Seks analny – co powinnaś wiedzieć?

Seks analny, a więc tzw. miłość grecka, to dalej u nas temat zakazany i raczej niechętnie poruszany. Bo o ile seks oralny jakoś już wszedł na stałe do świadomości Polaków, o tyle seks analny… no właśnie. I być może za szybko nie wejdzie, bo jakoś tak źle nam się kojarzy – z czymś brudnym, ordynarnym, a nawet pornograficznym. Odbyt bowiem raczej służy do wydalania niż do uprawiania miłości. Ano tak. Są jednak zwolennicy tej formy… i jest ich z roku na rok coraz więcej! Dlaczego?

Seks analny lubią tylko mężczyźni?

Zwolennikami seksu analnego są w przeważającej części mężczyźni. I to chyba nie jest niczym nowym. Jest im lepiej, ciaśniej, nowocześniej, inaczej niż zwykle – jak mówią. Świetnie, gdy ich partnerki nie mają z tym problemu i ochoczo przytakują na jego wprowadzenie do rytuałów alkowy. Gorzej, gdy wcale nie mają na niego ochoty. A tak się chyba częściej zdarza. Wtedy pojawia się problem. Bo facet chce, a jak chce, to będzie nalegał, zmuszał aż dostanie zakazany owoc. I co się dzieje? My się bardziej blokujemy i uciekamy od jakichkolwiek pieszczot nie tylko od analnych, bo mamy dość już tego ciągłego nalegania i zmuszania. A musimy wiedzieć, że w łóżku nigdy nie powinnyśmy się do niczego zmuszać ani pozwalać komuś, by nas zmuszał. Nawet gdy bardzo go kochamy. Jeżeli nie mamy na coś ochoty, to nie powinnyśmy tego robić i już.

Spróbuj seksu analnego!

Jeśli jednak mamy ochotę na coś nowego, na jakieś urozmaicenie to czemu by właśnie nie spróbować seksu analnego. Musimy się jednak do niego odpowiednio przygotować, jako że wymaga od nas zdecydowanie większego doświadczenia niż tradycyjny. Pupa jest inna niż pochwa, reaguje też inaczej. Brak jej nawilżenia i rozciągania, w związku z czym początkowo seks analny może po prostu boleć. Pomóc temu mogą erotyczne gadżety, które rozciągną nieco ścianki odbytu oraz przyzwyczają go do tego typu praktyk. Seks analny dodatkowo wymaga dużo większej dozy zaufania do i od partnera, świadomości, że kiedy będziemy chciały przestać, on to natychmiast uczyni – spowolni penetrację czy w ogóle jej zaprzestanie. I to jest bez wątpienia najważniejsza kwestia miłość greckiej.

Co powinnaś wiedzieć przed seksem analnym!

W seksie analnym bardzo ważna jest higiena obojga partnerów. Odbyt jest okropnie delikatny. By nie doszło do zabrudzenia czy zakażenia, kobieta koniecznie (ale to koniecznie!) powinna wcześniej użyć irygatora (by nie doszło do przykrych sytuacji), a mężczyzna się zatroszczyć, by pamiętać o niewłożeniu penisa z odbytu później od razu do pochwy. Seks analny najlepiej więc jest uprawiać w prezerwatywie.

Seks analny też jest przyjemny!

Jeśli więc zdecydowałyście się na seks analny, wiedźcie, że może on przynieść naprawdę wiele przyjemności. Niektóre kobiety nawet wspominają, że orgazm analny jest o niebo lepszy od pochwowego, że jest bardziej ogarniający, pełniejszy. Pozwala do tego nawiązać wyjątkową bliskość z partnerem i jest zdecydowanym przeciwnikiem przeciętności. Istotne jednak jest to, byś tę decyzję podjęła samodzielnie, by absolutnie nie była ona wymuszona.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij