Utrzymanie dobrej formy w dobie pandemii

Pandemia spowodowała, że wielu z nas zamknęło się w domach. Zamknęliśmy się również na wszelkie formy aktywności. Niestety nasze ciało nie rozumie czym jest pandemia COVID-19 i lockdown, dlatego w akcie buntu zaczęło magazynować tkankę tłuszczową. Faktem jest, że nikomu nie sprzyjają dodatkowe boczki, dlatego warto już dzisiaj zadbać o to, co zbieraliśmy przez ostatnie dwa lata. Jak utrzymać dobrą formę w trakcie pandemii, jak dobrze czuć się we własnym ciele i co możemy zrobić, by niezależne od nas sytuacje nie powodowały, że podupadamy na zdrowiu, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszam do lektury!

Czy zmiana w trakcie pandemii jest możliwa?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Pamiętaj, że ćwiczyć można zawsze i wszędzie. Wszystko zaczyna się i kończy na naszej motywacji i chęci zmiany. Zdaję sobie sprawę, że często chęci to za mało. Potrzebujemy zewnętrznej motywacji, która nie pozwoli nam spocząć na laurach.

Jak trener personalny może mi pomóc?

Ważne by znaleźć osobę która łączy w sobie dwie specjalizację: dietetyka i trenera – trener personalny online. Dobrze by był to specjalista, który swoją wiedzą na co dzień dzieli się na przykład na siłowni bądź w przychodni rehabilitacyjnej. Praktyka zdobyta przez takiego trenera oraz szeroka znajomość różnych przypadków – w tym również jednostek chorobowych – sprawia, że posiada on szerokie spojrzenie na spadek formy czy takie problemy jak otyłość i może nam pomóc.

Warto także by poza treningiem trener oferował nam również wsparcie w zakresie ułożenia diety. Wyjście i wejście w dietę jest równie ważne i wymaga odpowiedniego wsparcia. Dzięki profesjonalnej opiece możemy czuć się bezpiecznie!

Jaki pakiet wybrać?

Każdy trener oferuje indywidualnie sklasyfikowane przez siebie treningi. Z pewnością posiada też możliwość personalizacji. Warto więc przed wybraniem planu treningowego, skonsultować się.

Poza merytoryczną wiedzą trener personalny online dostarcza Ci również dużej dawki zrozumienia i wsparcia, które jest niezwykle ważne w zmianie naszych nawyków. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wystarczy minimum 21 dni by zacząć zmianę. Pakiety treningowe z pewnością pozwolą Ci na zyskanie nie tylko pewności siebie, ale również powrót czy powitanie (jeśli to będzie Twój pierwszy raz!) wyjątkowej, smukłej i zdrowej sylwetki.

A w końcu przecież o to chodzi, by dobrze czuć się samemu z sobą, prawda?

Chcę działać, co mam zrobić?

By zacząć trzeba tylko chcieć. Warto znaleźć trenera, który Ci odpowiada i skontaktować się. Najprawdopodobniej otrzymasz od niego ankietę do wypełnienia a także zalecenia dot. badań. Jeśli masz aktualne badania, podziel się nimi koniecznie z trenerem. Następnie zostanie ustalony plan żywieniowy i plan ćwiczeń. Pamiętaj, że dobry trener będzie monitorował Twoje efekty i zagrzewał Cię do walki każdego dnia o lepszą sylwetkę i zdrowie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij