Jak zaoszczędzić na remoncie małej kuchni kupując szafy na wymiar?

Kuchnia jest sercem każdego domu. W końcu to w tym pomieszczeniu tworzą się najwspanialsze potrawy i to tam gromadzi się cała rodzina, aby w końcu być razem. Właśnie, dlatego z taką starannością projektuje się kuchnie. Problem pojawia się, kiedy rozmiar pomieszczenia, w którym ma znaleźć się kuchnia jest niewielkie, a finanse zdecydowanie zbyt ograniczone.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą JAGO – szafy Grodzisk Mazowiecki.

Sprawdź, na czym stoisz

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek remontu najważniejszą sprawą jest zorientowanie się, czym się dysponuje, a co trzeba kupić. W zupełnie innej sytuacji są młode osoby, czy małżeństwa, którzy dopiero rozpoczynają samodzielne życie i są zmuszeni zaczynać od samych podstaw. Wtedy szukanie oszczędności staje się naturalne, dlatego też trzeba podjąć decyzje, które urządzenia są naprawdę potrzebne już teraz, a które można dokupić później. Wszystko po to, aby większa kwota pozostała na część kuchni, która będzie miała służyć przez wiele kolejnych lat, czyli meble kuchenne.

Na wymiar, czy gotowe?

To żadne odkrycie, że meble na wymiar są znacznie lepszej jakości. Dodatkowo można je spersonalizować do własnych wymagań i co najważniejsze, do rozmiarów pomieszczania jakim dysponuje się. Gotowe meble są produkowane masowo, więc ich trwałość jest marna. Jednak są dobrą opcją dla osób mniej wymagających i zapracowanych, którzy nie dbają tak o każdy detal. Dodatkowo można je mieć od ręki, ale za to może się okazać, że to co dla tysiąca osób było funkcjonalne, akurat tych osób będzie niepotrzebne.

Sposoby na tańsze meble na wymiar

Zatem skoro szafki na wymiar są o tyle lepsze od tych gotowych kupionych w sklepach to, dlaczego ich sprzedaż nadal jest znacznie niższa? Odpowiedź jest prosta – chodzi o pieniądze. Większość osób uważa, że lepiej kupić w promocji meble w sklepie. Nie biorą pod uwagę tego, że kuchnia zostanie przez nie całkowicie zagracona. Dlatego trzeba raz na zawsze zmienić tę mentalność, a możliwe to będzie dzięki kilku sposobom, które obniżą koszty mebli na wymiar. Oto kilka przykładowych sposobów:

1. Przeanalizuj konkurencje

Brzmi to banalnie, ale czasem wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć ofertę, która nie zrujnuje budżetu, a przy tym zaoferuje meble najwyższej jakości. Oczy szeroko otwarte jeszcze nikomu nie zaszkodziły, więc zdecydowanie to trop, którym należy się kierować podczas każdych zakupów.

2. Zamów mniej, zyskaj więcej

Kupowanie gotowych zestawów mebli zmusza do upychania mebli. W rezultacie otrzymuje się jeszcze mniejsze pomieszczenie z kilkoma meblami i sprzętami, o stole, czy krzesłach zazwyczaj można zapomnieć. Toteż rozsądniej byłoby zamówić mniejszą ilość mebli o niewielkich wymiarach, które pomieszczą wszystkie podstawowe rzeczy, a pozostałą część pomieszczenia pozostawić na stół, który można dokupić po okazyjnej cenie. To spora oszczędność, bo choć kuchnia jest wtedy tylko częściowo na wymiar, to i tak można zyskać dobrą jakość, która przetrwa na lata. Połowiczne rozwiązania mogą stać się niezwykle ekonomiczne.

3. Tańsze materiały

Jeśli kuchnia ma nietypowe i w dodatku małe rozmiary gotowe szafki staną się całkowitą męczarnią. Wtedy tak właściwie kuchnia na wymiar jest jedynym właściwym i rozsądnym wyborem. Aby zaoszczędzić można po prostu zdecydować się na tańsze tworzywa. Chodzi tutaj, choćby o płytę laminowaną zamiast mebli z płyty MDF. W szukaniu tańszych, ale dobrych jakościowo rozwiązań powinien pomóc fachowiec, który będzie wiedzieć do kiedy oszczędzanie nie będzie zbyt konkurować z jakością.

4. Mniej funkcji i dodatków

Kiedy zamawia się szafy na wymiar ma się tę władzę, że można stanowczo powiedzieć, czego się nie chce, a co ma pozostać. Dzięki temu powstaje otwarta furtka do znalezienia oszczędności. Dlatego można wybrać prostą szafkę z półkami, która otwiera się tradycyjnie, dzięki temu można być pewnym, że ogólna cena ulegnie obniżeniu.

5. Idź do producenta!

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że dobrym sposobem na zaoszczędzenie jest złożenie zamówienia bezpośrednio u producenta. Dużo drożej wypada, gdy meble na wymiar zleca się salonom meblowym. Warto zwracać na to uwagę, gdyż pozbywając się po drodze pośredników na pewno zyskamy niższą cenę końcową.

Podsumowanie

Remont małej kuchni nie musi być koszmarem. Czasem wystarczy trochę logicznego myślenia, spokoju i dłuższych poszukiwań, aby kuchnie na wymiar stały się realnym luksusem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij