Często słyszymy, że ktoś nie jest zadowolony z kondycji swoich włosów. Fryzura to wymagający element wizerunku – należy dopasować ją do swojego trybu dnia i sposobu bycia, dbać o nią, zwracać uwagę na to, jak zmieniają się nasze włosy wraz z następowaniem kolejnych pór roku. By zapewnić sobie wygodną i atrakcyjną fryzurę, nie wystarczy wizyta u fryzjera kilka razy do roku ani dobrze dobrany szampon. Duże znaczenie ma także odżywka do włosów.

Rozpoznać potrzeby, by znaleźć rozwiązanie

Podstawą do zadbanych i zdrowych włosów jest zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia. Część problemów z włosami to skutek niewłaściwego odżywania, problemów dermatologicznych lub złych nawyków. Po wyeliminowaniu tego typu czynników w trosce o swoje włosy należy sięgnąć po odpowiednio dobrane kosmetyki, które wedle potrzeb zregenerują, wzmocnią i nawilżą nasze włosy, a nawet zbilansują wydzielanie łoju, wyeliminują łupież, wzmocnią kolor, nadadzą miękkości, puszystości i blasku. Właściwie dobrane kosmetyki mogą wiele zdziałać, dlatego nie bójmy się eksperymentować i próbować czegoś nowego kosztem przyzwyczajeń.

Należy jednak pamiętać, że źle dobrany kosmetyk może zrujnować każde uczesanie i zniszczyć wygląd włosów. Główne błędy, które popełniamy w tym zakresie to nadmierne stosowanie intensywnych masek, serum oraz zbyt silnych szamponów oraz używanie produktów obciążających delikatne włosy.

Podstawa – odpowiednia pielęgnacja

Włosom zdrowym lub z niewielkimi problemami wystarczy regularne stosowanie lekkiego i łagodnego szamponu i dobrze dobranej odżywki. Co kilka dni dobrze zdecydować się na maskę, olejek, serum lub inny głęboko odżywczy kosmetyk. Częste stosowanie odżywki, najlepiej po każdym myciu włosów, pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? Firma Garnier w swojej ofercie posiada kilkanaście odżywek odpowiadających różnym problemom włosów i skóry głowy. Wystarczy określić główną cechę świadczącą o słabym zdrowiu naszych włosów i wybrać odpowiedni kosmetyk. Znajdziemy tu wysokiej jakości odżywki wzmacniające, chroniące kolor i podnoszące objętość z linii Garnier Fructis. Z kolei owocowo-ziołowa linia Garnier Ultra Doux proponuje aż siedem odżywek wzmacniających i odbudowujących.

To, co wyróżnia odżywki do włosów Garnier, to szeroka oferta przygotowana z myślą o różnych potrzebach i upodobaniach użytkowniczek. Wiele kobiet chwali je za właściwą konsystencję – odżywki nie spływają z mokrych włosów, można je wygodnie rozprowadzić. Istotne są również wygodne opakowania, które pozwalają na wykorzystanie całego opakowania. Nie bez znaczenia są też piękne, świeże zapachy, które dają uczucie czystości i świeżości, a także poprawiają samopoczucie.

Regularne stosowanie gwarancją sukcesu

W pielęgnacji włosów kluczowe jest regularne stosowanie wybranych przez siebie kosmetyków. Żaden preparat nie przyniesie długotrwałych rezultatów po jednym użyciu. Jeśli oczekujemy zmian, powinniśmy postarać się o długotrwałe stosowanie produktu i wyeliminowanie szkodliwych czynników wpływających na nasze włosy. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo wypełnione są często nasze harmonogramy zajęć, jak szybko działamy i ile spraw zajmuje nasze myśli, zdarza się, że skazujemy nasze włosy na ogromne męczarnie. Czasami za ich słaby stan odpowiadają nasze błędy, niewłaściwa pielęgnacja i szkodliwe zabiegi. Zapominamy, że odpowiednia opieka to nie kwestia funduszy, lecz uwagi i dobrych chęci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ