Na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska to jeden z najpopularniejszych zabiegów depilacji bikini. Chociaż całkowite usuwanie włosków za pomocą wosku jest dość bolesne, nie brakuje osób ceniących sobie właśnie tą metodę. Nic dziwnego, mimo wszystko depilacja woskiem gwarantuje gładką skórę przez co najmniej kilka tygodni, dodatkowo w perspektywie dłuższego stosowania odrastające włoski stają się cieńsze i delikatniejsze. Na czym polega depilacja brazylijska?

Czy depilacja boli?

Depilacja brazylijska polega na usunięciu włosków z miejsc intymnych. Najczęściej zostawia się jedynie wąski pasek włosków pośrodku, jednak coraz większą popularnością cieszy się całkowita depilacja, nazywana hollywoodzką. Jak wspomniano we wstępie, depilacja woskiem jest jedną z najbardziej bolesnych metod. Dodatkowo często wywołuje podrażnienia skóry. Co prawda ból jest krótkotrwały, ale intensywny. Dodatkowo zdarza się, że kosmetyczka może usunąć razem z włoskami kawałek skóry, a to zwiększa ryzyko infekcji. Choćby z tego względu warto wybierać tylko renomowane salony kosmetyczne, gdzie higiena stanowi jeden z priorytetów.

Depilacja brazylijska krok po kroku

Kosmetyczna za pomocą szpatułki nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37 stopni C wosk na skórę, w kierunku wzrostu włosków. W drugiej kolejności przykrywa go specjalnym, bawełnianym plastrem, pozostawia na kilka sekund, a następnie odrywa energicznym ruchem przeciwnym do wzrostu włosków. Przez wysoką temperaturę, wosk dociera w głąb skóry i „oblepia” mieszki włosowe. Dzięki temu, włoski są wyrywane wraz z cebulkami. Bardzo często ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja preparatu nawilżające – często wystarczy oliwka po depilacji.

Zapisując się na zabieg warto dopytać, jak przygotować się do zabiegu. Najczęściej zalecany jest delikatny peeling i ciepła kąpiel na dobę przed zabiegiem. Dzięki temu skóra jest gładka i lepiej wchłania wosk. To z kolei oznacza lepsze efekty zabiegu. Przed samą depilacją warto się upewnić, czy kosmetyczka będzie używała do nakładania wosku szpatułki, a nie rolek. Te pierwsze są o wiele lepsze, bo gwarantują nie tylko dokładniejsze rozprowadzenie wosku, ale także większą higienę. W przypadku rolek nie ma pewności, czy zostały one wymienione po poprzedniej klientce. W dobrych salonach nie powinno też być problemu z uzyskaniem jednorazowej bielizny na czas trwania zabiegu.

Efekty depilacji brazylijskiej mogą się utrzymywać nawet przez dwa miesiące.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij