Dekoloryzacja – bezpieczne usuwanie koloru z ciemnych włosów
Zmiana koloru włosów to najczęstszy sposób na gruntowną metamorfozę wizerunku. Jednak co w sytuacji, gdy efekt zabiegu jest daleki od zamierzonego? Czy istnieje jakiś sposób na złagodzenie – lub całkowite pozbycie się – skutków nieudanej koloryzacji? Jak się okazuje, nie musi to być wcale powodem do rozpaczy. Wystarczy udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego i przeprowadzić zabieg dekoloryzacji. To skuteczny sposób na pozbycie się z włosów niechcianego, ciemnego pigmentu.
Dekoloryzacja włosów – na czym polega?
Dekoloryzacja to nic innego, jak usunięcie z włosów sztucznego, ciemnego barwnika, pochodzącego z farby. Zabieg można przeprowadzić na dwa sposoby:
- używając rozjaśniacza,
To najszybszy sposób na dekoloryzację czarnych włosów. Rozjaśniacze używane w salonach fryzjerskich to profesjonalne kosmetyki, które mają w składzie substancje pielęgnujące, dlatego są w pełni bezpieczne dla włosów.
Dekoloryzacja czarnych włosów – jak przebiega?
Zabieg dekoloryzacji przeprowadzany na włosach, które wcześniej były farbowane w salonie fryzjerskim, przy użyciu bezpiecznych kosmetyków, to zwykle procedura jednorazowa, która trwa ok. 2 godzin. Inaczej jest w przypadku kosmyków, które były farbowane szkodliwymi specyfikami, a w rezultacie zostały mocno osłabione i zniszczone. W takiej sytuacji, dekoloryzację należy powtórzyć kilka razy, w odpowiednich odstępach czasowych, co w rezultacie może potrwać nawet kilka miesięcy.
Dekoloryzacja ciemnych włosów – kto może się na nią zdecydować?
Dekoloryzacja czarnych włosów u fryzjera to zabieg dla wszystkich pań, które nie są zadowolone z efektów farbowania. W wyniku procedury, z włosów usuwany jest ciemny pigment, dlatego zabieg najlepiej przeprowadzać na czarnych, brązowych, czerwonych i rudych włosach. Co ciekawe, dekoloryzacja to także sprawdzony sposób na przyciemnienie rozjaśnionych włosów. Warto podkreślić, że dekoloryzacji mogą się poddać jedynie panie, które wcześniej przeszły koloryzację. Celem zabiegu jest usunięcie sztucznego pigmentu z farby, a nie naturalnego koloru włosów.
Dekoloryzacja ciemnych włosów to zabieg, który nie niszczy struktury pasm, ale może nieco osłabić kondycję włosów. Z tego powodu, panie, które mają cienkie, słabe i zniszczone włosy, powinny zaczekać na przeprowadzenie zabiegu do momentu, aż kosmyki odzyskają dawny blask. Warto o tym pamiętać również dlatego, że po dekoloryzacji często konieczne jest wykonanie koloryzacji, by ujednolicić fryzurę i nadać jej efektowny wygląd.
Dekoloryzacja czarnych włosów – tylko u fryzjera
Dekoloryzacja włosów wykonywana w profesjonalnym salonie fryzjerskim, taki jak: https://salony-jeanlouisdavid.pl, to bezpieczny zabieg, dający zadowalające efekty. Żeby zabieg został przeprowadzony prawidłowo, osoba, która go przeprowadza, musi najpierw ocenić stan pasm włosów i na tej podstawie dobrać odpowiednie stężenie preparatów do dekoloryzacji. To pomoże uchronić strukturę włosów przed uszkodzeniem. Bardzo ważne, żeby w trakcie zabiegu specjalista co kilka minut kontrolował, jaki jest aktualny kolor włosów i czy zabieg przebiega prawidłowo.
Czarne włosy po dekoloryzacji – jak je pielęgnować?
W wyniku dekoloryzacji, włosy mogą mieć nierównomierny odcień. Dzieje się tak na skutek usunięcia sztucznego pigmentu. Warto wtedy je ufarbować, by kosmyki zyskały jednolity odcień. Do tego celu najlepiej użyć farby o ton jaśniejszej od odcienia uzyskanego po dekoloryzacji. W związku z tym, że włosy mogą być nieco osłabione po obydwu zabiegach, trzeba je odpowiednio wzmocnić i nawilżyć. W tym celu, warto raz na jakiś czas skorzystać z zabiegu rekonstrukcji włosów lub keratynowego prostowania – obydwa głęboko nawilżą włosy. Najlepiej przeprowadzać je w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Z kolei w domu, warto dodatkowo używać kosmetyków na bazie keratyny, która pomoże odbudować osłabione kosmyki.
Artykuł sponsorowany