Totalna metamorfoza – jak odnaleźć piękno, gdy ciągle narzekamy na kompleksy

Tak naprawdę my kobiety ciągle narzekamy, ale tak naprawdę nie jest to tylko nasza domena. Jednak już jeśli chodzi o kompleksy to przodujemy przed mężczyznami. Dlaczego tak się dzieje? Być może to przez stereotypowy, powielany obraz kobiety idealnej, który dla każdego znaczy coś nieco innego. Warto zatem zaznaczyć, że ideały tak naprawdę nie istnieją, w końcu liczy się coś więcej niż nasza zewnętrzna powłoka. Duży wpływ na naszą samoocenę mają również huśtawki hormonalne. Dlatego dziś przedstawimy pomysł na totalną metamorfozę, która pozwoli odnaleźć piękno każdej z nas – będzie nieco filozoficznie, ale też bardzo praktycznie.

Odnajdź w sobie wewnętrzne piękno, czyli zadbaj o harmonię duszy i ciała

W teorii wiesz, że nie liczy się to co na zewnątrz, a przynajmniej nie do końca. Jednak rzadko wprowadzasz tę teorię w czyn. Aby dobrze czuć się we własnym ciele trzeba dobrze czuć się z samym sobą, czyli osiągnąć stan harmonii duszy i ciała. Nie do końca chodzi tu o dalekowschodni zen, chodź można i tak to pojmować, w końcu jego założenia wcale nie są pozbawione sensu. My jednak mamy bardziej na myśli wyjście poza swoją zewnętrzną powłokę i nie skupianie uwagi na wyglądzie zewnętrznym. Oczywiście to nie znaczy, że masz chodzić zaniedbana, ale swoją energię masz skierować w pozytywną i pożyteczną stronę, a nie zastanawianie się nad własnymi fizycznymi niedoskonałościami. Warto przyjrzeć się najpierw tym emocjonalnym i psychicznym. W przypadku większych problemów, narastającego stresu pomocna może być psychoterapia. Możesz spróbować również jogi, która podobno skutecznie niweluje stres. To pierwsze zajęcie się sobą, a kolejną równoległą kwestią jest skupienie uwagi na innych, czyli wszelakiej pomocy. Możesz zostać wolontariuszem w schronisku dla zwierząt albo zaangażować się w pomoc chorym. Możliwości jest wiele, a to pozwoli Ci odnaleźć pierwsze i najważniejsze, czyli wewnętrzne piękno.

Znajdź aktywność, która powoduje wyrzut dopaminy i endorfin

Kompleksy powodują, że masz problemy z niskim poczuciem własnej wartości, a także obniżeniem nastroju. Zarówno na kompleksy nie związane z wyglądem, a także te, które dotyczą nadmiernych kilogramów tu i ówdzie pomocna jest aktywność fizyczna i to jakakolwiek. Jeśli lubisz tańczyć, zapisz się na kurs, gdy wolisz fitness wybierz takie zajęcia. Obecnie jest to utrudnione, ale zawsze możesz skorzystać z bogatych zasobów internetu i ćwiczyć w domu. Joggingu jeszcze nikt Ci nie zabroni, więc jeśli chcesz biegać, to zacznij. To aktywność, która powoduje wyrzut dopaminy, a także endorfin. Poprawisz nie tylko nastrój, ale również swoją sylwetkę, czyli tak naprawdę na kompleksy pomożesz sobie kompleksowo.

Wybierz nieinwazyjne zabiegi, które pozwolą Ci spojrzeć na siebie zupełnie inaczej

Oczywiście możemy wiele mówić o akceptacji siebie i pięknie wewnętrznym, to jednak nie zmienia faktu, że kultura w jakiej żyjemy ma na nas duży wpływ i chcąc nie chcąc na nasz wygląd zewnętrzny zwracamy uwagę. Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę, to poza ruchem możesz także zdecydować się na zabiegi upiększające. Zniwelowanie podwójnego podbródka nie wymaga zastosowania liposukcji, można bowiem wybrać wolumetrię albo nici APTOS, dostępne w klinice mClinic i bez konieczności stosowania narkozy i późniejszej rekonwalescencji przejść spektakularną metamorfozę. Poprawa owalu twarzy sprawi, że spojrzysz na siebie zupełnie inaczej. Możesz wykorzystać zabiegi wypełnienia do poprawy symetrii Twojej twarzy. Nie tylko wypełnić zmarszczki, ale poprawić kształt ust czy nosa. Oczywiście takie zabiegi medycyny estetycznej w przeciwieństwie do chirurgii wymagają powtórzenia, gdyż efekty nie są trwałe, ale stosowane środki nie powodują też powikłań, które może dać operacja.

Zadbaj o dietę, która poprawi Twoje samopoczucie

Walka z kompleksami może być wielotorowa, dlatego obok pozytywnego myślenia, psychoterapii, znalezienia zajmującego wolontariatu, czy aktywności fizycznej i medycyny estetycznej, warto zdecydować się na odpowiednią dietę. Można skorzystać z konsultacji dietetycznych, zwłaszcza jeśli do tej pory próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie przynosiły rezultatów. Przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych musi być trwała, a nie chwilowa. Można sięgnąć po wiele produktów poprawiających nastrój, które jednocześnie są zdrowe. Nie zaszkodzi odrobinę gorzkiej czekolady, ale warto sięgnąć po zdrowe orzechy czy rośliny strączkowe, oczywiście wszystko w racjonalnych ilościach.

Niewątpliwie kompleksy ma każda z nas i nie warto ich w sobie pielęgnować. Jest wiele sposobów, by się z nich skutecznie wyleczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij