Pielęgnacja biustu i dekoltu.

Pielęgnacja biustu i dekoltu.

Ładnie wyglądający, kształtny i jędrny biust jest bardzo ważny niemalże dla każdej kobiety. To nie tylko symbol kobiecości. To również sposób na potwierdzenie samej sobie poczucia własnej wartości, sposób na podniesienie samooceny i ogólnie lepszego samopoczucia.

Kiedy należy zacząć pielęgnację biustu i dekoltu?

Choć kobiety troszczą się głównie o biust, nie powinny również zapominać o swoim dekolcie. Dekolt jest ściśle powiązany z biustem i jeżeli troska zostanie skupiona na jednym i drugim, to efekty będą znacznie lepsze i bardziej zadowalające. 

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po ukończeniu 25 roku życia. Wtedy to włókna kolagenowe, które odpowiedzialne są za jędrność produkowane są znacznie wolniej, a procesy starzenia dominują nad procesami odnowy. 

Warto wiedzieć, że im wcześniej zacznie się pielęgnację, tym większe będą jej efekty i utrzymają się one na dłużej. Jeżeli procesy starzenia i wiotczenia skóry już się zaczną, znacznie trudniej będzie je zminimalizować. Trzeba tu działać zgodnie z zasadą: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Właśnie dlatego działania trzeba podjąć jak najwcześniej – zanim skóra zacznie się starzeć, a nie gdy już się to zadzieje. 

Kolejnym momentem, w którym dekolt i biust wymagają szczególnej uwagi jest okres ciąży, karmienia piersią oraz ich zakończenie. Podczas ciąży piersi nabrzmiewają i pęcznieją – to może prowadzić do powstania rozstępów. Trzeba stosować specjalne kremy, które temu będą zapobiegały. Ta pielęgnacja powinna trwać aż do końca karmienia piersią. Gdy okres karmienia się zakończy, skóra sama nie wróci na miejsce – nawet u młodych kobiet ten proces chwilę trwa. Zastosowanie różnorodnych zabiegów ujędrniających pomoże piersiom odzyskać dawny kształt i zapobiegnie ich trwałym zmianom (przede wszystkim obwisaniu). 

Trzeci moment, w którym piersi i dekolt potrzebują szczególnej uwagi to czas odchudzania. Tkanka tłuszczowa, która wypełnia piersi ulega spalaniu, więc okalająca ją skóra staje się wiotka. Trzeba podjąć działania, które na nowo uczynią ją elastyczną, jędrną i napiętą. 

Jak pielęgnować biust i dekolt?

Pielęgnacja biustu i dekoltu może przebiegać zarówno w domu, jak i przy wsparciu profesjonalistów. 

W domu można stosować specjalne kremy i balsamy nawilżające i ujędrniające. Ich działanie neutralizuje działanie wolnych rodników i pobudza skórę do produkcji kolagenu. Jednocześnie kremy te bogate są w substancje odżywcze, które stanowią wsparcie dla skóry. Regularnie należy stosować peelingi. Złuszczają one wierzchnią, starą warstwę skóry, a to powoduje, że substancje odżywcze w kremach i balsamach znacznie szybciej docierają do głębszych warstw skóry, a przez to mogą działać znacznie skuteczniej i bardziej efektywnie. 

W domu można również stosować zimne prysznice (pobudzają pracę skóry i ją uelastyczniają), masaże oraz gimnastykę. W przypadku masaży trzeba pamiętać, by nie masować gruczołów sutkowych a jedynie mięśnie, które je okalają. Nie masuje się sutków w ramach profilaktyki nowotworu sutka. Masaż mięśni piersiowych wzmacnia je i ujędrnia. Gimnastyka również wzmacnia mięśnie i pomaga w utrzymaniu piersi w ich ładnym ułożeniu.

Profesjonalne wsparcie to nie tylko profesjonalne kremy, ale również zabiegi pielęgnacyjne i odmładzające w gabinecie kosmetycznym. Ich zadaniem jest pobudzenie włókien kolagenowych do pracy, by ujędrnić i uelastycznić skórę. 

Profilaktyka i troska

Bardzo ważnym elementem jest jednak zapobieganie starzeniu i deformowaniu się skóry i kształtu piersi. Jak to zrobić? Poprzez dobrze dobraną bieliznę. Niestety, wiele kobiet nadal nieprawidłowo dobiera sobie biustonosze. Błędy pojawiają się zarówno w zakresie rozmiaru miseczki, obwodu biustonosza jak i dopasowania ramiączek. Z pomocą może przyjść doświadczona brafitterka. Dobrze dobrany biustonosz od Julimex podtrzymuje piersi, nadaje im kształt, a sylwetce dodaje wdzięku i kobiecości. Do mniejszych biustów idealnie nadają się biustonosze samonośne, które pozwalają wyeksponować  plecy, dekolt czy ramiona. Alternatywą są wszelkiego rodzaju osłonki – unoszące, kształtujące i podtrzymujące piersi. Te zaś można nosić również w przypadku większego biustu. Nadmiernie ściśnięte piersi znacznie szybciej się starzeją i bardzo źle wyglądają. Dodatkowo może to wiązać się również z problemami zdrowotnymi. Dobrze dobrany biustonosz to sposób na utrzymanie ładnego kształtu piersi na dłużej, spowolnienie procesu starzenia i wzmocnienie mięśni, które są odpowiedzialne za ładny kształt biustu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij