Czy fryzjer powinien za nas dobierać fryzurę?

Ostre cięcie czy jedynie drobne podcięcie końcówek? Może radykalna zmiana fryzury, czy raczej sprawdzone pomysły? Możliwości u fryzjera jest bardzo dużo, a wszystko zależy od tego, jakie są nasze wymagania i oczekiwania. Ale co, jeśli sami nie wiemy, czego właściwie chcemy? Wtedy mogą zacząć się schody.

Zastanów się przed wizytą

Wiele kobiet idąc do fryzjera ma bardzo mocno określony plan na to, co chce pozwolić zrobić sobie na głowie i jest pewna swojej decyzji. Duży odsetek też generalnie nie lubi zmian i nie decyduje się na żadne szaleństwa typu jakaś radykalna zmiana koloru włosów czy ostre cięcie, które ma na zawsze zmienić nasze oblicze. Fryzjerstwo to dosyć specyficzna dziedzina, a wielu z nas powiedziałoby nawet, że delikatna, ponieważ bardzo łatwo zdobyć czyjeś zaufanie, ale nie trudno też je stracić, czasami wystarczy do tego jedna nieprzemyślana stylizacja.

Daj się ponieść emocjom

Każdy, kto chce nożyczki trzymać w ręce i sprawnie nimi operować z pewnością powinien mieć na swoim koncie szkolenia fryzjerskie, jak choćby to dostępne pod tym adresem: http://www.dehagextra.pl/kursy/kurs-zawodowy-fryzjerski.html, bez których trudno o fach w ręce. Jeżeli mamy zaufanego, już od lat, fryzjera, którego doskonale znamy i który zna też nas to możemy mu zaufać i dać się ponieść jego wyobraźni, ale oczywiście wszystko w rozsądnych granicach. Możemy być mile zaskoczone efektem jego działań.

Normalnie wiele z nas nie dałaby się aż tak ponieść emocjom, ale jeżeli fryzjer ma też jakieś szkolenie fryzjerskie z zakresu stylizacji to prawdopodobieństwo tego, że w nowej fryzurze będzie nam lepiej jest większe. Bywa też, że nie zawsze nasze wyobrażenia i wybory są właściwe, a przy delikatnej sugestii naszego fryzjera możemy na plus zmienić swój wizerunek i wyjść z salonu odmienione i zadowolone.

Z pewnością nie zaszkodzi nam tak bardzo, jeżeli na jego sugestię zdecydujemy się o ton czy dwa rozjaśnić czy przyciemnić kolor włosów albo o kilka centymetrów skrócić. Czasami nasze włosy nawet tego potrzebują i po bardziej radykalnych zmianach odżywają. Jeżeli nadal obawiamy się nowego, to może lepiej zdecydujmy się na zmiany jesienią lub zimą, kiedy częściej chodzimy w czapkach czy innych nakryciach głowy. W końcu do odważnych świat należy, a nowy wygląd może też sporo zmienić w naszym życiu. Możemy poczuć się pewnie czy bardziej kobieco.

Bądź pewna siebie i zdecydowana

Z drugiej strony jednak, kiedy ktoś namawia nas na zmianę i jest to zmiana radykalna, my natomiast nie jesteśmy o tym przekonane, to nie dajmy sobie wmówić czegoś, co niekoniecznie może nam pasować. Nikt nie odda nam utraconych włosów, oczywiście odrosną, ale czasami nie warto tak ryzykować.

W kwestii fryzury musimy zaufać naszemu fryzjerowi, ale jeżeli na przykład na sto procent jesteśmy pewni, że nie chcemy mieć wygolonych boków to musimy zdecydowanie odmówić takiego kroku. Zbyt mocne farbowanie może jeszcze bardziej zniszczyć nasze włosy, a radykalne cięcie może sprawić, że nasza twarz, jak i cała sylwetka będzie wyglądała niekorzystnie.

Fryzjerstwo ma w sobie pewną dozę ryzyka, ale przecież to nie my musimy być królikami doświadczalnymi. Zepsuta fryzura może być powodem kompleksów, a zbyt krótkie strzyżenie sprawi, że długo będziemy musiały czekać na powrót do poprzedniego wyglądu.

Szkolenia fryzjerskie mogą mieć różne zakresy i obejmować różne dziedziny. Może być to chociażby stylizacja czy wiele innych, z pewnością przydatnych w pracy każdego mistrza nożyc. Gdyby każdy miał na swoim koncie takie kursy to z pewnością nie byłoby nieudanych metamorfoz, a kobiety i mężczyźni mogłyby jeszcze bardziej zaufać swoim fryzjerom. Zawód jakim jest fryzjerstwo wymaga nie tylko nauki teoretycznej, ale przede wszystkim praktyki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij