Dlaczego warto posiadać samochód hybrydowy 2

Dlaczego warto posiadać samochód hybrydowy?

Popularność samochodów hybrydowych na całym świecie okazuje się coraz większa. A trzeba przyznać, że to właśnie dzięki tej technologii udaje się zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska za pomocą silnika spalinowego. Samochód hybrydowy jest wyposażony w 2 źródła napędu. Pierwszy z nich to silnik spalinowy, a drugi to silnik elektryczny. Przez to samochód okazuje się w 50% pojazdem elektrycznym. Jego działanie jest uzależnione od odpowiedniego generatora energii elektrycznej. Wszystko za pomocą nowoczesnych akumulatorów, które są zastosowane w takim samochodzie.

Jednak sporym utrudnieniem dla kierowców okazuje się bardzo wysoka cena takich samochodów. Przez to większość z nich nie jest w stanie zaplanować sobie zakupu takiego auta. Na szczęście producenci samochodów starają się w tym kierunku dostarczać coraz tańsze okazy. Tak czyni nawet producent Lexus czy Toyota.

Dlaczego tak cenione samochody hybrydowe?

Dlaczego tak cenione i popularne samochody hybrydowe?

Aktualnie niemalże wszyscy producenci samochodowi posiadają w swojej ofercie samochody hybrydowe. Tak wysoki wybór pozwala nam dokładnie przyjrzeć się ofercie i zdecydować na samochód hybrydowy, który spełnia nasze wszelkie oczekiwania. W takim momencie warto byłoby przekonać się, że następuje odpowiedni podział napędów hybrydowych. Jak on wygląda?

Wszystko zależy od zaawansowania napędu, ponieważ występują samochody z łagodną hybrydą i pełną hybrydą. W pierwszych widać zastosowanie słabszych silników elektrycznych, więc częściej był w nich używany silnik spalinowy. Natomiast full hybrid oznacza, że najważniejszy jest w nim silnik elektryczny.

Źródło napędu w samochodach hybrydowych:

Napęd samochodów hybrydowych

  • napęd równoległy – ma na celu połączyć urządzenia elektrycznego poprzez zastosowanie wału korbowego silnika spalinowego. Następnie pojawia się w układzie napędowym mechanizm różnicowy, skrzynia biegów. Wszystko podobnie, jak w tradycyjnym samochodzie. Jest możliwość zastosowania napędu za pomocą dwóch działających silników bądź tylko jednego.
  • napęd mieszany – bardzo popularne źródło napędu stosowane przez wielu nowoczesnych producentów motoryzacyjnych. Widać jego zastosowanie już w takim popularnym samochodzie, jak Toyota Prius. Występuje tutaj zastosowanie optymalnego rozwiązania, czyli silnika spalinowego połączonego za pomocą przekładni planetarnej z urządzeniami elektrycznymi.
  • napęd szeregowy – tutaj mamy do czynienia z silnikiem spalinowym, który łączy się ze specjalnym generatorem energii elektrycznej. Prowadzi to do ładowania akumulatorów, na podstawie których następnie działa silnik elektryczny.

Nadal są prowadzone badania nad innymi napędami spalinowo-elektrycznymi. To na przykład napędy spalinowo-pneumatyczne czy spalinowo-hydrauliczne. Ocenia się, że mogą znaleźć świetne zastosowanie w przypadku samochodów sportowych, na przykład w Formule 1.

Przyszłość technologii hybrydowej

Jaka przyszłość technologii i samochodów hybrydowych?

Można oceniać, że w przyszłości samochody hybrydowe będą stosowane przez większość kierowców. Wynika to również z chęci dbania o środowisko i ekologię, która jest zanieczyszczana poprzez tradycyjne silniki spalinowe. Warto wspomnieć, że ta technologia występuje także w silnika diesla, czego przykładem jest Citroen DS5. Inne samochody hybrydowe, które są pozytywnie oceniane przez kierowców, to Chevrolet Volt czy Opel Ampera.

Także branża Skoda zdecydowała się na przygotowanie samochodów hybrydowych. Warto przyjrzeć się możliwościom, które posiada w tym kierunku Skoda Karoq. Cena takiego samochodu hybrydowego wynosi blisko 90-100 tys. złotych, co może przerażać wielu kierowców. Natomiast zawsze jest możliwość zamówienia takiego samochodu na raty bądź wliczenia go do prowadzonej przez nas działalności gospodarczej.

Czy samochodu hybrydowe są pozbawione wad? Okazuje się, że nie. Pierwsza ich wada, to na pewno wysoka cena, wynikająca z kosztu nowoczesnych akumulatorów. Druga wada to słaba przestrzeń użyteczna samochodu, która wynika z potrzeby pomieszczenia ciężkich akumulatorów. Trzecia wada to fakt, że samochód hybrydowy na dłuższych dystansach okazuje się mało opłacalny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij