Aby w okresie wiosennym skóra czuła się zdrowo i wyglądała pięknie, ale też była odpowiednio zabezpieczona przed nadchodzącym słońcem i suchymi wiatrami, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na krem nawilżający, który wraz ze zmianą pory roku dobrze jest wymienić.
Jaki krem na wiosnę?
Wraz ze zmianą pory roku wskazane jest sięgnięcie po inne kosmetyki, dopasowane pod względem składu do aktualnych potrzeb skóry. Wraz z nadejściem wiosny wymagania skóry dotyczące ochrony i wsparcia procesów odnowy biologicznej stają się bowiem inne.
Nieprzyjemne konsekwencje sezonu zimowego dla skóry twarzy może ograniczyć przede wszystkim dermokosmetyczny krem nawilżający. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym i hydrofobowym zatrzymuje on wodę w głębokich warstwach naskórka, co przyczynia się do wzrostu stopnia nawilżenia skóry i poprawy jej wyglądu. Dermokosmetyczny krem nawilżający pomaga więc odzyskać skórze równowagę wilgotności, a w efekcie jej poziom jędrności i sprężystości ulega poprawie.
Co więcej, kremy tonują charakterystyczne cechy każdego typu cery w sposób bezpieczny, czyli bez ryzyka nasilenia nieprzyjemnych dolegliwości. Sprawiają, że nie tylko skóra sucha jest bardziej miękka i gładka, lecz także tłusty typ cery staje się odpowiednio nawilżony i – co ważne – wolny na powierzchni od lepkich, świecących filmów.
Krem z filtrem
W codziennej pielęgnacji wiosną warto także uwzględnić krem do twarzy z filtrem SPF. Wartość faktora ochronnego należy jednak dopasować odpowiednio do pory roku. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna przez cały rok, ale filtr na wiosnę nie musi być aż tak szczelny jak latem. Wiosną optymalnie zaleca się filtr w granicach 20–30 SPF, a wraz z nadchodzącym okresem letnim dobrze jest zmienić go na silniejszy, np. 40–50 SPF. Krem z filtrem, podobnie jak ten o właściwościach nawilżających, nie może być przypadkowy. Warto sięgnąć po dermokosmetyczne produkty, których szeroki wybór można znaleźć w sklepie https://www.cetaphil.pl/. Preparaty te zawierają składniki zabezpieczające skórę przed promieniami UV oraz wiatrem i zanieczyszczeniami, jak również wspierające przebieg wielu procesów pielęgnacyjnych. W składzie mają bowiem m.in. cynk o działaniu oczyszczającym, przeciwzapalnym i ściągającym, glicerynę i pantenol stymulujące komórki tkanki łącznej do wzrostu i odbudowy oraz tzw. BTH, substancję o właściwościach antyoksydacyjnych, czyli zmniejszających ilość i aktywność wolnych rodników tlenowych.
Odpowiednia aplikacja kremu
Kremy nawilżające i z filtrem muszą nie tylko zostać właściwie dobrane do aktualnych potrzeb skóry, lecz także być odpowiednio nakładane. Przed aplikacją wskazane jest przeprowadzenie zabiegów oczyszczania i tonizacji, aby usunąć z powierzchni obciążające zabrudzenia, zmiękczyć naskórek i przywrócić równowagę pH. Podczas nakładania kremu, warto wykonać delikatny masaż twarzy. Zakończenie pielęgnacji może stanowić tzw. facefitness, czyli gimnastyka mięśni twarzy.