aloes-do-pielegnacji

Aloes do pielęgnacji

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy i ciała pozwala zachować młodość oraz piękny wygląd. Do tego jednak są potrzebne odpowiednie kosmetyki. Warto szukać ich wśród produktów, które powstają na bazie naturalnych składników. Przykładem mogą być kosmetyki z aloesu. Choć współcześnie cieszą się sporym zainteresowaniem, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Może się bowiem okazać, że niektóre będą mniej wartościowe od innych.

O tym, że pielęgnacja urody za pomocą aloesu jest możliwa, wiedziano już w starożytności. Roślinę tę stosowały bowiem takie piękności jak Kleopatra oraz księżniczka Nefretete – żona faraona Echnatona. I choć od tego czasu sporo się zmieniło, bo przecież aloes do pielęgnacji stosuje się w nieco innej formie, to nadal dla wielu osób jest oczywiste, że może mieć on korzystne dla nas działanie.

Co współcześnie wiemy o aloesie?

Pośród wielu różnych gatunków aloesu – przyjmuje się, że w przyrodzie występuje ich około 500 – najpowszechniej wykorzystywany przez człowieka jest aloes zwyczajny Aloe vera. Jest też jednym z najlepiej przebadanych przedstawicieli tego rodzaju. W wyniku wielu przeprowadzonych badań dowiedziono jego wartościowego składu. Zawartość wyjątkowo cennych związków sprawiła, że aloes zwyczajny znalazł zastosowanie nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale również w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Aloes zwyczajny jest sukulentem, który magazynuje w liściach wodę. Tak naprawdę aż 96% objętościowych tej rośliny to właśnie woda. Pozostałe 4% to sucha masa, w której znajduje się ogrom wartościowych związków. Występują w niej między innymi fitoenzymy, mikroelementy oraz witaminy. Wśród tych ostatnich znajdziemy między innymi witaminę A, E i C, a także witaminy z grupy B, kwas foliowy oraz cholinę. Do ważnych dla człowieka minerałów zawartych w aloesie zaliczmy: wapń, magnez, sód, żelazo, potas, cynk, siarkę, chrom, mangan oraz miedź. Na tym jednak nie koniec.

W aloesie występują też ważne dla naszego zdrowia polisacharydy oraz kwasy tłuszczowe. Wśród tych ostatnich warto wymienić między innymi kwas linolowy, linolenowy, a także palmitynowy i arachidonowy. Aloe vera jest też cennych źródłem polipeptydów oraz aminokwasów, w tym także aminokwasów egzogennych. Łącznie znajdziemy ich w roślinie aż 18.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji urody

Najważniejszy w codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała jest wybór właściwych kosmetyków. Wśród aloesowych produktów warto stosować te, które mają potwierdzone działanie i wartościowy skład. W wyborze można się też kierować przyznanymi certyfikatami. Gwarantem dobrej jakości jest certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (International Aloe Science Council), w skrócie IASC. Wiele aloesowych produktów, które uzyskały taki znak jakości, można znaleźć na stronie NajlepszyAloes.pl. A ponieważ jest ich dość sporo, można postawić na skuteczną aloesową pielęgnację na wiele sposobów. Do wyboru zainteresowanych są bowiem kremy, żele i maseczki do twarzy. Balsamy do ciała oraz aloesowe mydła, a także pomadki do ust, a nawet pasty do mycia zębów.

Co istotne, kosmetyki na bazie aloesu są dostępne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Niektóre z nich mogą być stosowane również przez dzieci.

Kosmetyki z aloesu mogą zrobić wiele dobrego dla naszej urody, pod warunkiem, że wiemy, jakie produkty wybrać. Może się bowiem zdarzyć, że te, które określane są przez producenta jako aloesowe, w rzeczywistości z aloesem mają naprawdę niewiele wspólnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij