Gdy rzęsy wypadają – sposoby na mocne włoski

Gdy rzęsy wypadają – sposoby na mocne włoski

Nawet najzdrowiej wyglądające, czarne i – zdawać by się mogło – mocne rzęsy mogą przechodzić swoje „gorsze dni” i zacząć wypadać w nadmiarze. Oczywiście jedna czy dwie rzęsy, które znajdziemy na policzku nie powinny być powodem do zmartwień, jednak gdy znajdujemy ich coraz więcej na waciku kosmetycznym podczas demakijażu – to może być znak, że dzieje się z nimi coś niepokojącego. Wówczas najlepiej zacząć działać natychmiast i zapewnić im regenerację nie czekając, aż wypadnie ich połowa.

Jak wzmocnić rzęsy?

Czasami pomaga po prostu zmiana diety i odpowiednie składniki dostarczane wraz z pożywieniem. Warto pić ziołowe herbaty (m.in. z pokrzywy i skrzypu), należy jednak liczyć się z tym, że na efekty takiej kuracji czeka się długo. Gdy utrata rzęs jest zbyt intensywna, należy się wspomagać odpowiednimi preparatami, które przyczynią się do szybszego wzrostu rzęs, wzmocnią je i zapobiegną wypadaniu.

Odżywki do rzęs – czym są i jak działają?

Odżywki do rzęs to płynne preparaty, zamknięte w małych flakonikach i opatrzone pędzelkiem przypominającym eye-liner. Aplikuje się je na skórę powiek, tuż za linią rzęs. Wnikają one pod skórę i zaczynają odżywać rzęsy w ich najbardziej newralgicznym punkcie, czyli w cebulce – to ona jest sztabem dowodzącym małym włoskiem. Od kondycji cebulki zależy zatem kondycja całej rzęsy. Odżywki do rzęs działają właśnie na ten ważny element w budowie włoska.

Odżywienie i wzmocnienie rzęs to ważny ale nie jedyny powód, dla którego odżywki święcą takie tryumfy. Do ich zalet należy również dopisać przyspieszenie wzrostu rzęs, zagęszczenie włosów i ogólna intensyfikacja wyglądu rzęs. Najpopularniejsze odżywki są w stanie zregenerować i poprawić wygląd małych włosków w takim stopniu, że pozwalają osiągnąć efekt sztucznych rzęs.

To sprawia, że owe kosmetyki deklasują wszelkie zabiegi przedłużania włosków wokół oka i sztuczne, doklejane rzęsy. Odżywki do rzęs sprawiają, że nawet te z kobiet, które całe życie miały krótkie lub przerzedzone rzęsy mogą nareszcie doczekać się własnych, długich i gęstych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij