Wygodne obuwie domowe

Wygodne obuwie domowe

Kiedy wracamy do domu po dniu pracy, pierwsza ulga, jaką odczuwamy jest po zdjęciu butów i założeniu pantofli. Nogi które cały dzień muszą nas nosić oraz stopy, które nie mają najwygodniej w obuwiu, jakie zakładamy do pracy, najszybciej potrafią się zregenerować właśnie w kapciach. Jak ważne są pantofle damskie oraz męskie wie pewnie każdy z nas.

Pantofle damskie

Pantofle damskie możemy podzielić na letnie oraz zimowe, a ich spory wybór znajdziemy w sklepie Nico. Wiadomo, że w okresie letnim nasze stopy potrzebują lżejszych kapci niż zimą. Podzielić je możemy również na kilka kategorii z uwagi na nasze preferencje:

– Klapki medyczne – ich nazwa wzięła się z faktu, że najczęściej noszą je służby medyczne. Klapki są bardzo wygodne, jednakże zimą bez ciepłej skarpety byłoby w nich dość chłodno.

– Klapki profilaktyczne – tzw. fakirki, to klapki masujące stopy, wspomagające krążenie krwi. Wybierane są również, jako obuwie do pracy, są wygodne i ładnie wygląda w nich stopa.

– Wsuwane pantofle damskie, materiałowe na niskim koturnie.

– Wsuwane pantofle damskie na wysokim koturnie, wykonane z najwyższej jakości materiałów, z rzepem umożliwiającym regulację.

– Zabudowane pantofle damskie z rzepem do regulacji.

– Pantofle damskie z otwartym noskiem, idealnie spełniające swą rolę w okresie letnim.

– Pantofle jesień/zima ocieplane od środka sztucznym kożuszkiem.

– Klapki wiosna/lato na stabilnej podeszwie, w których możemy chodzić zarówno po domu, jak i wyjść na spacer.

– Klapki basenowe.

Pantofle męskie

Każdy z nas potrafi docenić ich rolę, dlatego też czy to płeć żeńska czy męska, mamy w domu najczęściej nie mniej niż dwie pary pantofli, na miesiące wiosenno-letnie oraz jesienno-zimowe. Pantofle męskie również możemy podzielić na kilka kategorii:

– Pantofle męskie sportowe – chyba najczęściej wybierane przez panów. To klapki z wygodną podeszwą z tworzywa, zapinane na rzep.

– Pantofle z krytymi palcami z miękką i wygodną wkładką oraz z płaską podeszwą.

– Pantofle zabudowane.

– Klapki basenowe.

Kilka słów o historii pantofli

Ich nazwa zależna jest od regionu, nazywa się je kapciami, papciami, bamboszami, pantoflami, papuciami, zawsze chodzi o to samo – wygodne obuwie domowe. Etymologia słowa papcie wskazuje na pochodzenie włoskie. Tym niemniej w Polsce bardzo długo używano nazwy pantofle, która to najprawdopodobniej przywędrowała do nas z Niemiec. Natomiast nazwa bambosze pochodzi od słowa francuskiego babouche. Najstarsze papcie wywodzące się z Włoch odnaleziono w XV wieku (calze sola). Używane były zarówno w domu, jak i na dworze. Kobiety wychodząc na dwór zakładały na calze sola, wykonane z drewna obuwie zwane pianelle, chroniące je od deszczu i zabrudzenia.

Domowe obuwie jest bardzo istotnym elementem naszego ubioru, wpływającym na stan zdrowia. Tylko dobrze dobrane pantofle przyniosą ulgę zmęczonym stopom, poprawią ukrwienie w stopach, tym samym poprawiając stan narządów w organizmie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij