Kombajn kosmetyczny – uniwersalne rozwiązanie dla każdego salonu

Rosnący popyt na zabiegi kosmetyczne oraz medycyny estetycznej powoduje, że branże te rozwijają się coraz szybciej, oferując coraz bardziej innowacyjne i skuteczne zabiegi. Możliwość oferowania klientom coraz szerszego spektrum usług jest jednym z nieodzownych elementów aby odnieść na tym rynku sukces.

Niestety w wielu przypadkach kosztu zakupu nowych urządzeń oraz przestrzeń potrzebna do ich przechowywania stanowią bardzo duże ograniczenie. Wiele salonów ma niewielki metraż i dostawienie kolejnego i kolejnego urządzenia jest w nich po prostu nie możliwe. Rozwiązanie tego problemu mogą stanowić kombajny kosmetyczne.

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to uniwersalne urządzenia za pomocą, którego można wykonać kilka, a nawet kilkanaście zróżnicowanych zabiegów kosmetycznych. Może on stanowić tańszą alternatywę dla konieczności zakupu kilku rządzeń specjalizujących się tylko w jednym zabiegu każde.

Dodatkowo kombajn kosmetyczny zajmuje dużo mniejszą powierzchnie niż urządzenia, które zastępuje. W zależności od modelu kombajn kosmetyczny może łączyć w sobie od kilku do nawet dwudziestu urządzeń kosmetycznych.

Kombajny kosmetyczne dzielą się na kombajny typu desktop oraz kombajny typu tower. Te pierwsze, to niewielkie urządzenia, które zmieszczą się nawet na biurku. Zazwyczaj oferują one możliwość wykonania pięciu, sześciu podstawowych zabiegów kosmetycznych.

Ich zaletą jest bardzo niewielki rozmiar, zgodnie z nazwą mieszczą się nawet na biurku. Niestety oferowane przez nie możliwości są dość ograniczone. Dużo większe pole manewru jeśli chodzi o wykonywane zabiegi dają kombajny typu tower. Są one większe niż kombajny desktop, ale mogą łączyć w sobie nawet kilkanaście funkcji.

Jakie zabiegi można wykonywać za pomocą kombajnów kosmetycznych?

Za pomocą kombajnu kosmetycznego można wykonać szereg rożnych zabiegów. Do najpopularniejszych funkcji, w które jest on wyposażony należą m.in. peeling kawitacyjny, mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja diamentowa czy zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych oraz ultradźwiękowych.

Większość kombajnów wyposażona jest również w funkcję analizy stanu skóry, która zgodnie ze swoją nazwą powala ocenić stan skóry klientki i na tej podstawie dobrać niezbędne zabiegi.

Bardziej rozbudowane kombajny kosmetyczne mogą posiadać funkcje takie jak dermomasaż, oxybrazja oraz wiele, wiele innych. Tak naprawdę to tylko od naszej woli oraz zasobności naszego portfela zależeć będzie w co zostanie wyposażone to urządzenie i jak bardzo funkcjonalne będzie.

kombajny kosmetyczne

Na co zwrócić uwagę kupując kombajn kosmetyczny?

Kupując kombajn kosmetyczny zdecydowanie należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Taki sprzęt ma służyć latami, musi być więc dobrej jakości. Kombajn kosmetyczny musi posiadać wszystkie wymagane certyfikaty, tylko to daje bowiem gwarancję, że będzie bezpieczny oraz skuteczny.

Ważna jest również łatwość jego obsługi. Kupując kombajn kosmetyczny warto również przyjrzeć się tematowi gwarancji oraz serwisu. Ważny jest czas gwarancji, ale również szybkość i warunki serwisu.

Awaria kombajnu powoduje przestój w działaniu salonu, ważne więc aby problem był rozwiązywany przez producenta jak najszybciej. Dobrą opcją jest również możliwość otrzymania urządzenia zastępczego. Omawiając ważne aspekty związane z zakupem kombajnu nie można pominąć kwestii ceny.

Niewielkie kombajny, łączące kilka funkcji, mogą kosztować do kilku tysięcy. Duże wielofunkcyjne urządzenia to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy. Warto więc przed zakupem dobrze zastanowić się jakie funkcje będą potrzebne i rzeczywiście używane w salonie, aby nie przepłacać za coś co jest nam niepotrzebne.

Zalety zakupu kombajnu kosmetycznego

Kombajn kosmetyczny posiada szereg zalet. Przede wszystkim umożliwia on wykonywanie szerokiego spektrum zabiegów bez konieczności zakupu wielu urządzeń. Kombajny nie są tanie, ale w porównaniu z kosztem zakupu pojedynczych urządzeń do poszczególnych zabiegów, ich koszt i tak jedz zdecydowanie mniejszy.

Dodatkowo niewielkie rozmiary kombajnu kosmetycznego pozwalają zaoszczędzić cenne metry kwadratowe. Docenią to szczególnie właściciele niewielkich salonów. Współczesne kombajny kosmetyczne to nowoczesne, innowacyjne urządzenia.

Są zazwyczaj łatwe w obsłudze, a ich producenci oferują w pakiecie z urządzeniem szkolenia z obsługi. Certyfikowany kombajn kosmetyczny jest całkowicie bezpieczny, a wykonywane za jego pomocą zabiegi niczym nie różnią się od zabiegów realizowanych na dedykowanych, pojedynczych urządzeniach. Zobacz tutaj kombajny kosmetyczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij