Lśniące oczy, bez worków pod nimi, śladów zmęczenia, przygaszenia, o wyrazistym spojrzeniu świadczą o młodości. Podkreślanie ich makijażem może być subtelne, ale musi być obecne.

To bowiem oczy są najważniejsze w całej twarzy, to na nich koncentrujemy się przecież, kiedy z kimś rozmawiamy. Makijaż oczu powinien zawsze dążyć do idealnych proporcji, wydobycia spojrzenia i harmonii części twarzy pomiędzy sobą.

Korygować powinien więc wszystko to, co sprawia, że oczy skupiają na sobie uwagę nie zawsze w dobrym sensie. Szukając na przykład hasła: kurs makijażu Białystok, znaleźć możemy zarówno szkolenia zawodowe, jak i te dla osób, które po prostu chcą dowiedzieć się, jak same siebie powinny malować najlepiej w danym mieście, takie jak choćby to: http://www.dehagextra.pl/kursy/kurs-makijazu-i-wizazu.html.

O czym pamiętać, dobierając makijaż do kształtu oczu?

Idealny jest migdałowaty kształt oczu, usytuowany odpowiednio proporcjonalnie zarówno jeśli chodzi o odległość od nosa, jak i głębokość osadzenia. Wtedy można wykonać każdy makijaż i będzie on wyglądał dobrze. Najlepiej po prostu subtelnie podkreślić linię rzęs i brwi, bawić się można kolorem.

Oczy z opadającymi kącikami wyglądać mogą smutno, a przez to cała twarz wydaje się zmęczona. Warto więc stosować kreskę eyelinerem, która będzie wyciągnięta do góry w zewnętrznym kąciku.

Dobrze też, aby górna i dolna linia obramowująca oko nie spotykały się – warto pozostawić makijaż w tym miejscu „otwarty”, użyć można dodatkowo jasnej kredki lub cienia.

W przypadku oczu szeroko lub wąsko rozstawionych, skorygować to można doborem kolorów. Zastosowanie jasnej barwy optycznie powiększa daną przestrzeń, a ciemnej – zmniejsza. Warto więc dobrać je odpowiednio w wewnętrznym kąciku oka.

Natomiast w zewnętrznym przejście między cieniami nie powinno odwracać klasycznych zasad. Za to oczy wąsko osadzone można wyciągnąć, blendując ciemny, wyrazisty cień poza powiekę, sięgając nieco w stronę skroni.

Podobnie skorygujemy oczy osadzone głęboko – stawiając na jasne kolory na powiece – oraz płytko – przyciemniając bardziej niż przy klasycznym kształcie oka ruchomą część powieki.

Drobnych niuansów, zasad, jak malować oczy i które reguły można złamać, jest bardzo wiele. A makijaż jest sztuką, którą opanować można w praktyce. By poznać wszystkie tajniki i sztuczki, warto wybrać się na kurs wizażu. Białystok to miasto, w którym wiele salonów oferuje takie szkolenia. Warto udać się na takie, nawet dla samej siebie.

Szkolenia fryzjerskie i kursy makijażu – pomysły na pracę marzeń?

Wykonywanie makijaży to pasja, która dla wielu osób przekształciła się w sposób na życie. Zdobywane doświadczenie, najpierw na sobie, potem przeważnie na bliskich i koleżankach, warto jednak wzbogacić nauka.

To konieczne, gdy ma się w planach zajmować tą dziedziną zawodowo, Na kursie nauczyć się można nie tylko, jak używać kolorów. Ważne jest też, by znać typu skóry, umieć je ocenić i dobrać kosmetyki.

Wiedzieć, co robić, aby makijaż był trwały oraz zadbać o higieniczne i wygodne dla klientki jego wykonywanie. Podobnie jak szkolenia fryzjerskie, kursy wizażu cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Niekiedy taką ścieżkę dla siebie wybiegają kobiety, które pasję odkrywają już pracując w zupełnie innym zawodzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij