Czy damskie szorty uszyjemy równie łatwo jak sweter?

Niewątpliwie, wiele kobiet bardzo lubi szyć. Lubią one przede wszystkim szyć dla siebie swetry, czy jakieś bluzki. Jest to stosunkowo łatwe i mało czasochłonne. Jak jest natomiast z koronkowymi szortami damskimi? Czy również każdy może je uszyć szybko i bez trudu? Wydaje się, że jeśli pamięta się o kilku wskazówkach, to jak najbardziej.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Kinga

Wybór rozmiaru szortów

Wydaje się, że dosyć trudnym zadaniem jest dobranie odpowiedniej ilości materiału na szorty damskie. Często nie potrafimy bowiem określić, jak szorty będą leżeć na naszym ciele. Przez to też, czasami okazują się one za duże, często też za małe.

Po pierwsze, musimy się oczywiście kierować rozmiarem naszego ciała. Musimy zastanowić się, jakiego rozmiaru szorty damskie nosimy, i na ich podobieństwo uszyć swoje. Jednakże, o ile na przykład bielizna i gorsety w naszej szafie przeważnie mają ten sam rozmiar, o tyle szorty damskie już niekoniecznie. Zależy wszystko bowiem od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane, czy jest on rozciągliwy, czy raczej nie bardzo.

Jeśli chodzi o koronkę, przeważnie jest ona bardzo rozciągliwa. Dlatego też, zwykle musimy użyć raczej mniej materiału, niż wydawało by się że będzie potrzebne na szorty damskie w naszym rozmiarze. Kiedy bowiem już uszyjemy szorty koronkowe, wydawać nam się będzie że są zbyt małe, ale gdy je ubierzemy, okaże się, że bardzo się rozciągają, przez co są jak najbardziej w porządku.

Przyłożenie koronki do ciała

Warto przed rozpoczęciem szycia przyłożyć materiał do ciała i naciągnąć odpowiednio, aby sprawdzić, jak dużo będziemy go potrzebować na szorty damskie. Sposób ten wydaje się lepszy niż po prostu sprawdzanie swojego rozmiaru, gdyż jest zdecydowanie dokładniejszy. Warto też pamiętać, że nie wszystkie koronki są takie same. Niektóre rozciągają się bardziej, a niektóre nieco mniej, warto zwrócić na to uwagę, zanim rozpoczniemy szycie.

Nie tylko szerokość, ale też wysokość

Często panie, które zabierają się za szycie szortów damskich skupiają się tylko na tym, aby nie były one za wąskie, ani też za szerokie. Nie zawsze jednak myślą o ich wysokości. Jeśli chcemy jednak, aby szorty damskie były nieco wyższe, musimy uszyć nieco szersze szorty damskie. Dzięki temu, że będą szerze, gdy ubierzemy je, okaże się, że odpowiednio się podwyższają.

Stworzenie wykroju

Wydaje się, że stworzenie wykroju jest absolutnie najtrudniejszym etapem szycia szortów damskich. Jest to właściwie najtrudniejszy etap szycia czegokolwiek. Generalnie, ten etap podczas szycia można porównać do projektowania budynków przed rozpoczęciem budowy. Nie można niczego porządnego uszyć, zanim nie zrobimy odpowiedniego wykroju. Tym nie mniej, dzisiaj można sobie bardzo ułatwić ten etap.

Dzisiaj nie trzeba znać się na robieniu wykrojów. Okazuje się, że można bowiem skorzystać z wielu już gotowych wykrojów. Wydaje się, że szczególnie dużo jest ich dostępnych w internecie. Możemy więc ściągnąć z internetu taki wykrój, aby następnie go wydrukować.

Cięcie materiału

Kiedy już mamy gotowy wykrój, możemy odetchnąć, gdyż najtrudniejszy etap jest już za nami. Jednakże, teraz przychodzi czas na cięcie, które pomimo, że dla wielu osób jest bardzo przyjemne, nie jest też wcale proste. Trzeba się skupić, aby wszystko dobrze zrobić na tym etapie szycia. Wszystko trzeba zrobić zgodnie z wytycznymi z wykroju, ażeby później nie okazało się, że wycięliśmy za mało materiału. Wydaje się, że lepiej zostawić zapas, gdyż zawsze można jeszcze nieco przyciąć materiał.

Ostatni etap szycia szortów damskich z koronki

Na końcu, gdy wszystko już jest wycięte, pozostaje nam jedynie odpowiednio zszyć fragmenty materiału. Trwa to zwykle dosyć długo, jednak z czasem każdy nabiera wprawy i szyje coraz szybciej.

Warto też zauważyć, że pomimo iż jest to najdłuższy prawdopodobnie etap szycia, dla większości szyjących kobiet jest to również etap zdecydowanie najprzyjemniejszy. To bowiem podczas zszywania fragmentów materiału widzimy, jak z każdą chwilą przybliżamy się do stworzenia koronkowych szortów damskich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij