Nawet najzdrowiej wyglądające, czarne i – zdawać by się mogło – mocne rzęsy mogą przechodzić swoje „gorsze dni” i zacząć wypadać w nadmiarze. Oczywiście jedna czy dwie rzęsy, które znajdziemy na policzku nie powinny być powodem do zmartwień, jednak gdy znajdujemy ich coraz więcej na waciku kosmetycznym podczas demakijażu – to może być znak, że dzieje się z nimi coś niepokojącego. Wówczas najlepiej zacząć działać natychmiast i zapewnić im regenerację nie czekając, aż wypadnie ich połowa.

Jak wzmocnić rzęsy?

Czasami pomaga po prostu zmiana diety i odpowiednie składniki dostarczane wraz z pożywieniem. Warto pić ziołowe herbaty (m.in. z pokrzywy i skrzypu), należy jednak liczyć się z tym, że na efekty takiej kuracji czeka się długo. Gdy utrata rzęs jest zbyt intensywna, należy się wspomagać odpowiednimi preparatami, które przyczynią się do szybszego wzrostu rzęs, wzmocnią je i zapobiegną wypadaniu.

Odżywki do rzęs – czym są i jak działają?

Odżywki do rzęs to płynne preparaty, zamknięte w małych flakonikach i opatrzone pędzelkiem przypominającym eye-liner. Aplikuje się je na skórę powiek, tuż za linią rzęs. Wnikają one pod skórę i zaczynają odżywać rzęsy w ich najbardziej newralgicznym punkcie, czyli w cebulce – to ona jest sztabem dowodzącym małym włoskiem. Od kondycji cebulki zależy zatem kondycja całej rzęsy. Odżywki do rzęs działają właśnie na ten ważny element w budowie włoska.

Odżywienie i wzmocnienie rzęs to ważny ale nie jedyny powód, dla którego odżywki święcą takie tryumfy. Do ich zalet należy również dopisać przyspieszenie wzrostu rzęs, zagęszczenie włosów i ogólna intensyfikacja wyglądu rzęs. Najpopularniejsze odżywki są w stanie zregenerować i poprawić wygląd małych włosków w takim stopniu, że pozwalają osiągnąć efekt sztucznych rzęs.

To sprawia, że owe kosmetyki deklasują wszelkie zabiegi przedłużania włosków wokół oka i sztuczne, doklejane rzęsy. Odżywki do rzęs sprawiają, że nawet te z kobiet, które całe życie miały krótkie lub przerzedzone rzęsy mogą nareszcie doczekać się własnych, długich i gęstych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ