Jak malować paznokcie?

Jak malować paznokcie?

Malowanie paznokci wbrew pozorom nie jest takie proste. Musimy przeprowadzić ten zabieg pielęgnacyjny bardzo dokładnie, aby móc cieszyć się doskonałym wyglądem naszych dłoni. Zatem w jaki sposób powinniśmy malować paznokcie?

Jak malować paznokcie?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu płytki paznokciowej. Podłoże, na które naniesiemy lakier, powinno być jak najbardziej gładkie. Bardzo ważne są również skórki, które znajdują się dookoła paznokci. Powinny być równomierne, a także odpowiednio nawilżone. Także należy zadbać o odpowiedni kształt paznokci, aby lakier doskonale się na nich prezentował. Jeżeli pragniemy, aby wspomniany lakier na naszej płytce paznokciowej utrzymał się dłużej, powinniśmy pozbyć się z jej powierzchni wszelkich chropowatości. Doskonałym rozwiązaniem, jeżeli malujemy paznokcie w domowym zaciszu, jest wypolerowanie powierzchni paznokcia papierowym pilnikiem.

Nałożenie bazy lakieru

Kolejnym etapem malowania paznokci jest nałożenie tak zwanej bazy lakieru, na którą kolejno będziemy nakładać właściwy kolor. Może to być zwykła odżywka do paznokci. Jednak jeżeli mamy specjalny lakier utwardzający płytkę paznokciową, możemy również go zastosować. Warto pamiętać, iż tego typu produkt doskonale również wygładzi powierzchnię naszego paznokcia.

Nałożenie bazy lakieru

Nałożenie lakieru

Następnym etapem jest nałożenie lakieru, w wybranym przez nas kolorze. Należy pamiętać, iż warstwa lakieru nie powinna być zbyt gruba. Warto dodać, iż podczas malowania paznokcia powinniśmy wykonać pędzelkiem maksymalnie trzy ruchy, zaczynając od środka paznokcia, a kończąc malowanie po jego bokach. Dzięki temu lakier doskonale rozprowadzi się na naszej płytce, a my unikniemy nieatrakcyjnych grudek, które powstają na skutek zbyt dużej ilości nałożonego produktu. Malowanie paznokci dowolnym kolorem powinniśmy przeprowadzić drugi raz, po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy. Jeżeli paznokcie już są suche, możemy zastosować bezbarwny lakier utwardzający również na kolorową powierzchnię, dzięki temu paznokcie pozostaną piękne na dłużej.

Nałożenie lakieru

Często zadajemy sobie pytanie, jak malować paznokcie. Jest to bardzo proste zadanie, które nie wymaga doświadczenia, a jedynie dokładności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij