Zdecydowana większość zapachów męskich bazuje na nutach korzennych i drzewnych – nadają im one tajemniczy, bardziej wyrafinowany charakter. Czym cechują się te zapachy? I do jakiego typu osobowości pasują one najlepiej?

Czym się cechują perfumy drzewno-korzenne?

Drzewno-korzenne zapachy budzą sporo kontrowersji – cechują się szerokim gronem wielbicieli i równie dużą ilością przeciwników. Perfumy z tą nutą uważane są również za afrodyzjak, dlatego też panowie często wybierają je na randkę, gdy chcą wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej.

Ze względu na emanującą z nich dość ciężką, ciepłą aurę nie są one zalecane do noszenia w upalne dni, jak również w zamkniętych przestrzeniach – w tej sytuacji mogą one szybko stać się męczące dla naszych współpracowników. Doskonale nadają one jednak na wieczorne wyjścia, ponieważ dodadzą nam one nieco tajemniczości. Drzewno-korzenne nuty cechują się również trwałością, dzięki czemu nie stracą one na intensywności przez długi czas od aplikacji.

meskie-zapachy-drzewne-i-korzenne-–-co-warto-o-nich-wiedziec-1

Jakie nuty najczęściej spotkamy w takich perfumach?

Jakie składniki najczęściej występują w męskich zapachach drzewno-korzennych? Należą do nich:

  • kadzidło,
  • piżmo,
  • kardamon,
  • ambra,
  • drewno sandałowe,
  • mech dębowy,
  • pieprz,
  • imbir.

Perfumy te bywają też często uzupełnione o skórzane akcenty, które pomagają jeszcze bardziej zaakcentować ich głębię i wyrafinowany wyraz.

Do jakiego typu osobowości pasują?

Perfumy bazujące na drzewnych i korzennych nutach pasują idealnie do osobowości pewnych siebie mężczyzn, którzy doskonale wiedzą, czego chcą, i krok za krokiem do tego dążą. Osoby, które je noszą są zwykle stanowcze i uparcie obstają by swoim zdaniu, broniąc go przed krytyką.

Stanowią one połączenie klasyki i nowoczesności, a przy tym łączą w sobie europejską kulturę z nutką rodem z Bliskiego Wschodu – dlatego też nadają się w szczególności dla osób, które są tolerancyjne wobec innych kultur i kochają podróże. Drewniano-orientalne nuty to także elegancja sama w sobie – świetnie zgrają się one z temperamentem panów, którzy znają się na modzie i świadomie dobierają swoją garderobę.

meskie-zapachy-drzewne-i-korzenne-–-co-warto-o-nich-wiedziec-3

Najpopularniejsze męskie perfumy drzewne i korzenne

Jedną z najpopularniejszych propozycji męskiej z tej grupy są bez wątpienia perfumy Euphoria Intense od Calvina Kleina. Zapach ten łączy w sobie zniewalającą paczulę i ambrę z intensywną mirrą i wetywerią. Całą kompozycję uzupełniają nuty ziołowe – szałwia, bazylia i pieprz – które nadaję jej bardziej wyrafinowany charakter.

Do tej grupy perfum możemy też zaliczyć perfumy męskie The One for Men od Dolce & Gabbana. W tej kompozycji na pierwszy plan wysuwa się połączenie grejpfruta, bazylii i kolendry. Zestaw ten zostaje też uzupełniony ostrym aromatem imbiru oraz kardamonu, spod którego wysuwa się delikatna mgiełka cedru oraz tytoniu – całość sprawia dość tajemnicze połączenie, które z pewnością przypadnie do gustu charyzmatycznym panom. Więcej drzewno-korzennych propozycji zapachowych dla mężczyzn i nie tylko możemy znaleźć tutaj: Zapachy drzewno-korzenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ