Zakupy w Nowym Jorku – jak się do nich przygotować?

Nowy Jork to miasto, które wiele osób uważa za nieformalna „stolicę świata”. Zarówno w internecie, jak i magazynach kobiecych można spotkać się ze stwierdzeniem, że właśnie tam robi się najlepiej zakupy. Czy to prawda? Można przekonać się o tym osobiście, odwiedzając to miasto. Jak przygotować się do takiej podróży za ocean?

Zanim kupisz bilety do Nowego Jorku, zadbaj o wizę!

Jak na razie Polska nie ma ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi, więc zanim nabędziesz bilety do Nowego Jorku, musisz zająć się tą sprawą. Uzyskanie wizy jest możliwe w ambasadzie lub konsulacie USA, a jeśli lecisz tam tylko na zakupy w Nowym Jorku, potrzebna będzie Ci turystyczna (inne to pracownicza, służbowa oraz edukacyjna). Przy składaniu wniosku (zarówno online, jak i osobiście) musisz liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty, która wynosi ok. 150 dolarów. Po złożeniu wniosku czeka Cię rozmowa z pracownikiem ambasady/konsulatu, który zadecyduje o przyznaniu Ci wizy. Jednak pamiętaj o tym, że upoważnia ona nie do wjazdu na teren USA, ale stawiania się na punkcie granicznym Stanów Zjednoczonych. Dopiero tam urzędnik decyduje o tym, czy możesz wejść na amerykańską ziemię. Przypadki cofania z granicy trafiają się obecnie bardzo rzadko, więc nie musisz się obawiać, że nakaże Ci wracać do kraju. Gdy już masz wizę, wówczas sprawdź, jakie loty z Polski pozwolę Ci dotrzeć na lotnisko NYC. Na stronie serwisu Fru znajdziesz nie tylko całą ich listę, ale również kupić od razu wybrane bilety do Nowego Jorku. Ceny zaczynają się od kwot poniżej 1500 PLN (obejmuje to lot w obie strony), możesz więc znaleźć naprawdę korzystne ceny i mieć dzięki temu więcej gotówki na zakupy w metropolii!

Gdzie kupować w Nowym Jorku?

Najlepiej zaplanować sobie zakupy w Nowym Jorku na długo przed wyjazdem. Dlaczego? Otóż co roku odbywają się tam regularne wyprzedaże, dzięki którym można kupić za bezcen markowe rzeczy od najbardziej znanych producentów! Te wyprzedaże to m.in. Black Friday (piątek po Dniu Dziękczynienia – każdy czwarty czwartek listopada), Memorial Day Weekend Sale (końcówka maja), After Holiday Sales (po świętach w grudniu), Holiday Hours (ok. miesiąca przed Wigilią) i wiele innych. W sieci znajdziesz wiele specjalistycznych portali, na których wymienione są wszystkie tego typu akcje. Poza nimi można kupować również w licznych outletach ( w tym Woodbury Common Premium, gdzie znajduje się ponad 200 markowych sklepów), a także „Sample sales” – wyprzedaż ubrań znanych producentów. Oprócz tego w centrum Nowego Jorku znajdują się salony, sklepy i butiki, w których możesz buszować przez długi czas i nigdy nie mieć dosyć!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij