Imprezy tematyczne – idealny pomysł na udane wydarzenie!

Każdy lubi dobre imprezy, ale problem w tym, że nie każdy potrafi takie zorganizować. Właśnie z tego powodu wiele z nich już po pierwszych godzinach trwania okazują się totalnym niewypałem. Organizacja imprez to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa, wymaga głębokiego przemyślenia i zbadania potrzeb ich potencjalnych uczestników.

Artykuł powstał we współpracy z firmą X-action

A wymaga to niemałej kreatywności, cierpliwości i zapewne dużej wiedzy. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie imprezami tematycznymi i to w każdej grupie wiekowej.

Ludziom już dawno znudziły się nużące ,,posiadówki”, na których zupełnie nic się nie dzieje. Kluczem do rozwiązania problemu są imprezy tematyczne.

Organizacja imprez tematycznych – od czego zacząć?

Organizację każdej imprezy najlepiej zacząć od ustalenie grupy docelowej. Chyba nie trzeba nikomu uświadamiać, że inne rzeczy będą podobać się przedszkolakom, a inne osobom na emeryturze. Kolejnym krokiem do udanej zabawy tematycznej jest badanie potrzeb uczestników.

Weźmy dla przykładu przedszkolaki. Jeśli nauczycielki zaobserwowały, że istnieje wśród dzieci duże zainteresowanie bajką X, to byłoby wręcz niedorzeczne gdyby postanowiły zorganizować dla nich imprezę, której tematem przewodnim byłaby mało znana kreskówka Y. Być może czytając te uwagi wydają się one być do bólu oczywiste.

Jednak jak się okazuje są one często zapominane. Ludzie organizujący imprezy tematyczne często popełniają następujący błąd: nie potrafią wczuć się w uczestników, a zamiast tego kierują się osobistymi preferencjami.

W sytuacji gdy zabawa okazuje się niewypałem zazwyczaj tłumaczą to słowami „Wydawało nam się, że wszystko będzie w porządku”. Niestety, w organizacji imprez zdanie „wydaje mi się” nie może mieć racji bytu. Wracając, jeśli potrzeby uczestników zostały zbadane, należy przystąpić do planowania.

Trzeba przygotować się na to, że etap ten potrwa, więc koniecznym jest zagospodarowanie na niego odpowiedniej ilości czasu. W końcu szukanie lokalu, organizacja atrakcji, ewentualnego cateringu, wodzireja trochę zajmuje.

Jeśli jednak organizacja imprez okażę się za dużym obciążeniem, śmiało można skorzystać z usług specjalnych firm, które zajmują się takimi rzeczami od A do Z.

Imprezy tematyczne – jakie wybrać?

We wcześniejszym akapicie zostało już wspomniane, że imprezy tematyczne powinny być zorganizowane wedle potrzeb jej uczestników – to już doskonale wiadomo.

Jednak jeśli wciąż brak konkretnych pomysłów to warto zainspirować się przygotowanymi przykładami. Jednym z nich, który dotąd cieszył się wielką popularnością zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych, jest impreza w stylu rock’n’roll’a.

Panie ubierają tiulowe spódnice i czeszą włosy w stylu pin-up girl, natomiast panowie zakładają spodnie na szelkach i stylowe muchy. W powietrzu unosi się muzyka pochodząca z okresu, gdy na fali był Elvis Presley.

Szał ciał gwarantowany. Jednak impreza tematyczna wcale nie musi odbywać się w lokalu. Można wybrać np. jakiś teren zielony. Najlepiej będzie jeśli organizacja imprez w plenerze przypadnie na lato.

Słońce zachodzi wtedy późno, a wieczory są zazwyczaj ciepłe. Jedną z propozycji na takie spotkanie jest picnic party. Każdy z uczestników przynosi ze sobą jakieś własnoręcznie wykonane smakołyki. Wszędzie porozkładane są koce, a uczestnicy zabawiani się przez wodzireja różnorakimi grami i zabawami.

Firmowe imprezy tematyczne – dlaczego warto?

Temat imprez firmowych zawsze jest bardzo specyficznym zagadnieniem. Jedni je kochają, a inni wręcz nienawidzą. Jednak pewnym jest, że są one bardzo potrzebne. Organizacja imprez firmowych to zazwyczaj długie godziny pracy kilku, czasami kilkunastu osób, więc zawsze jest smutno gdy takie wydarzenie okazuje się klapą.

Warto zastanowić się nad wyborem imprezy tematycznej i skorzystać z pomocy specjalistów, jak choćby ta wrocławska firma X-action: http://x-action.pl/oferta/45,organizacja-imprez-firmowych.html.

Dlaczego? Tego typu imprezy mają niesamowity wpływ na zaciśnięcie więzów między współpracownikami oraz zmniejszenie dystansu na linii szef- podwładny. W sytuacji gdy widzi się swojego przełożonego w śmiesznej sytuacji, w której musi wykazać się dystansem do siebie, zazwyczaj zyskuje on w oczach takiej osoby. Dostrzega się w niej zwykłego człowieka, który też potrafi się bawić, śmiać i tańczyć i bynajmniej nie jest przybyszem z kosmosu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij