Ramki z drewna naturalnego czy barwione – jakie wybrać?

Ramki z drewna naturalnego czy barwione – jakie wybrać?

Wybierając ramki do mieszkania, trzeba kierować się swoim gustem, wystrojem, ale także jakością i trwałością oprawy.

Domowa galeria – warto ją mieć?

Dlaczego w ogóle umieszczamy zdjęcia, pamiątki, pocztówki czy rysunki na ścianach? Nie tylko przenoszą nas one wspomnieniami do szczęśliwych chwil, z którymi się wiążą. Są także czymś, czym mamy ochotę się pochwalić. Oprawione w ramki zdjęcia rodzinne czy też z podróży sprawiają, że przestrzeń, którą zamieszkujemy, staje się naprawdę nasza. Wchodząc do mieszkania, nikt w to nie zwątpi.

Sposobów na aranżację takiej prywatnej wystawy wspomnień jest tyle, ile domów i ilu ludzi. Wykorzystać możemy ramki drewniane, aluminiowe, czy też antyramy. Znaleźć się w nich mogą wyłącznie wspólne zdjęcia, portrety wszystkich członków rodziny w ważnych dla nich chwilach, a nawet rysunki naszych pociech czy też pamiątki z podróży – nie tylko pocztówki. A gdzie umieścimy domową galerię? Jeżeli planujemy stworzyć cały zbiór zdjęć, to dobrze wybrać miejsce, gdzie będą one wyeksponowane, ale jednocześnie nie będą zbytnio rozpraszać i nie będziemy o nie niechcący zawadzać. Świetnie sprawdzi się niezagospodarowana ściana w jadalni, jasny, otwarty przedpokój, miejsce w salonie, a jeśli fotografujemy się we dwoje – ramki powieszone w sypialni.

Ramki na zdjęcia drewniane, kolorowe i nowoczesne

Osoby ceniące sobie elegancję i klasykę w wystroju wnętrz chętnie stawiają na drewno również w detalach. Zależnie od stylu mieszkania prezentować się modą dobrze różne ramki do zdjęć. Aluminiowe będą nowoczesne. Zachęcamy jednak do sięgnięcia po drewno – naturalny materiał zawsze na czasie. Pozostaje pytanie, czy wybrać ramki do zdjęć z naturalnego drewna, surowe lub pokryte lakierem, czy też barwione. Te ostatnie oznaczać mogą bardzo wiele różnych rzeczy – może to być pomalowane lite drewno, może mieć kolor nadany bejcą, spotkamy także ramki z wykorzystaniem forniru. Do jakich wnętrz będą pasowały? Jeżeli wybierzemy pomalowane na żywe bądź pastelowe kolory, całe mieszkanie musi być utrzymane w podobnych tonach i w stylu albo romantycznym albo nieco awangardowym czy mieszającym różnorodne wyposażenie. Ramki barwione w kolorach różnych odmian drewna dobierać powinniśmy pod kolor mebli, z którymi będą sąsiadować. Natomiast drewno w swojej naturalnej postaci wdzięcznie prezentuje się właściwie zawsze i wszędzie. Pamiętaj tylko, że o drewniane ramki, tak jak i o meble, trzeba odpowiednio dbać.

Jak ciekawie wykorzystać ramki drewniane?

Naturalne drewno tak naprawdę zawsze będzie pasowało do siebie nawzajem, jak i do otoczenia. Aranżując zdjęcia na ścianach warto mieć w pamięci to, co świetnie sprawdza się w wypadku mebli. Jeżeli zestawia się tworzywa, płyty z fornirem czy inne imitacje, to różne odcienie i tonacje, jak i style wykończenia będą się ze sobą „gryzły”. Natomiast przestrzeń pełna drewnianych sprzętów wykonanych z różnych gatunków drzew i rożnymi sposobami zawsze sprawia dobre wrażenie, a pewien nieład jest uroczy. To samo zadziała w przypadku portretów na ścianie. Jeżeli zdecydujesz się wykorzystać ramki na zdjęcia drewniane, wcale nie muszą one być wszystkie z tej samej fabrycznej linii. Dobierać możesz dowolne wielkości, odcienie, a nawet łączyć zdobne desenie z surową prostotą. Taka ściana sprawi, że twój dom będzie wyglądał niezwykle przytulnie i ciepło. Możesz też, zamiast wieszać wszystko od linijki, nie przejmować się poziomami i kątami, dokładając kolejne zdjęcia i małe dzieła sztuki oprawione w ramki z drewna.

Jak wieszać zdjęcia na ścianie?

Co do samych sposobów mocowania, wybrać możemy specjalną taśmę, gwoździe lub kołki rozporowe. Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów wykonane są ściany. W twarde drewniane elementy wbijemy bez trudu gwoździe, w kruchych ścianach sprawdzą się kołki. Natomiast kiedy wieszamy ramki na ściance działowej lub nie możemy wiercić dziur, bo mieszkanie nie jest nasze dna resztę życia – do wyboru masz kilka możliwości. Przypominające plastelinę tworzywo może trzymać całkiem dobrze lekkie ozdoby ścian, niekiedy jednak zostawia ślady na ścianach starszego typu. Pewniejsze będą specjalne taśmy i rzepy montażowe.

Artkuł powstał przy współpracy ze sklepem sklepzramami.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij