Dlaczego warto zatrudnić nianię?

Dlaczego warto zatrudnić nianię?

Zatrudnienie niani to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz zyskać więcej czasu dla siebie, bądź wrócić do pracy. Warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór kandydatki, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Większość kobiet po porodzie zostaje z dzieckiem przez kilka miesięcy. Później niektóre z nich powoli wracają do pracy, a inne decydują się na dłuższą opiekę i chwilową rezygnację z pracy. Jeśli wiesz, że za jakiś czas będziesz chciała kontynuować swoją karierę zawodową, to dobrze, gdybyś już wcześniej znalazła nianię, która zaopiekuje się Twoim dzieckiem – niezależnie od tego, czy od razu wrócisz na pełen etat, czy zaczniesz powrót do pracy od kilku bądź kilkunastu godzin poza domem. 

Gdzie szukać niani?

Poszukiwania niani możesz rozpocząć od zapytania znajomych o ich polecenia. Gdy korzystali z usług niani, być może od razu wskażą Ci osobę, która się u nich sprawdziła, a już nie korzystają z jej usług, bo dziecko jest na tyle duże, że może zostawać samo w domu. Nie zawsze masz jednak możliwość uzyskania takich rekomendacji, dlatego wtedy najlepszym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z takich portali, jak: www.niania.pl. Bez problemu wyszukasz nianię ze swojego miasta np. niania we Wrocławiu, a także poczytasz o niej więcej na jej profilu. Takie zapoznanie się z konkretnymi kandydatkami sprawi, że o wiele łatwiej będzie wybrać Ci kilka takich, z którymi chcesz bliżej się poznać. Te możesz zaprosić na rozmowę, podczas której zapytasz o referencje, pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem, a także metody wychowawcze. To znacząco ułatwi Ci ostateczny wybór. To da Ci pewność, że spokojnie możesz planować swój powrót do pracy, bo właśnie znalazłaś dobrą osobę do opieki nad dzieckiem. 

Na co zwrócić uwagę? 

Przy poszukiwaniach idealnej kandydatki na nianię warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest dyspozycyjność niani. Zastanów się, w jakie dni i w jakich przedziałach czasowych będziesz potrzebowała skorzystać z jej usług. Jeśli masz pracę na jedną zmianę, to z pewnością znalezienie niani będzie łatwiejsze, bo od razu ustalicie sobie stałe godziny pracy. W przypadku pracy zmianowej będzie to nieco trudniejsze, dlatego dobrym pomysłem jest wybranie dyspozycyjnej niani i takiej, która mieszka w Twojej okolicy. 

Drugą istotną rzeczą jest zakres opieki nad dzieckiem. Zastanów się, czym konkretnie powinna zajmować się niania. Czy tylko dzieckiem, czy może w skład jej obowiązków powinno wchodzić przygotowanie posiłku, czy posprzątanie? Jeśli będziesz to wiedziała od początku i zakomunikujesz to niani, to będziesz miała pewność, że od samego początku Wasza współpraca opiera się na konkretnie ustalonych zasadach. 

Zatrudnienie niani 

Końcowym etapem jest zatrudnienie niani. Gdy wybierzesz taką, z którą dobrze się dogadujesz, to możesz powierzyć jej naprawdę wiele obowiązków, a przy okazji pracować spokojnie, wiedząc, że Twoim dzieckiem opiekuje się zaufana osoba. Niania może nie tylko zaopiekować się dzieckiem, ale także kupić mu potrzebne rzeczy, jeśli Ty nie masz czasu – czyli zadbać o to, by dziecko było ubrane modnie i wygodnie, a także wykonać drobne prace domowe, czy ugotować obiad. To wszystko kwestia wcześniejszego dogadania się i sprecyzowania zakresu obowiązków. Niania to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce wrócić do pracy, a jednocześnie zapewnić dziecku w tym czasie najlepszą możliwą opiekę. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij